filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 20 września 2017, 14:19

14. Resident Evil: Apocalypse (2004). 28 najbardziej dochodowych filmów na bazie gier

Spis treści

14. Resident Evil: Apocalypse (2004)

W SKRÓCIE:

  1. Data premiery: 2004
  2. Łączny dochód filmu na świecie: 129 milionów dolarów
  3. Dochód w Polsce: 251 tys. dolarów
  4. Szacowany budżet: 45 milionów dolarów

Pierwszy kinowy Resident Evil okazał się na tyle dużym sukcesem – na przekór złej prasie – że o rychłą datę premiery kontynuacji można było się zakładać. Reżyserię powierzono Alexandrowi Wittowi, choć Paul W. S. Anderson zatrzymał posadę scenarzysty. W efekcie otrzymaliśmy odsłonę przez wielu uznawaną za najlepszą w cyklu. Obok rozszalałych zombiaków dorzucała nowe zagrożenie – owoc tajnego projektu o kryptonimie Nemesis. Film dużo mocniej niż część pierwsza kłaniał się konsolowemu pierwowzorowi i – co ciekawe – to zaprocentowało, przynosząc większy dochód i lepszy odbiór w mediach.

Czy warto zobaczyć?

Jasne, to całkiem przyjemna wariacja na temat apokalipsy zombie i jedna z lepszych części serii.

13. Pokemon: The Movie 2000 (1999)

W SKRÓCIE:

  1. Data premiery: 1999
  2. Łączny dochód filmu na świecie: 133 miliony dolarów
  3. Dochód w Polsce: brak danych
  4. Szacowany budżet: brak danych

Druga kinówka o pokemonach (u nas z podtytułem Uwierz w swoją siłę) odniosła jeszcze całkiem spory sukces – zgarnęła ponad 100 milionów dolarów na całym globie, więc na pewno zwróciła się z kilkakrotną przebitką. Szał trwał w najlepsze i nabierał jeszcze większego rozpędu. Obok najbardziej ogranego motywu na świecie, czyli ratowania tegoż nieszczęsnego uniwersum przed szaleńcem w latającej fortecy, znalazło się kilka zaskakujących smaczków dla fanów – jak lekka (i tymczasowa) przemiana duchowa paru przeciwników, którzy tym razem stawali do boju ramię w ramię z Ashem.

Czy warto zobaczyć?

Jeśli oglądaliście pierwszą kinówkę – to i drugą siłą rozpędu można.

Hubert Sosnowski

Hubert Sosnowski

Do GRYOnline.pl dołączył w 2017 roku, jako autor tekstów o grach i filmach. Do 2023 roku szef działu filmowego i portalu Filmomaniak.pl. Pisania artykułów uczył się, pracując dla portalu Dzika Banda. Jego teksty publikowano na kawerna.pl, film.onet.pl, zwierciadlo.pl oraz w polskim Playboyu. Opublikował opowiadania w miesięczniku Science Fiction Fantasy i Horror oraz pierwszym tomie Antologii Wolsung. Żyje „kinem środka” i mięsistą rozrywką, ale nie pogardzi ani eksperymentami, ani Szybkimi i wściekłymi. W grach szuka przede wszystkim dobrej historii. Uwielbia Baldur's Gate 2, ale na widok Unreal Tournament, Dooma, czy dobrych wyścigów budzi się w nim dziecko. Rozmiłowany w szopach i thrash-metalu. Od 2012 roku gra i tworzy larpy, zarówno w ramach Białostockiego Klubu Larpowego Żywia, jak i komercyjne przedsięwzięcia w stylu Witcher School.

więcej