Wiedźmin - poradnik
Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2016
Ważne: Niniejszy poradnik, przez wzgląd na zawarte w nim treści, przeznaczony jest wyłącznie dla czytelników pełnoletnich.
Przygotowanie poradnika do Wiedźmina kosztowało mnie bardzo wiele godzin pracy. W związku z powyższym chciałbym potwierdzić informację, jakoby oba miecze wiedźmińskie były na potwory - z tym, że stalowy jest na potwory w ludzkiej skórze. Na przykład na pasożytujące na człowieku Upierdliwce, które lubią zauważyć, że poradnik jest do niczego, bo czegoś w nim brakuje czy coś się da zrobić inaczej, niż to zostało opisane. :-) A teraz zapraszam do poznania dalszych dziejów Geralta z Rivii.
Borys "Shuck" Zajączkowski
Uwaga 1: Przeczytanie opowiadań i Sagi o Wiedźminie nie jest potrzebne, by odnaleźć się w grze, niemniej znajomość wątków i postaci z książek w wielu miejscach gry pozwoli cieszyć się z zaszytych w niej smaczków - aluzji, ironii, pozwoli lepiej zrozumieć intrygi pewnych osób.
Prolog
Prolog stanowi w zasadzie tutorial do gry. Pamiętaj jednak, że możesz w nim zginąć, jeśli się szczególnie nie popiszesz. Z drugiej strony elementy nauki będą się pojawiać również później w grze, w miarę potrzeb. Warto bardzo sumiennie przejść ten tutorial i przyswoić wszystkie jego fragmenty.
Wybór poziomu trudności jest bardzo istotny - później nie będziesz go w stanie zmienić, a może się okazać po wielu godzinach gry, że zbyt ciężkie lub zbyt łatwe walki zaczną Cię nużyć. Różnice w poszczególnych poziomach dotyczą głównie siły i wytrzymałości przeciwników oraz punktów doświadczenia, jakie będziesz dostawać za ich pokonywanie, gdyż na najwyższym poziomie trudności punktów tych dostajesz... mniej. Walk w Wiedźminie jest bardzo dużo, więc wyższy poziom trudności przede wszystkim znacznie (dwukrotnie, przynajmniej) wydłuża czas gry - każda walka trwa dłużej, a ryzyko śmierci i związanego z nią wracania do wcześniejszego zapisu gry zwiększa się. Polecam normalny poziom trudności.
Uwaga 2: Na najwyższym poziomie trudności informacja o właściwym czasie, w którym należy kliknąć, by przedłużyć atak (bodaj najistotniejszy element walk), jest zubożona. (Kursor nie zmienia kształtu - trzeba bacznie obserwować kolor smugi pozostawianej przez miecz).
Wybór sterowania na początku gry nie ma żadnego znaczenia - w dowolnym momencie możesz się przełączać pomiędzy trzema dostępnymi za pomocą klawiszy: F1, F2 i F3. Uważam jednak widok znad ramienia (F3) za najwygodniejszy do prowadzenia walk, a jednocześnie oferujący najlepsze wrażenia z zabawy.
Autorzy Poradnika
Borys Zajączkowski, Łukasz Znojek, Artur Cnotalski, Łukasz Kendryna
Informacje o Wiedźmin - poradnik
Poradnik zawiera : strony: 182, ilustracje: 339 .
Poradnik do gry
Ostatnia aktualizacja : 15 września 2016, odwiedź Poradnik do gry
Nieoficjalne dodatki
Ostatnia aktualizacja : 15 września 2016, odwiedź Nieoficjalne dodatki
Oficjalne dodatki
Ostatnia aktualizacja : 15 września 2016, odwiedź Oficjalne dodatki
Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.
Popularne strony w Wiedźmin - poradnik
- Zadania główne (3) | Rozdział 2 | Solucja Wiedźmin poradnik Wiedźmin.
- Zadania poboczne (3) | Rozdział 3 | Solucja Wiedźmin poradnik Wiedźmin.
- Lokalizacja meteorytów i run | Przedmioty i zajęcia poboczne | Wiedźmin poradnik Wiedźmin.
- Zadania główne (2) | Rozdział 3 | Solucja Wiedźmin poradnik Wiedźmin.
- Zadania poboczne (2) | Rozdział 3 | Solucja Wiedźmin poradnik Wiedźmin.