Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

World of Tanks - poradnik do gry

World of Tanks - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

SU-152 | Radziecki niszczyciel czołgów w World of Tanks World of Tanks poradnik

Porady, tipsy i recenzja czołgu SU-152. Tutaj nauczysz się, jak grać SU-152!

Ostatnia aktualizacja: 16 lipca 2019

Porady i recenzja SU-152 - SU-152 | Radziecki niszczyciel czołgów w World of Tanks - World of Tanks - poradnik do gry

Porady i recenzja SU-152:

Cechy SU-152

Nazwa

SU-152

Typ

Niszczyciel

Poziom

VII

Uzbrojenie

122 mm D-25S mod. 1944/152 mm ML-20 mod. 1931/37

Pancerz

75/60/60 (przód/boki/tył/mm) (kadłub)

Wytrzymałość

870 punktów wytrzymałości

Mobilność

Prędkość maksymalna 43km/h, prędkość obrotu 23 stopni/s

Zasięg widzenia

330m

SU-152 - w WoT radziecka bestia VII tieru, niszczyciel czołgów; w trakcie Wojny, wyprodukowany w liczbie 670 pojazdów, przez żołnierzy ochrzczony mianem "myśliwego" ze względu na znaczną skuteczność w demolowaniu niemieckich niezrównanych tanków.

Tematyczny niszczyciel to dość unikalna maszyna w świecie World of Tanks. Jest to spowodowane dwoma szkołami graczy na tym pojeździe: pierwsza - często traktowana za noobską (choć daje znacznie więcej fun'u) czyli gra z haubicą 152mm. Celność SU-152, jakby zaśpiewał to zespół Lady Pank - "Mniej niż zero", ale za to gdy już jakimś cudem trafimy w przeciwnika - "Anielski orszak niech Twą duszę przyjmie". Druga szkoła natomiast to standardowo działo 122mm o niemal równie tragicznej celności, choć o znacznie lepszej penetracji i szybkostrzelności, bardzo dużym DPM (obrażenia na minutę)

W przypadku wyboru dowolnej z tych armat, zaletą będą zawsze ogromny dmg naszych pestek. Mobilność SU-152 jak w przypadku poprzedników, wciąż na dobrym, choć już odrobinę słabszym poziomie.

Działa SU, jak wspomniałem wcześniej, celność na poziomie kompromitującym i przykrym. Opancerzenia standardowo kiepskie - nie stawi większego oporu żadnym równorzędnym ani mocniejszym pojazdom, choć w przypadku tego modelu lepiej przyłożyć troszkę większą wagę do miejsc w które celujemy.

Słabe punkty

Jarzmo działa wraz z samym działem lubi połykać pestki nawet z wysokotierowych armat, wówczas nie zadamy żadnych obrażeń - SU-152 | Radziecki niszczyciel czołgów w World of Tanks - World of Tanks - poradnik do gry
  1. Czerwony (tam NIE strzelaj):

Jarzmo działa wraz z samym działem lubi połykać pestki nawet z wysokotierowych armat, wówczas nie zadamy żadnych obrażeń. Powyżej 200mm penetracji, możemy celować śmiało w dowolny punkt SU-152.

  1. Żółty (jest szansa na przebicie)

Pochylona górna płyta frontowa kadłuba to dość złośliwe miejsce. Potrafi odbić pestki penetracji rzędu 150-180mm z łatwością. Silniejszymi działami, strzelajmy bez obaw.

  1. Zielony (wal śmiało)

Dolna płyta kadłuba oraz kiepsko opancerzone połacie pancerza obok jarzma działa - penetracja właściwie pewna dla armat o penetracji >100mm

Jak grać SU-152?

Używając tzw. trolla czyli haubicy 152mm, walkę z przeciwnikiem podjąć będziemy zmuszeni na dystansie minimalnym - inaczej nie będziemy w stanie nawet trafić wrogich pojazdów. W zamian za to, gra będzie znacznie ciekawsza i śmieszniejsza, bo przecież kto by nie chciał wysadzić jakiegoś czołgu dosłownie jednym hitem (a to częsty obraz w przypadku trolla).

Działo 122mm posiada za to kosmiczne obrażenia na minutę wśród tanków VII tieru i celność niewiele lepszą od haubicy. Gra z tą armatą powinna wyglądać już "normalnie", jakkolwiek by to nie zabrzmiało. Ograniczmy się do walki na tyłach, nie szarżujmy zanadto na przeciwników - nie mamy na to ani wystarczającej liczby HP, ani dość wytrzymałego pancerza.

Moduły dodatkowe

Wyposażenie dodatkowe dla SU-152:

  1. Dla "trolla" (152mm) - mechanizm dosyłający do dział, ulepszony system celowania, ulepszona wentylacja
  2. Dla 122mm - lorneta polowa, ulepszony system celowania, ulepszona wentylacja/ ewentualnie siatka maskująca zamiast drugiego lub trzeciego modułu, w przypadku trzymania się na dystans.