Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Kingdom Come Deliverance 2 - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Kingdom Come 2: Wymagania sprzętowe Kingdom Come Deliverance 2 poradnik, solucja

KCD 2 to rozległa gra z otwartym światem i szczegółową grafiką. Z tej stronie poradnika dowiecie się, jakie komponenty komputera będą potrzebne, by móc cieszyć się płynna rozgrywką.

Ostatnia aktualizacja: 4 lutego 2025

Stworzone na silniku CryEngine Kingdom Come Deliverance 2 oddaje w ręce gracza szczegółowy, otwarty świat. By móc w pełni cieszyć się płynną rozgrywką, warto dowiedzieć się, czy gra prawidłowo zadziała na Waszym zestawie komputerowym. Na tej stronie prezentujemy Wam minimalne oraz zalecane wymagania sprzętowe wersji PC.

Kingdom Come 2: Minimalne wymagania sprzętowe PC

  1. System operacyjny: Windows 10 64-bit (lub nowszy);
  2. Procesor: Intel Core i5-8400, AMD Ryzen 5 2600;
  3. Pamięć RAM: 16 GB;
  4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 (6GB), AMD Radeon RX 580;
  5. Dysk twardy: 100 GB dostępnego miejsca.

Kingdom Come 2: Zalecane wymagania sprzętowe PC

  1. System operacyjny: Windows 10 64-bit (lub nowszy);
  2. Procesor: Intel Core i7-13700K, AMD Ryzen 7 7800X3D
  3. Pamięć RAM: 32 GB;
  4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 4070, AMD Radeon RX 7800 XT
  5. Dysk twardy: 100 GB dostępnego miejsca.

Nasze doświadczenia z wydajnością KCD 2

Większość testów przeprowadzana została na laptopie Hyperbook NP5 o następującej specyfikacji:

  1. Intel Core i7-13700HX;
  2. NVIDIA RTX 4070 Laptop;
  3. 16 GB DDR5 (4800 MT/s);
  4. Windows 11.

Komputer przez cały czas podłączony był do zasilacza.

Z przeprowadzonych przez nas testów wynika, że KCD 2 jest zaskakująco dobrze zoptymalizowaną produkcją. Testowa przechadzka po wsi Troskowice oraz okolicach, w rozdzielczości fullHD (1920x1080) na ustawieniach Ultra, dała wyniki oscylujące pomiędzy 60, a 90 klatkami na sekundę, z bardzo okazyjnymi spadkami poniżej tych wartości. Fani graficznych wodotrysków mogą pokusić sie na włączenie najwyższych ustawień opisanych jako eksperymentalne. W przypadku naszej konfiguracji ograniczyło to klatki do wciąż przyjemnych 40 - 60 FPS.

Warto nadmienić, że dużą rolę w optymalizowaniu ustawień na PC odgrywają technologie FSR i DLSS. Obydwa upscalery dostępne są w najnowszej produkcji studia Warhorse. Możecie je włączyć z poziomu ustawień, w zakładce Ustawienia graficzne.

DLSS ustawione na tryb jakości, pozwoliło nam zwiększyć średnią ilość klatek o kilkanaście FPS, zachowując przy tym bardzo satysfakcjonującą jakoś obrazu.

Wytrwali gracze powinni zajrzeć również do zaawansowanych ustawień graficznych, gdzie będą mogli dostosować indywidualny współczynnik większości elementów. Zmniejszenie jakości mniej ważnych parametrów (efekty wolumetryczne, postprocesing) może pozwolić na zaoszczędzenie kilku cennych klatek obrazu.

Gracze korzystający z platformy Steam Deck z pewnością ucieszą się na więść, że KCD 2 całkiem nieźle radzi sobie na przenośniej platformie Valve. Więcej na ten temat przeczytacie na osobnej stronie naszego poradnika.

Komentuje Jacek Hałas:

Grę testowałem na laptopie TUF F15 z grafiką RTX3060, 16 GB RAM i procesorem i7-12650H. Po ustawieniu średnich detali (z kilkoma wysokimi ustawieniami i bez DLSS) gra przez większość czasu ładnie wyglądała, działając w 60 klatkach lub będąc bardzo blisko uzyskania tego wyniku. Pewne przycięcia pojawiały się podróżując po mieście Kuttenberg, ale nie były męczące. Gra potrafiła też na chwilę zwolnić podczas bitew z dużą liczbą walczących postaci, ale po załadowaniu wszystkich danych framerate powracał na akceptowalny poziom.

Komentuje Filip Melzacki:

Grę testowaliśmy na komputerze stacjonarnym z grafiką RTX 2060, 32 GB RAM i procesorem Ryzen 7 X3D5700. Na domyślnych, średnich ustawieniach graficznych gra działała w płynnych 60 klatkach. Nie zetknąłem się z żadnymi zauważalnymi spadkami, ani podczas normalnej rozgrywki, ani podczas oblężeń, ani podczas eksploracji dużego, zagęszczonego miasta Kuttenberg.