Hearthstone Popioły Rubieży: Łotrzyk - dobra talia poradnik Hearthstone: Heroes of Warcraft
Ostatnia aktualizacja: 27 kwietnia 2020
W niniejszym rozdziale poradnika przedstawiono proponowane talie dostosowane do rozszerzenia Popioły Rubieży dla Łotrzyka - klasy postaci w Hearthstone. Znajdziesz tutaj przeważnie talie agresywne i combo, które pozwalają na wyrządzanie ogromnych obrażeń w trakcie pojedynku w Hearthstone. Opis każdej talii został dodatkowo wzbogacony o specjalny kod, który wystarczy skopiować znajdując się wewnątrz gry Hearthstone, w trakcie tworzenia nowej talii, a gra sama dobierze odpowiednie karty.
Łotrzykowie to urodzeni zabójcy, którzy charakteryzują się wręcz śmiertelną skutecznością i precyzją, a dodatkowo potrafią skradać się w cieniu dzięki czemu mają możliwość zaskoczenia przeciwnika i wyeliminowania go jednym celnym dźgnięciem w plecy. Charakterystyczną cechą Łotrzyka jest niebywała szybkość przez co mogą dręczyć przeciwnika błyskawicznymi atakami, które dodatkowo mogą łączyć w śmiercionośne Kombinacje. Charakterystycznym atrybutem Łotrzyka jest krótka broń (nóż, różne ostrza), która często posiada dodatkowe właściwości.
Łotrzyk - Valeera Pieśń Cienia
Przedstawiona poniżej talia dla klasy Łotrzyka z gry Hearthstone została specjalnie dopasowana do najnowszego rozszerzenia - Popioły Rubieży. Talia zalicza się do kategorii agresywnej z elementami combo dzięki czemu w krótkim czasie będziesz mógł wyrządzić ogromną ilość obrażeń na portret przeciwnika. W proponowanej talii znalazło się kilka zupełnie nowych kart, jak Nadszpieg, Podniebna Korsarka, Akama czy Wiedząca Szarosercych. Całość została uzupełniona przydatnymi broniami i kilkoma zaklęciami.
Prezentowana talia Łotrzyka dostosowana do rozszerzenia Popioły Rubieży wytwarza bardzo duże tempo i pozwala na szybkie zagrywanie dodatkowych jednostek na planszę, które ciężko wyeliminować ze względu na zdolność Ukrycia. W opisywanej talii nie zabrakło także kart ze zdolnością Kombinacji.
Karty neutralne | Karty klasowe |
(1)Worgen Dywersant x2 (2)Żrący Bagienny Szlam x2 (4)Maiev Pieśń Cienia x1 (4)Zdziczały Spaczoskrzydły x2 | (0)Cios w Plecy x2 (0)Krok w Cień x2 (1)Faraoński Kot x2 (1)Nadszpieg x2 (2)Podniebna Korsarka x2 (2)Wypatroszenie x2 (2)Zabójczyni Popielnych Języków x2 (3)Akama x1 (3)Edwin VanCleef x1 (3)Szubrawiec Ligi Z.Ł.A. x2 (3)Wiedząca Szarosercych x2 (3)Zakrzywiony Sejmitar x1 (4)Trzęsikilof x2 |
Kod talii, który należy skopiować wewnątrz gry Hearthstone, w trakcie tworzenia nowego decku:
AAECAYO6AgSyAv+lA9K5A+2+Aw20Ae0CiAeKB+IHj5cDiZsD9acDm7YDurYDubgDurgDz7kDAA==
- Trzęsikilof - jak i kiedy zagrywać tę kartę?
- Edwin VanCleef - jak używać tego Legendarnego stronnika?
- Akama - jak używać tego Legendarnego stronnika?
- Maiev Pieśń Cienia - jak używać tego Legendarnego stronnika?
- Mulligan - odpowiednia selekcja kart
- Defensywa
- Ofensywa
Trzęsikilof - jak i kiedy zagrywać tę kartę?
Trzęsikilof to unikatowa broń Łotrzyka za pomocą której będziesz w stanie stworzyć ogromne zagrożenie na planszy. Korzystając z tej broni nie tylko wyrządzisz sporo obrażeń, ale także możesz wycofać stronnika do ręki i skorzystać ponownie z jego umiejętności Okrzyk Bojowy. Trzęsikilof ma kilka zastosowań i warto wiedzieć, jak go używać.
