Polskie drzewko w World of Tanks World of Tanks poradnik
Ostatnia aktualizacja: 14 września 2018
Na ten moment nasze rodzime drzewko rozwoju jest najnowszym w World of Tanks i posiada tylko jedną linię - podążając nią dojdziemy w końcu do czołgu ciężkiego X tieru. Na początku napotkamy kilka tankietek i małych pojazdów istniejących rzeczywiście i produkowanych w okresie międzywojnia, stan taki trwa mniej więcej do IV tieru. Od poziomu V do X mamy już do czynienia z maszynami powstałymi tylko na papierze czyli projektami stworzonymi przez słuchaczy Wojskowej Akademii Technicznej w latach 50 i 60.
Niemal wszystkie tanki w polskim tech tree dzielą ze sobą te same przywary i zalety, więc grając nimi na pewno nie stanie się tak, że napotkamy jakiś czołg, którego styl gry będzie zupełnie inny niż to co do tej pory widzieliśmy. W telegraficznym skrócie - pojazdy spod biało-czerwonej flagi najlepiej wykorzystać w tzw. "hulldown" czyli w grze na wieżę, ponieważ nasz kadłub będzie zawsze tandetnie opancerzony. Polskie czołgi w większości posyłają znacznie mocniejsze pestki niż te z innych drzewek, są także zaskakująco mobilne biorąc pod uwagę ich duże rozmiary.
Zalety
- Niesamowicie okute stalą wieże - niemal niepodatne na przebicie;
- Przyzwoita mobilność;
- Wysoki alpha dmg każdej pestki;
- Duża ilość punktów wytrzymałości.
Wady
- Tragiczny zasięg radia oraz niski zasięg widzenia;
- Kiepskie współczynniki kamuflażu;
- Bardzo mizerny pancerz kadłubów;
- Często odrobinę mniejsza celność i wolniejsze skupianie celownika niż w tankach innych nacji.
Polecane czołgi polskie
53TP Tyszkiewicza - jest to ewidentny klon i przeróbka IS-3, choć nie nazwałbym tego wadą, bo jaki jest IS to każdy widzi i wie, a nie ma na co narzekać! W porównaniu do radzieckiej maszyny, nie mamy tutaj niestety ładnego pancerza frontowego ukształtowanego w tzw. "nos szczupaka", ale dostaniemy za to równie dobrze (lub lepiej) opancerzoną wieżę, jeszcze potężniejsze i celniejsze działo, a to wszystko podlane sosem z dużej ilości HP i bardzo dobrej mobilności.