Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Death Domain Kleryk Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Death Domain to podklasa Kleryka dodana w patchu 8 z gry Baldurs Gate 3. W naszym poradniku opisaliśmy unikalne aspekty Death Domain. Zamieściliśmy rekomendacje odnośnie rasy i cech bohatera, a także taktykę walki jako Death Domain.

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2025

Czy Death Domain to dobra podklasa dla Kleryka? Z naszego poradnika do Baldur's Gate 3 dowiecie się kluczowych informacji na temat Death Domain, m.in. na temat zaklęć nekromancji i obrażeń nekrotycznych, z których będzie mógł skorzystać Wasz kleryk. Przygotowaliśmy też wskazówki na temat tworzenia buildu i taktyki grania postacią Death Domain.

Dostęp do podklasy Death Domain zapewnia główna łatka 8 do BG3, która ukazała się w kwietniu 2025 roku. We wcześniejszych wersjach gry Kleryk nie mógł jej używać.

Kiedy warto wybrać podklasę Death Domain?

  1. Podklasa Death Domain pozwala Wam grać klerykiem zadającym obrażenia nekrotyczne, który dodatkowo jest w stanie wskrzeszać trupy niczym nekromanta. Pomimo obrania tego kierunku kleryk nadal będzie w stanie leczyć rany członków drużyny.
  2. Rekomendowane rasy dla podklasy Death Domain to Elf, Niziołek oraz Drow.

Najważniejsze cechy podklasy

  1. Grając jako kleryk Death Domain możecie odblokować opcje powiązane z zadawaniem większych obrażeń nekrotycznych. Są to Touch of Death z poziomu 2, Inescapable Destruction z poziomu 6 (ataki ignorują wytrzymałość wrogów na obrażenia nekrotyczne, przy czym nie dotyczy to tych z całkowitą odpornością) oraz a Necrotic z poziomu 9 (raz na turę można zadać dodatkowe obrażenia nekrotyczne bronią białą).
  2. Wiele zaklęć dla tej podklasy powiązanych jest z nekromancją - są to przede wszystkim Bone Chill (obrażenia nekrotyczne i uniemożliwienie wrogowi regeneracji zdrowia), Ray of Sickness (trafieni wrogowie dostają obrażenia od trucizny), Animate Dead (wskrzeszanie zwłok, by pomogły w walce), Vampiric Touch (wysysanie punktów życia z przeciwników) i Contagion (nałożenie wybranej choroby na przeciwnika).
  3. Reaper powiązany z opisywaną podklasą powoduje, że ataki domyślnie wymierzone w pojedynczego przeciwnika mogą teraz namierzyć 1 dodatkowy cel.

Jak grać postacią z Death Domain?

  1. Najistotniejsza cecha dla podklasy Death Domain to oczywiście mądrość, która jest kluczowa dla każdego kleryka. Oprócz tego zwróćcie uwagę na cechy kondycja i zręczność.
  2. Otaczajcie się grupą pomocników. Oprócz ożywionych zwłok z zaklęcia Animate Dead mogą to też być duchy powiązane z czarem Spirit Guardians. Powinno to znacząco utrudnić wrogom zbliżenie się do Waszego kleryka.
  3. Polegajcie na atakach związanych z zadawaniem obrażeń nekrotycznych, a także nakładaniem klątw i innych negatywnych statusów na Waszych wrogów. Nie zapominajcie jednak o innej ważnym zastosowaniu dla każdego kleryka - Wasza postać musi też zajmować się leczeniem rannych (żywych) członków drużyny gdy tylko zajdzie taka konieczność. Zadbajcie więc o posiadanie zaklęć Cure Wounds czy Healing Word.

Zobacz także

  1. Poradnik do gry
  2. Najważniejsze rzeczy o klasie Kleryk
  3. Rekomendowane czary kleryka
  4. Optymalne buildy dla kleryka