- Zasady działania - Po zniszczeniu broni, Trzęsikilof cofa losowego stronnika do Twojej ręki. Warto o tym pamiętać i zawczasu odpowiednio przygotować planszę, aby dostać z powrotem odpowiednią kartę. Im więcej jednostek na planszy tym trudniej wycofać tą odpowiednią;
- Ofensywa - Trzęsikilof jest niezwykle przydatny w przygotowywaniu kończącego combo. W pierwszej kolejności musisz pozbyć się jednego ładunku broni. W kolejnej turze możesz np. zaatakować wzmocnioną jednostką będącą w Ukryciu, a następnie wycofać ją do ręki i zagrać ponownie, aby mogła wykończyć przeciwnika w następnej turze;
- Defensywa - Jeśli zostałeś zepchnięty do defensywy i musisz walczyć o przetrwanie, Trzęsikilof może zostać zagrany np. w celu ponownego użycia Maiev Pieśń Cienia dzięki czemu będziesz mógł wprowadzić dwóch stronników przeciwnika w stan Uśpienia na 2 tury.
Edwin VanCleef - jak używać tego Legendarnego stronnika?
Edwin VanCleef to unikatowy Legendarny stronnik Łotrzyka, który zalicza się do kart klasycznych więc większość Graczy grających tą klasą powinna mieć go w swojej kolekcji. Jego początkowe statystyki nie powalają, ale posiada bardzo mocną zdolność Kombinacji, dzięki której jego statystyki mogą urosnąć do olbrzymich rozmiarów.
Warto pamiętać, że wzmocnienie Edwina znika całkowicie, jeśli zostanie na nim użyty efekt Wyciszenia. W takim przypadku statystyki Edwina VanCleef'a wrócą do bazowych 2/2.
- Kombinacja - Każda karta, która zostanie zagrana przed wprowadzeniem Edwina VanCleef'a na planszę, wzmacnia go o +2/+2;
- Zagrywanie jednostki - W prezentowanej talii Łotrzyka znalazło się wiele tanich zaklęć i jednostek, które mogą wzmocnić Edwina VanCleef'a do olbrzymich rozmiarów. Równie pomocne będą dodatkowe karty uzyskane po zagraniu Szubrawca Ligi Z.Ł.A. ponieważ będą kosztować zaledwie 1 punkt Many.
Akama - jak używać tego Legendarnego stronnika?
Akama to nowy Legendarny stronnik Łotrzyka, który pojawił się w grze Hearthstone w rozszerzeniu Popioły Rubieży. Jak na jednostkę za 3 punkty Many, Akama posiada solidne statystyki 3/4 oraz zdolność Ukrycia. Co więcej, Akama dysponuje także potężnym efektem Agonii.
- Ukrycie - stronnik z tą zdolnością pozostaje w ukryciu aż do momentu, w którym zaatakuje innego stronnika lub portret przeciwnika. Jednostki będące w Ukryciu są niemożliwe do namierzenia przez zdolności i ataki przeciwnika, ale wciąż mogą zostać zlikwidowane poprzez obrażenia obszarowe, jak np. Fala Płomieni czy Zamieć;
- Agonia - po śmierci Akama wtasowuje do talii Gracza dodatkową kartę Akama Prime, która kosztuje 6 punktów Many, dysponuje statystykami 6/5 oraz posiada permanentną zdolność Ukrycia. Oznacza to, że nawet po ataku Akama Prime nie zostaje ujawniona.
Maiev Pieśń Cienia - jak używać tego Legendarnego stronnika?
Maiev Pieśń Cienia to neutralny Legendarny stronnik, który pojawił się w grze Hearthstone w rozszerzeniu Popioły Rubieży. Stronnik ten kosztuje 4 punkty Many, posiada statystyki 4/3 oraz Okrzyk Bojowy za pomocą którego Gracz może wprowadzić wybraną jednostkę w stan Uśpienia na 2 tury.
