filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 20 września 2017, 14:19

28. Ratchet & Clank (2016). 28 najbardziej dochodowych filmów na bazie gier

Spis treści

28. Ratchet & Clank (2016)

W SKRÓCIE:

  1. Data premiery: 2016
  2. Łączny dochód filmu na świecie: 13,4 miliona dolarów
  3. Dochód w Polsce: brak danych
  4. Szacowany budżet: 20 milionów dolarów

Ratchet & Clank to jedna z najwierniejszych adaptacji, jakie ujrzycie na tej liście. Niemal żywcem przenosi na ekrany fabułę pierwszej części uznanej i lubianej platformówki. To trochę jak oglądanie przerywników filmowych z gry zrobionych na nowym, odpicowanym silniku. Dodano większy wstęp, złożono to w spójną historię z morałem i wyszła całkiem strawna mieszanka, choć jeśli przyjrzymy się wynikom w box offisie, to –delikatnie rzecz ujmując – film sukcesu nie odniósł. U nas dodatkowo skrzywdzono go dubbingiem, o którym im mniej powiemy, tym lepiej.

Czy warto zobaczyć?

Da się, ale raczej nie z polskim dubbingiem.

27. Pokemon Heroes (2002)

W SKRÓCIE:

  1. Data premiery: 2002
  2. Łączny dochód filmu na świecie: 21 milionów dolarów
  3. Dochód w Polsce: brak danych
  4. Szacowany budżet: brak danych

Pokemonów będzie tu dużo, nie bójcie się. Najniżej na liście lądują „Herosi” z 2002 roku. W tamtym czasie fenomen serialu i gry wciąż był silny także w Polsce, ale dawały się już dostrzec pierwsze, pojedyncze objawy zmęczenia materiału. Ta odsłona pokemonowych kinówek ponownie skupiała się na przygodach Asha i spółki. Dla przeciętnego widza była to powtórka z rozrywki, jednak wielu fanów uznaje Heroes za niedocenioną animację.

Czy warto zobaczyć?

Jak w przypadku wielu następnych części – jest to gratka głównie dla fanów.

Hubert Sosnowski

Hubert Sosnowski

Do GRYOnline.pl dołączył w 2017 roku, jako autor tekstów o grach i filmach. Do 2023 roku szef działu filmowego i portalu Filmomaniak.pl. Pisania artykułów uczył się, pracując dla portalu Dzika Banda. Jego teksty publikowano na kawerna.pl, film.onet.pl, zwierciadlo.pl oraz w polskim Playboyu. Opublikował opowiadania w miesięczniku Science Fiction Fantasy i Horror oraz pierwszym tomie Antologii Wolsung. Żyje „kinem środka” i mięsistą rozrywką, ale nie pogardzi ani eksperymentami, ani Szybkimi i wściekłymi. W grach szuka przede wszystkim dobrej historii. Uwielbia Baldur's Gate 2, ale na widok Unreal Tournament, Dooma, czy dobrych wyścigów budzi się w nim dziecko. Rozmiłowany w szopach i thrash-metalu. Od 2012 roku gra i tworzy larpy, zarówno w ramach Białostockiego Klubu Larpowego Żywia, jak i komercyjne przedsięwzięcia w stylu Witcher School.

więcej