Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War: Rome II - poradnik do gry

Total War: Rome II - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozbudowa i rozwój prowincji w Total War Rome II | Mapa strategiczna poradnik Total War: Rome II

Ostatnia aktualizacja: 9 września 2019

Rozbudowa i rozwój prowincji

Po zaznaczeniu dowolnego miasta wchodzącego w skład prowincji będziemy mogli rozpocząć jego rozbudowę. W celu powiększenia osady, a tym samym dodania kolejnego miejsca na nowy budynek konieczne będzie posiadanie wystarczającego nadmiaru ludności, o czym poinformuje nas znajdujący się w lewym-górnym rogu pasek rozwoju. Ilość ludzi potrzebną do powiększenia miasta możemy sprawdzić najeżdżając kursorem myszy na symbol nieużytków.

Jeśli spełniamy wymagania, po kliknięciu LPM na opcję rozbudowy miasta, nasz region wzbogaci się o nowy plac budowy - Rozbudowa i rozwój prowincji w Total War Rome II | Mapa strategiczna - Total War: Rome II - poradnik do gry

Jeśli spełniamy wymagania, po kliknięciu LPM na opcję rozbudowy miasta, nasz region wzbogaci się o nowy plac budowy. Teraz wystarczy wybrać go, a następnie zaznaczyć jeden z dostępnych budynków: zobaczymy zarówno jego cenę jak i czas budowy w turach. W przypadku, gdy nie posiadamy odpowiedniej technologii lub surowców, wystarczy najechać kursorem myszy na czerwoną ikonę, a po chwili dowiemy się, jakich wymagań jeszcze nie spełniliśmy.

Zawsze wykorzystujmy wolne place budowy - Rozbudowa i rozwój prowincji w Total War Rome II | Mapa strategiczna - Total War: Rome II - poradnik do gry

Zawsze wykorzystujmy wolne place budowy! Jeśli pozostaną one niezagospodarowany, po dwóch turach gry automatycznie przekształcą się w dzielnicę biedoty. Lokacja ta pochłania duże ilości żywności oraz zmniejsza ład publiczny w prowincji dając jedynie minimalne korzyści w postaci zwiększenia przyrostu naturalnego. Dodatkowo usunięcie tej lokacji i przekształcenie jej ponownie w użyteczny plac budowy wymaga pewnych nakładów finansowych oraz czasu.

Każdy postawiony przez nas w mieście budynek zapewnia bonusy całej prowincji. Świątynia zbudowana w stolicy zwiększy ład i porządek we wszystkich regionach. Podobnie jest z farmami i dystrybucją żywności, propagacją kultury oraz zwiększeniem liczby ludności. Również budowle gwarantujące bonusy do handlu czy podatków będą aktywne w każdej prowincji wchodzącej w skład regionu! Oznacza to, że o ile jest to możliwe, powinniśmy wymuszać specjalizację całych lokacji.

Stolica prowincji jako jedyna posiada sześć pól pod budowę, pozostałe osady mogą utrzymać jedynie do czterech budynków. Dodatkowo nie wszystkie konstrukcje można postawić w miasteczkach i vice-versa: w Rzymie nie ujrzymy farm lub pastwisk. Z tego tez powodu, jeśli jeszcze nie zapoznaliśmy się z drzewkiem dostępnych dla nas budowli, warto zapisać stan gry zanim utworzymy nowy plac budowy. Dzięki temu w przypadku błędnej decyzji będziemy mogli łatwo się z niej wycofać.

W łatwej reorganizacji prowincji pomaga fakt, że w Total War: Rome II możemy stawiać kilka konstrukcji w tym samym czasie. Wystarczy zburzyć niepotrzebne budowle militarne a w następnej turze będziemy mogli rozpocząć wznoszenie nowych farm, placów handlowych lub portów.

W Rome II możemy budować kilka konstrukcji jednocześnie. - Rozbudowa i rozwój prowincji w Total War Rome II | Mapa strategiczna - Total War: Rome II - poradnik do gry
W Rome II możemy budować kilka konstrukcji jednocześnie.