PvP - Decki i strategie | BattleForge poradnik BattleForge
Ostatnia aktualizacja: 17 października 2019
Wszystkie taktyki w BattleForge opierają się na podobnych podstawach. Najważniejsza jest szybka ekspansja, zajmowanie strategicznych punktów przed przeciwnikiem oraz próby doprowadzenia do tego, by oponent zużywał więcej Energii niż Ty. W PvP nie fortyfikujesz się, jeśli nie jesteś atakowany - tutaj przy meczach z przeciwnikami wyższej klasy liczy się każdy (no, prawie każdy) punkt Energii, dlatego wydawanie jej na niczego nie robiącą wieżyczkę jest ściśle zabronione... przeze mnie :). Co jeszcze ważne jest w każdej taktyce:
- znajomość kart swoich i przeciwnika, wiedza o tym jak działają, potrzebna do tego, by móc je odpowiednio skontrować.
- nie mniejsza znajomość map, na których rozgrywasz mecze - tu sprawa jest odrobinę prostsza, bo nie jest ich tak wiele, a tego, które punkty powinieneś zająć najpierw, można się nauczyć, grając z lepszym od siebie.
- bystre oko, szybka dłoń i dobra... myszka - wszystko potrzebne po to, by radzić sobie ze starciami w kilku miejscach naraz, a jednocześnie w każdym z nich rzucać zaklęcia i atakować odpowiednie jednostki w najwłaściwszym momencie.
Dopiero po zapoznaniu się z tymi ogólnymi zasadami możesz zagłębić się w poszczególne strategie. Mimo że istnieją pewne sprawdzone deckbuildy, prawdziwym sukcesem jest stworzenie swojej talii, która będzie równie skuteczna co oryginalna. Niezależnie też od proponowanej strategii, najważniejsza jest szybka reakcja na zagrania przeciwnika, by skontrować jego karty i nie dać się zaskoczyć.
Pure Frost - Wieże
Przykładowe karty w decku:
- Ice Guardian ,
- Frost Mage ,
- Construction Hut ,
- Defense Tower ,
- Glacier Shell ,
- Cannon Tower ,
- Home Soil ,
- White Rangers ,
- Cannon Tower ,
- Coldsnap ,
- Skyelf Templar ,
- Kobold Trick ,
- Frost Crystal ,
- Lyrish Knight ,
- Tremor ,
- Skyelf Sage ,
- Shield Building ,
- Kobold Engineer ,
- Stronghold ,
- Dreadnought
Opis i taktyka:
Talia oparta na wieżach oraz jednostkach, które czerpią korzyści, znajdując się w pobliżu budynków. Znajduje się w niej również kilka stworów i zaklęć, które wspomagają Twoje budowle, jak wszystkie karty z "Kobold" w nazwie oraz dwa Skyelfy. Podczas grania tym deckiem Twoim pierwszorzędnym celem jest postawienie wieży w bazie przeciwnika - pomoże Ci w tym zamrażający wrogów Coldsnap - a następnie utrzymanie jej przy wykorzystaniu Kobold Trick, Glacier Shell, Skyelf Templar, a w późniejszym etapie gry Kobold Engineer. Twoje jednostki przyzywane w pobliżu budynków możesz wspierać Home Soil, a wrogów nadal zamrażać. Jeśli chodzi o wieże, szczególną uwagę warto zwrócić na Cannon Tower, która postawiona szybko w bazie przeciwnika nie dość, że odrzuci małe jednostki, to zada bardzo poważne obrażenia tym większym. Przy wsparciu ze strony Kobold Trick i Glacier Shell potrafi rozpętać prawdziwe lodowe piekło. Deck dobry jest również do obrony - dzięki Construction Hut zbudujesz taniej i szybciej, a wcześniej wymienione jednostki i zaklęcia pozwolą Ci zwiększyć atak i wytrzymałość posiadanych wież.
Pure Shadow
Przykładowe karty w decku:
- Forsaken ,
- Nox Trooper ,
- Dreadcharger ,
- Motivate ,
- Nasty Surprise ,
- Life Weaving ,
- Darkelf Assassins ,
- Nightcrawler ,
- Shadow Phoenix ,
- Resource Booster ,
- Shadow Mage ,
- Unholy Power ,
- Harvester ,
- Aura of Corruption ,
- Ashbone Pyro ,
- Mutating Frenzy ,
- Soulshatter ,
- Blood Healing ,
- Wrathgazer ,
- Rifle Cultists /Shadow Worm /Overlord
Opis i taktyka:
Kompilacja wszystkiego, co najlepsze w talii Cienia. Talia składająca się zarówno ze sztandarowych fioletowych jednostek, jak i czarów je wzmacniających. Masz więc tanie jednostki, wzmacniające atak za cenę swojego życia, zaklęcia uderzająca tak we wrogie, jak i w nasze jednostki, jest Aura of Corruption na momenty krytyczne i leczący Blood Healing. Grając takim deckiem, powinieneś użyć na początek jednostki ze Swiftem - tutaj sam nasuwa się Dreadcharger. Następnie możesz próbować pod przykrywką tanich, ale użytecznych jednostek, jak Forsaken czy Darkelf Assassins, potajemnie gromadzić Energię na Harvestera, w czym bardzo przydatny może się okazać Resource Booster. W razie nagłej potrzeby zniszczenia jakiejś struktury przeciwnika możesz korzystać z Nasty Surprise. Shadow Phoenix wyczyści dla Ciebie powierzchnię ziemi ze słabszych jednostek, przy okazji odradzając się przy odpowiedniej liczbie trupów. Na 3 Orbie bardzo dobrą, choć dość drogą kontrą jest Wrathgazer, który wywoła grymas złości na twarzy najspokojniejszego gracza. W razie dotrwania do 4 Orbów, każda z wymienionych wyżej jednostek powinna roznieść przeciwnika ostatecznie.
Zostało jeszcze 59% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...
... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium
Abonament dla Ciebie