Batman: Arkham Knight - zagadki i sekrety Batman Arkham Knight poradnik, solucja
Ostatnia aktualizacja: 12 września 2016
Niniejszy nieoficjalny poradnik do gry Batman: Arkham Knight zawiera przede wszystkim informacje na temat lokalizacji wszystkich sekretów powiązanych z Człowiekiem-Zagadką (trofea, zagadki słowne, obiekty do zniszczenia, awanturnicy) oraz rozwiązania wszystkich przygotowanych przez niego zagadek, których w całej grze jest aż 243. W omówieniu każdej łamigłówki znalazły się informacje na temat tego w jaki sposób Batman może do niej dotrzeć, z jakich gadżetów musi skorzystać i jak dokładnie ma się zachować. Opisy trudniejszych zagadek wzbogacane są obrazkami, na których pokazane są kolejne kroki mające na celu ich rozwiązanie. W poradniku tym znalazły się także mapy wszystkich wysp Gotham oraz mapy wnętrz wszystkich głównych lokacji, na których zaznaczone zostały dostępne w grze sekrety. Oprócz informacji na temat znajdziek niniejszy poradnik oferuje również kompletne opisy przejścia wszystkich dziesięciu prób Człowieka-Zagadki oraz omówienie staczanych z nim bezpośrednich walk (tej po zaliczeniu dziesiątej próby i tej po rozwiązaniu wszystkich zagadek). W poradniku znalazł się także osobny rozdział poświęcony wyzwaniom Rzeczywistości Rozszerzonej (RR). W grze jest ich dokładnie 69 i testują one między innymi umiejętności Batmana w walce wręcz, pozostawaniu w ukryciu czy prowadzeniu batmobilu. Całość uzupełnia rozdział dotyczący zawartych w grze osiągnięć i informacji na temat tego jak w najprostszy sposób je zdobyć. Batman: Arkham Knight jest kolejną częścią popularnej serii, w której sterujemy tytułowym Człowiekiem-Nietoperzem. Na głównego bohatera po raz kolejny czeka wiele niebezpiecznych zadań, których musi się podjąć podczas podróżowania po mieście Gotham.
Oznaczenia kolorystyczne
W poradniku zastosowane zostały następujące oznaczenia kolorystyczne:
- Kolorem brązowym oznaczone zostały ważne postacie niezależne. Mowa tu zarówno o sojusznikach Batmana (np. komisarz Gordon), jak i o osobach, które są do niego wrogo nastawione (np. Pingwin).
- Kolorem niebieskim wyróżnione zostały dzielnice Gotham oraz najważniejsze odwiedzane przez głównego bohatera lokacje, jak np. komisariat policji.
- Kolor zielony użyty został do zaznaczania pozyskiwanych przez głównego bohatera przedmiotów. W zależności od sytuacji mogą to być nowe gadżety czy na przykład obiekty wymagane na potrzeby poszczególnych misji (karta dostępu itp.).
- Kolorem pomarańczowym wyróżnione zostały te sceny, w których należy skorzystać ze ściśle określonego gadżetu w celu awansowania do dalszej części zadania (np. z batarangu czy wybuchowego żelu).
Jacek "Stranger" Hałas (www.gry-online.pl)