Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War: Rome II - poradnik do gry

Total War: Rome II - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Interfejs | Walka w Total War Rome II poradnik Total War: Rome II

Ostatnia aktualizacja: 9 września 2019

W lewym dolnym rogu ekranu znajduje się panel informacyjny pokazujący dokładne statystyki wybranego oddziału. Pod nim możemy zauważyć pasek równowagi sił, przestawiający nasze szanse na zwycięstwo. Gdy stanie się on cały czerwony - nasze pozostałe przy życiu wojska rozpoczną masową ucieczkę z pola walki; gdy zaś będzie żółty, to przeciwnik będzie próbował ratować swoją skórę. Ikonka kamery (klawisz insert) włącza tryb kinowy - świetna okazja do zrobienia kilku ciekawych zdjęć, lecz bezużyteczna w przypadku dowodzenia armią.

W prawym dolnym rogu ekranu możemy znaleźć poglądową mapę okolicy - Interfejs | Walka w Total War Rome II - Total War: Rome II - poradnik do gry

W prawym dolnym rogu ekranu możemy znaleźć poglądową mapę okolicy. Pod nią jest licznik czasu pozostałego do zakończenia starcia, oraz seria ikon służących zmianie tempa upływu czasu. Najważniejsza jest oczywiście pauza (klawisz P). O ile nie gramy na legendarnym poziomie trudności, po zatrzymaniu upływu czasu będziemy mogli nadal wydawać rozkazy naszym oddziałom. Znajdujący się tutaj przycisk włącza mapę taktyczną (klawisz TAB), umożliwiając nam łatwiejsze zorientowanie się w panującej na polu walki sytuacji.

W centralnej części ekranu znajduje się panel armii - poszczególne kafelki oznaczają kolejne oddziały - Interfejs | Walka w Total War Rome II - Total War: Rome II - poradnik do gry

W centralnej części ekranu znajduje się panel armii - poszczególne "kafelki" oznaczają kolejne oddziały. W przypadku, gdy dowodzimy też flotą lub maszynami wojennymi ustawionymi na murach, przełącznik pomiędzy nimi będzie znajdował się w prawym-górnym rogu tego okna. Pod kafelkami znajduje się szereg ikon służących dowodzeniu naszym wojskiem (od lewej do prawej):

  • Zmień prędkość jednostki (klawisz R) - jest to odpowiednik dwukliku PPM. Oddział porusza się szybciej, lecz zaczyna się męczyć.
  • Tryb walki w zwarciu (klawisz F) - pozwala oddziałom miotającym na zaatakowanie wroga za pomocą mieczy. Drugi sposób włączenia tej opcji to ALT+PPM na oddziale nieprzyjaciela.
  • Stać (klawisz Backspace) - zatrzymuje oddział w miejscu
  • Sterowanie grupą - po zaznaczeniu kilku oddziałów i zgrupowaniu ich (Ctrl+G) będą one poruszać się w ustalonej przez nas formacji. Uproszczona grupa (klawisz G lub CTRL+1-9) nie będzie utrzymywała formacji, lecz nadal możemy ją wybrać przy pomocy jednego klawisza.
  • Formacje - są to podstawowe ustawienia armii. Mogą być przydatne początkującym graczom, ale na dłuższą metę o wiele wygodniejsze w użyciu są nasze własne szyki.
  • Odwrót - opcja przydatna w przypadku, gdy chcemy ocalić jednostkę przed zniszczeniem: np. uciec łucznikami z walki w zwarciu. Jeśli przeciwnik nie będzie miał możliwości dopaść uciekinierów (np. będzie związany walką z drugim oddziałem), nasze niedobitki będą mogły ponownie przystąpić do ataku.
  • Podświetl wszystkie (klawisz SPACJA) - jest to prawdopodobnie najważniejsza opcja dostępna na tym panelu. Dzięki niej zobaczymy wszystkie docelowe miejsca przemarszu naszych oddziałów, co znacznie upraszcza kontrolę nad polem walki.

W przypadku, gdy prowadzimy starcie na morzu znajdziemy tutaj jeszcze jeden przycisk, przełączający pomiędzy abordażem a taranowaniem.

1 - Interfejs | Walka w Total War Rome II - Total War: Rome II - poradnik do gry