Conflict: Denied Ops - poradnik do gry
Solucja i cele dodatkowe. Poradnik do „Conflict: Denied Ops”. koncentruje się nie tylko na elementarnym opisie przejścia poszczególnych misji (tych jest 10), ale zawiera także wskazówki dotyczące realizowania celów dodatkowych, nagradzanych tutaj wzmiankami pochwalnymi.
Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2016
Witaj w poradniku do "Conflict: Denied Ops". Poradnik powstawał na podstawie anglojęzycznej wersji 1.0 gry i dotyczy najwyższego (extreme) poziomu trudności (a co, zaszalałem sobie ;-). W swojej solucji starałem się skupiać nie tylko na elementarnym opisie przejścia poszczególnych misji (tych jest 10), ale zawrzeć także wskazówki dotyczące realizowania celów dodatkowych, nagradzanego tutaj wzmiankami pochwalnymi (citations). Główne cele misji wytłuszczałem w tekście kolorem niebieskim , zaś te dodatkowe - na zielono . Ok, to wstęp już można odhaczyć ;-P.
Życzę miłej lektury ;-) i powodzenia w grze!
Paweł "PaZur_76" Surowiec
Garść porad
- Jeśli w którymś miejscu opisu przejścia danej misji proponuję by obu agentów wysłać różnymi trasami (gdy jest taka możliwość) to jest to tylko - no właśnie - propozycja. Często bowiem taka zagrywka taktyczna nastręcza dodatkowych trudności. Dzieje się tak wtedy gdy jeden z operatorów dostaje w czapę, tzn. zostaje ciężko ranny i trzeba mu udzielić pomocy medycznej. Wówczas próba dojścia do niego okrężną (bezpieczniejszą) drogą może się nie powieść - zapewne nie wyrobimy się z czasem (bo na uleczenie kolegi mamy 1,5 minuty na najwyższym poziomie trudności). Albo zwyczajnie nie przebijemy się do towarzysza broni wybierając krótszą lecz niebezpieczniejszą drogę, np. przez plac pełen wrogów (czytaj - sami w tę czapę dostaniemy).
- Jeśli trzeba opatrzyć kompana - a tak nieszczęśliwie wyszło, że padł on w otwartym polu jak ostatni jeleń - to zanim do niego podbiegniemy rzucamy granat dymny by dymem zasłonić się przed ogniem npla. Od tego takie granaty mamy.
- Miny też nie są dla picu. W tej grze przeciwnik jest nieustępliwy, nie odpuszcza - jeżeli przebijając się przez poziom łaskawie zostawimy przy życiu jakiegoś wroga za sobą to możemy się spodziewać, że po chwili spróbuje on wbić nam nóż w plecy (i ty, Brutusie!?). Dlatego czasami warto rzucić za siebie minę ppiech., a niech sobie ów uparciuch połamie na niej nogi. Inna sytuacja: jeśli do miejsca, z którego prowadzimy ogień biegnie ścieżka, której jeszcze nie zbadaliśmy, to także warto ją najpierw zaminować, na wypadek gdyby wrogowie wpadli na pomysł skorzystania z niej by nas dopaść. Agentom CIA nie robią krzywdy ich własne miny ppiech.
- Na koniec wskazówka pewnie dosyć trywialna ale łatwo o niej zapomnieć w ferworze walki: często zapisujemy grę, szczególnie na wyższych poziomach trudności.
Autor Poradnika
Paweł Surowiec
Informacje o Conflict: Denied Ops - poradnik do gry
Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016
Poradnik zawiera : strony: 59, ilustracje: 651 .
Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.
Popularne strony w Conflict: Denied Ops - poradnik do gry
- Misja 6 - Atak Diamond Mine (cz.3) | Conflict Denied Ops poradnik Conflict: Denied Ops.
- Misja 1 - Santa Cecilia Monastery (cz.6) | Conflict Denied Ops poradnik Conflict: Denied Ops.
- Misja 1 - Santa Cecilia Monastery (cz.5) | Conflict Denied Ops poradnik Conflict: Denied Ops.
- Misja 1 - Santa Cecilia Monastery (cz.4) | Conflict Denied Ops poradnik Conflict: Denied Ops.
- Misja 1 - Santa Cecilia Monastery (cz.3) | Conflict Denied Ops poradnik Conflict: Denied Ops.