Poziom imperium w Total War Attila | Dwór i władza państwowa poradnik Total War: Attila
Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019
Poziom imperium
Ten wskaźnik określa ogólną pozycję twojego państwa na arenie międzynarodowej. Wyznacza również granice twojego potencjału militarnego. Od poziomu imperium zależy bowiem liczba możliwych do powołania armii i flot, liczba możliwych do wynajęcia szpiegów, kapłanów oraz czempionów, jak również liczba możliwych do powołania zarządców (niedostępne dla Hord).
Poziom imperium zwiększany jest dzięki podbojom, tworzeniu armii, wygrywaniu bitew, stawianiu budowli, powiększaniu bogactwa kraju, prowadzeniu handlu i innym działaniom dowodzącym wartości twojego państwa. Innymi słowy każdy twój sukces, nawet niewielki, w jakimś stopniu wpływa na powiększenie wskaźnika imperium. Wraz z nim rośnie również liczba armii i wysłanników, których możesz wystawić. Innymi słowy im więcej tworzysz armii, zdobywasz pieniędzy, walczysz i podbijasz, tym więcej wojska możesz powołać armii do kolejnych podbojów oraz namiestników do pomnażania zysków z prowincji.
Wysoki poziom imperium ma jednak znaczącą wadę, jaką jest utrudnienie w działaniach dyplomatycznych. Im twoje państwo jest większe i silniejsze, tym większe otrzymuje minusy do kontaktów z innymi frakcjami. W skrajnych przypadkach może on wynosić -80, co praktycznie uniemożliwia jakiekolwiek sensowne działania dyplomatyczne w stosunku do innych frakcji. Innymi słowy małym państwom łatwiej jest zawierać sojusze i podpisywać traktaty. Im państwo większe, tym przymusowo bardziej musi polegać na wojnie.