Baldurs Gate 3: Death Domain Kleryk Baldurs Gate 3 poradnik, solucja
Death Domain to podklasa Kleryka dodana w patchu 8 z gry Baldurs Gate 3. W naszym poradniku opisaliśmy unikalne aspekty Death Domain. Zamieściliśmy rekomendacje odnośnie rasy i cech bohatera, a także taktykę walki jako Death Domain.
Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2025
Czy Death Domain to dobra podklasa dla Kleryka? Z naszego poradnika do Baldur's Gate 3 dowiecie się kluczowych informacji na temat Death Domain, m.in. na temat zaklęć nekromancji i obrażeń nekrotycznych, z których będzie mógł skorzystać Wasz kleryk. Przygotowaliśmy też wskazówki na temat tworzenia buildu i taktyki grania postacią Death Domain.
Dostęp do podklasy Death Domain zapewnia główna łatka 8 do BG3, która ukazała się w kwietniu 2025 roku. We wcześniejszych wersjach gry Kleryk nie mógł jej używać.
- Kiedy warto wybrać podklasę Death Domain?
- Najważniejsze cechy podklasy
- Jak grać postacią z Death Domain?
Kiedy warto wybrać podklasę Death Domain?
- Podklasa Death Domain pozwala Wam grać klerykiem zadającym obrażenia nekrotyczne, który dodatkowo jest w stanie wskrzeszać trupy niczym nekromanta. Pomimo obrania tego kierunku kleryk nadal będzie w stanie leczyć rany członków drużyny.
- Rekomendowane rasy dla podklasy Death Domain to Elf, Niziołek oraz Drow.
Najważniejsze cechy podklasy
- Grając jako kleryk Death Domain możecie odblokować opcje powiązane z zadawaniem większych obrażeń nekrotycznych. Są to Touch of Death z poziomu 2, Inescapable Destruction z poziomu 6 (ataki ignorują wytrzymałość wrogów na obrażenia nekrotyczne, przy czym nie dotyczy to tych z całkowitą odpornością) oraz a Necrotic z poziomu 9 (raz na turę można zadać dodatkowe obrażenia nekrotyczne bronią białą).
- Wiele zaklęć dla tej podklasy powiązanych jest z nekromancją - są to przede wszystkim Bone Chill (obrażenia nekrotyczne i uniemożliwienie wrogowi regeneracji zdrowia), Ray of Sickness (trafieni wrogowie dostają obrażenia od trucizny), Animate Dead (wskrzeszanie zwłok, by pomogły w walce), Vampiric Touch (wysysanie punktów życia z przeciwników) i Contagion (nałożenie wybranej choroby na przeciwnika).
- Reaper powiązany z opisywaną podklasą powoduje, że ataki domyślnie wymierzone w pojedynczego przeciwnika mogą teraz namierzyć 1 dodatkowy cel.
Jak grać postacią z Death Domain?
- Najistotniejsza cecha dla podklasy Death Domain to oczywiście mądrość, która jest kluczowa dla każdego kleryka. Oprócz tego zwróćcie uwagę na cechy kondycja i zręczność.
- Otaczajcie się grupą pomocników. Oprócz ożywionych zwłok z zaklęcia Animate Dead mogą to też być duchy powiązane z czarem Spirit Guardians. Powinno to znacząco utrudnić wrogom zbliżenie się do Waszego kleryka.
- Polegajcie na atakach związanych z zadawaniem obrażeń nekrotycznych, a także nakładaniem klątw i innych negatywnych statusów na Waszych wrogów. Nie zapominajcie jednak o innej ważnym zastosowaniu dla każdego kleryka - Wasza postać musi też zajmować się leczeniem rannych (żywych) członków drużyny gdy tylko zajdzie taka konieczność. Zadbajcie więc o posiadanie zaklęć Cure Wounds czy Healing Word.
Zobacz także
- Poradnik do gry
- Najważniejsze rzeczy o klasie Kleryk
- Rekomendowane czary kleryka
- Optymalne buildy dla kleryka