Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Swarmkeeper Łowca Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Swarmkeeper to nazwa podklasy Łowcy z patcha 8 z gry Baldurs Gate 3. Ta strona poradnika objaśnia kiedy najlepiej wybrać podklasę Swarmkeeper, jakie są jej unikalne założenia i ataki, a także jaki jest preferowany build i styl rozgrywki jako Swarmkeeper.

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2025

Czy Swarmkeeper to dobra podklasa z gry Baldur's Gate 3? Na tej stronie poradnika skupiliśmy się na opisaniu jej najważniejszych cech i zalet. Dowiecie się przede wszystkim o rodzajach rojów do przyzwania, a także jakie rodzaje obrażeń mogą zadać i kiedy najbardziej się przydadzą. Omówiliśmy też ogólną taktykę działania jako łowca Swarmkeeper.

Odblokowanie podklasy Swarmkeeper stało się możliwe dzięki głównej łatce 8 do BG3, która ukazała się w kwietniu 2025 roku. We wcześniejszych wersjach gry Łowca nie mógł jej używać.

Dla kogo stworzono podklasę Swarmkeeper?

  1. Najważniejszym elementem omawianej podklasy jest to, że Wasz łowca może polegać na siłach natury i wykorzystywać tytułowe roje, które są w stanie skutecznie atakować Waszych przeciwników. Dostępnych jest kilka rojów, różniących się między sobą nie tylko wyglądem, ale też rodzajami zadawanych obrażeń.
  2. Lista zalecanych klas do sparowania z podklasą Swarmkeeper to Gnom leśny, Krasnolud oraz Niziołek śmiały.

Najważniejsze cechy podklasy

  1. Najważniejszą cechą Swarmkeepera jest Gathered Swarm, która pozwala na przyzwanie 1 z 3 dostępnych typów rojów. W ramach każdej rundy wybrany przez Was rój może Was wesprzeć na jeden z trzech możliwych sposobów.
  2. Cecha Prey's Scent z 3 poziomu może pozwalać na zadawanie większych obrażeń przez rój tym wrogom, na których użyty został Znak Łowcy (Hunter's Mark). Na poziomie 11 dochodzi z kolei do odblokowania Mighty Swarm, dzięki któremu wybrany rój zadaje większe obrażenia, a teleportacja z pomocą roju zwiększa klasę pancerza do końca rundy.
  3. Rój Legion of Bees przyzywa pszczoły, które mogą zadawać obrażenia Piercing, odpychać przeciwników od bohatera oraz teleportować Waszą postać.
  4. Rój Cloud of Jellyfish przyzywa meduzy, które mogą zadawać obrażenia Lightning lub Shock, a także teleportować Waszą postać. Ten rój może się bardziej przydać w lokacjach z wodą.
  5. Rój Flurry of Moths przyzywa ćmy, które mogą zadawać obrażenia Psychic, oślepiać Waszych przeciwników, a także teleportować Waszą postać. To naszym zdaniem najbardziej przydatny rój.
  6. Unikalny surowiec dla podklasy Swarmkeeper to Writhing Currents i może go odnawiać wyłącznie długi odpoczynek (krótki odpoczynek nie wystarczy). Pozwala on na odpalanie akcji Writhing Tide, dzięki której rój może Was unosić w powietrze.

Jak prowadzić grę jako Swarmkeeper?

  1. Najważniejsze cechy dla podklasy Swarmkeeper to zręczność (kluczowe są klasa pancerza i zadawane obrażenia) oraz mądrość. Nie odbiega to więc od innych podklas dostępnych dla łowcy.
  2. Rekomendowany styl rozgrywki to prowadzenie walki na dystans i dodatkowo może się tu Wam przydać atut Crossbow Expert. Kusze są też preferowanymi broniami do wyposażenia Waszej postaci. Możecie dodatkowo ułatwić sobie używanie ich stając się niewidzialnym na początku bitwy - pozwoli to Wam bezpieczniej zbliżyć się do wrogów, by znaleźli się w zasięgu kusz.
  3. Korzystajcie w pierwszej kolejności z ofensywnych akcji wybranego roju. Poproście rój o teleportację lub użyjcie Writhing Tide w sytuacji gdy zbliżą się wyraźnie do Was jacyś wrogowie walczący wręcz. Swarmkeeper dysponuje też zaklęciem Web, które może spowolnić przeciwników.

Zobacz także

  1. Poradnik do gry
  2. Klasa Łowca
  3. Najlepsze czary łowcy
  4. Polecany build łowcy