Zdolności Maiev Pieśń Cienia można użyć na wszystkich stronnikach, którzy są aktywni na planszy. Oznacza to, że nie możesz wprowadzić w stan Uśpienia jednostek, które np. pozostają w Ukryciu. Zdolność Maiev Pieść Cienia często porównywana jest z zaklęciem Ogłuszenia jednak nie jest to dobre porównanie, ponieważ przeciwnik nie musi ponownie zużyć punktów Many, aby wprowadzić do gry Uśpioną jednostkę.
- Uśpienie - jednostki, które zostały Uśpione nie mogą uczestniczyć w walce przez 2 tury i są całkowicie ignorowane przez jakiekolwiek umiejętności i ataki. Po 2 turach (na początku tury Gracza, którego jednostka została Uśpiona) stronnik budzi się, ale wciąż nie może zaatakować;
- Zagrywanie jednostki - Maiev Pieśń Cienia zazwyczaj wykorzystywana jest do przejścia przez niewygodnego stronnika przeciwnika z Prowokacją, aby móc zaatakować na jego portret.
Mulligan - odpowiednia selekcja kart
Każdy pojedynek w Hearthstone zaczyna się fazą tzw. Mulliganu, czyli selekcji kart. W tym czasie możesz zadecydować, które karty zostawić na ręce, a które lepiej odrzucić w celu znalezienia innych. Tasowanie kart zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale niekiedy trzeba je podjąć, aby mieć szansę na wygraną.
- Wysoki priorytet - Faraoński Kot, Szubrawiec Ligi Z.Ł.A. (jeśli dysponujesz Monetą). Na początku może przydać się także Cios w Plecy i Podniebna Korsarka;
- Średni priorytet - Warto zastanowić się nad pozostawieniem na ręce Kroku w Cień, jeśli od samego początku dysponujesz Szubrawcem Ligi Z.Ł.A.. Jeśli zaczynasz z Monetą możesz pokusić się o pozostawienie Edwina VanCleef'a.
Defensywa
Defensywa nie jest najmocniejszą stroną tej talii dlatego na próżno szukać tutaj stronników z Prowokacją. Z ewentualnymi problemami musisz radzić sobie używając zaklęć (Cios w Plecy, Wypatroszenie) lub broni (Zakrzywiony Sejmitar, Trzęsikilof).
- Zaklęcia - Cios w Plecy i Wypatroszenie mogą zostać użyte w defensywie, jeśli musisz zlikwidować stronnika przeciwnika;
- Szubrawiec Ligi Z.Ł.A. - stronnik, który może wygenerować Sługusów. Sługusy dodawane są do ręki Gracza w sposób losowy, ale część z nich może zostać użytych w defensywie i np. przydzielić wybranemu stronnikowi dodatkowe punktu zdrowia oraz Prowokację;
- Stronnicy - jeśli zajdzie taka potrzeba, korzystać z dostępnych na planszy stronników, aby wyeliminować zagrożenie;
- Żrący Bagienny Szlam - jednostka, która przy zagraniu natychmiast niszczy broń przeciwnika.
Ofensywa
Ofensywa to bez wątpienia najmocniejsza strona prezentowanej talii Łotrzyka. Wśród wyselekcjonowanych kart znalazło się wiele jednostek z Ukryciem, które można wzmacniać za pomocą pozostałych stronników, aby w jednej turze wyrządzić ogromną ilość obrażeń na portret przeciwnika.
- Stronnicy - jeśli masz ku temu okazję, używaj własnych stronników w celu wyrządzenia dodatkowych szkód portretowi przeciwnika. W innym przypadku staraj się wyprowadzać korzystne wymiany z jednostkami przeciwnika;
- Stronnicy z Ukryciem - stronników z Ukryciem możesz wzmacniać nawet wielokrotnie przy użyciu kombinacji kart Zabójczyni Popielczych Języków i Kroku w Cień;
- Trzęsikilof - broń, która wyrządza aż 4 punkty obrażeń przy jednym ataku i posiada 2 ładunki;
- Zakrzywiony Sejmitar - kolejna broń, która po zagraniu w Kombinacji może wyrządzić 4 punkty obrażeń przy ataku;
- Wypatroszenie - zaklęcie, które zagrane w Kombinacji może wyrządzić 4 punkty bezpośrednich obrażeń na portret przeciwnika.