God of War Ragnarok: Jak trafiać w oddalone cele (tarcze, pochodnie, kruki Odyna)? God of War Ragnarok poradnik, solucja
W grze God of War Ragnarok możecie napotkać problem z pozornie niedostępnymi oddalonymi celami. Ta strona poradnika wyjaśnia jak radzić sobie z trafianiem w odległe obiekty – opisaliśmy techniki tworzenia pieczęci i korzystania z włóczni.
Ostatnia aktualizacja: 11 listopada 2022
Na tej stronie poradnika znajdziecie rozwiązanie potencjalnych problemów z trafianiem odległych celów (tarcz, pochodni, kruków Odyna, szczelin i innych) w grze God of War Ragnarok. Może to utrudniać eksplorację oraz zdobywanie wszystkich sekretów. Opisaliśmy dwie główne techniki zakładające wykorzystywanie pieczęci oraz włóczni Kratosa.
Sposób 1 - Korzystanie z włóczni
Włócznia Draupnira to trzecia główna broń Kratosa. Nie możecie jej używać od samego początku gry. Moment pozyskania jej opisaliśmy na stronie Jak odblokować włócznię?.
Ogromną zaletą omawianej broni jest to rzucane włócznie lecą w linii prostej i może to Wam wyraźne ułatwić trafianie w cele, które są problematyczne dla rzutów toporem Lewiatan.
Z pomocą włóczni możecie np. trafiać w oddalone wiszące obiekty czy tarcze. Dysponowanie włócznią jest ponadto obowiązkowe do trafiania w szczeliny z ulatującym powietrzem (przykładowa na obrazku) - włócznia może wtedy posłużyć do wysadzenia otworu lub zacząć działać jako drążek do dalszej wspinaczki.
Włócznia bardzo pomaga w trafianiu w Kruki Odyna latające nad odwiedzanymi lokacjami. Możecie łatwiej zaplanować trasę lotu rzuconej broni i trafić ptaka w locie. W przypadku używania Lewiatana będziecie często pudłować.
Sposób 2 - Tworzenie połączonych ze sobą pieczęci
W trakcie przechodzenia gry odblokujecie mechanikę tworzenia pieczęci przez towarzysza Kratosa. Przydaje się ona szczególnie w tych miejscach, w których są pnącza i rośliny poza zasięgiem bohatera (przykład na obrazku). W miejscach tych nie możecie od razu użyć Ostrzy Chaosu.
Rozwiązanie sytuacji polega na poproszeniu towarzysza o utworzenie kilku pieczęci obok siebie (przykład na obrazku). Zadbajcie o to żeby:
- pieczęcie "zazębiały się", tzn. znajdowały się dostatecznie blisko siebie;
- jedna z pieczęci była w zasięgu Ostrzy Chaosu.
Możecie użyć ostrzy na najbliższej pieczęci. Jej zniszczenie zainicjuje reakcję łańcuchową - kolejne połączone pieczęcie również mogą eksplodować i docelowo może dojść do podpalenia pnączy przy ostatniej zniszczonej pieczęci.
Grupa pieczęci przydaje się też do podpalania pochodni, które możecie odnajdywać przy wybranych skrzyniach Norn. Kratos domyślnie może być poza zasięgiem danej pochodni. Musicie poprosić kompana o utworzenie kilku pieczęci, złapać się ostrzami najbliższej i dzięki reakcji łańcuchowej rozpalić pochodnię.