Dying Light 2: Pełny inwentarz - jak opróżnić? Dying Light 2 poradnik, solucja
Ta strona poradnika do Dying Light 2 wyjaśnia jak zareagować na komunikat o pełnym inwentarzu, który blokuje dalsze zbieranie niektórego lootu.
Ostatnia aktualizacja: 4 lutego 2022
Na tej stronie poradnika do gry Dying Light 2 znajdziecie wyjaśnienie komunikatu o pełnym inwentarzu. Dowiecie się jakie rodzaje przedmiotów mogą powodować wyświetlanie tej informacji, a także jak skutecznie opróżniać inwentarz poprzez wyrzucanie, zużywanie, odkładanie na później lub sprzedawanie niechcianych rzeczy.
- Dlaczego gra informuje o pełnym inwentarzu?
- Wyrzucanie przedmiotów z inwentarza
- Zużywanie przedmiotów w procesie craftingu
- Odkładanie przedmiotów do schowka
- Sprzedawanie przedmiotów
Dlaczego gra informuje o pełnym inwentarzu?
Informacja o pełnym inwentarzu może zacząć Wam wyświetlać się już na dość wczesnym stadium gry, szczególnie jeśli macie w zwyczaju zbieranie 100% odkrywanego łupu i pozostawianie go w inwentarzu. Problem ten dotyczy przede wszystkim 2 rodzajów przedmiotów z inwentarza:
- Broni (białej i dystansowej) - Główny bohater w danym momencie może przenosić maksymalnie 24 bronie.
- Elementów pancerza (nakrycie głowy, napierśnik, buty itp.) - Główny bohater w danym momencie może przenosić maksymalnie 64 elementy ubioru.
W obu przypadkach pojawienie się komunikatu uniemożliwi Wam podniesienie nowo odnalezionego przedmiotu i może to być problematyczne jeśli znaleźliście coś wartościowego.
Kolejne kategorie, w których obowiązują ograniczenia to:
- Akcesoria - Dostępnych jest 16 slotów na tego typu przedmioty, przy czym akcesoria z tej samej grupy (np. noże do rzucania, koktajle Mołotowa) zajmują pojedynczy slot.
- Przedmioty jednorazowe - Ponownie dostępnych jest 16 slotów. Należy tu zaznaczyć, że o ile identyczne przedmioty są grupowane, to te same przedmioty jednorazowe (np. lek) mogą występować w różnych kategoriach jakościowych (np. pospolity lub rzadki lek) i w konsewkencji okupować osobne sloty.
Z ograniczeniami inwentarza musicie też liczyć się w plecaku:
- Możecie przenosić ograniczoną ilość amunicji. Jeśli wyprodukujecie lub kupicie za dużo strzał, to mogą być one umieszczane w osobnych slotach (przykład takiej sytuacji na powyższym obrazku). Macie 8 slotów do dyspozycji.
- W przypadku części do craftingu obowiązuje ograniczenie polegające na tym, że możecie przenosić maksymalnie 999 sztuk danego składnika.
Wyrzucanie przedmiotów z inwentarza
Opisany problem ma 3 możliwe rozwiązania. Pierwsze rozwiązanie to upuszczanie niepotrzebnych rzeczy. Z metody tej radzimy korzystać tylko jeśli znaleźliście ciekawy nowy loot i chcecie na szybko oczyścić inwentarz. Polecamy pozbywać się w ten sposób wyłącznie mało wartościowych rzeczy z inwentarza.
Zużywanie przedmiotów w procesie craftingu
Problemowi maksymalnej dozwolonej liczby składników do craftingu możecie zapobiegać poprzez poświęcanie materiałów do wytwarzania przedmiotów. Radzimy zaopatrzyć się w jak najwięcej różnych schematów po to żeby każda przenoszona część do craftingu była powiązana z co najmniej jednym odblokowanym schematem.
Odkładanie przedmiotów do schowka
To najlepsza metoda dla tych typów przedmiotów, które mogą się Wam przydać w dalszej części gry, np. elementów ubioru powiązanymi z innymi stylami rozgrywki albo legendarnych broni, które chcecie odłożyć sobie na najtrudniejsze bitwy. Schowki to inaczej torby do składowania przedmiotów i znajdziecie je w każdej sojuszniczej lokacji, zazwyczaj obok łóżka. Wszystkie one dzielą inwentarz i musicie wracać do tego samego schowka.
Sprzedawanie przedmiotów
Ostatni wariant jest najlepszy dla tych rzeczy, z których na pewno nie będziecie chcieli korzystać w dalszej fazie kampanii. Możecie odwiedzać dowolnych handlarzy (w grze nie ma kupców jedynie z wybranej dziedziny), przechodzić do zakładki sprzedaży i przekazywać im niepotrzebne przedmioty. W zależności od rangi i poziomu jakości przedmiotu możecie średnio uzyskać od kilkudziesięciu do kilkuset sztuk złota za każdy sprzedany ubiór lub broń.