Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Nexus: The Jupiter Incident - poradnik do gry

Nexus: The Jupiter Incident - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wyposażenie - zasady ogólne | Nexus The Jupiter Incident poradnik Nexus: The Jupiter Incident

Ostatnia aktualizacja: 3 października 2019

Przed większością misji będzie możliwe dokonanie modyfikacji w wyposażeniu naszych statków. Zakres zmian będzie uzależniony od ilości punktów zasobów ( Resources points - RP). Wielkość puli tych punktów zależy natomiast od cechy Inżynieria (Engineer) dowódcy statku.

Wyposażenie dzieli się w zasadzie na dwie grupy - broń i pozostałe.

W toku gry będą się pojawiały kolejne, bardziej zaawansowane podzespoły i w miarę możliwości i dostępnych punktów należy ulepszać wyposażenie naszych statków. W przypadku systemów takich jak silniki, tarcze czy ECM sprawa jest jasna - każda nowa wersja jest lepsza od poprzedniej.

Zwracam uwagę tylko na to że ilość generatorów energetycznych tego samego rodzaju nie wpływa na ilość energii jaką mamy do dyspozycji. Zapasowe służą jedynie jako zabezpieczenie w przypadku zniszczenia jednego z nich.

W przypadku broni sprawa jest bardziej skomplikowana - różne rodzaje broni mają różne przeznaczenie. W każdej grupie broni istnieje podobny postęp jak w przypadku ekwipunku, ale warto pamiętać że nawet najlepsze torpedy są mniej skuteczne w niszczeniu tarcz wrogich statków niż najprostsza broń wyspecjalizowana w zwalczaniu tarcz.

Broń:

W grze mamy do dyspozycji różne typy narzędzi niszczących. Dzielą się one na pięć grup - broń taktyczną, broń niszczącą tarcze, broń niszczącą kadłub, artylerię i broń specjalną. Każdy z rodzajów ma inne przeznaczenie i wielokrotnie niezbędnym krokiem do osiągnięcia celu będzie umiejętne wykorzystywanie wszystkich.

Każdą z broni opisuje szereg parametrów. Są to:

Category: Opisuje do jakiej klasy należy broń - Wyposażenie - zasady ogólne | Nexus The Jupiter Incident - Nexus: The Jupiter Incident - poradnik do gry

Category: Opisuje do jakiej klasy należy broń

Damage: Zadawane przez tą broń uszkodzenia

Rate of fire: Szybkostrzelność

Precision: Precyzja - jak często broń będzie trafiać.

W każdej kategorii im więcej punktów - tym lepiej.

Poniżej następuje opis broni - zasad jej działania i pochodzenia.

Broń niszcząca kadłub (category: destroy)

To najbardziej różnorodna grupa ekwipunku.

Dzieli się na trzy podgrupy:

Działa wystrzeliwujące konwencjonalne pociski - ich zaletą jest wysoka szybkostrzelność, przyzwoita celność i relatywnie niska cena. Mają nieograniczoną amunicję

Działa plazmowe - zadają bardzo duże uszkodzenia ale mają niską szybkostrzelność i celność. Nieograniczona amunicja

Torpedy - najgroźniejsza z broni tej klasy. Niesterowane pociski rakietowe - zadają bardzo poważne uszkodzenia i są dość celne i szybkostrzelne. Mają jedną zasadniczą wadę - w każdej misji dysponujemy ograniczoną liczbą amunicji.

Broń niszcząca tarcze (category: anti-shield)

Jest to specjalistyczna broń przeznaczona do niszczenia tarcz przeciwnika. Są jej dwa rodzaje:

Działa energetyczne - bardziej szybkostrzelne, o mniejszej sile ognia.

Bomby energetyczne - silniejsze, mniej szybkostrzelne.

Oba typy dysponują nieograniczoną amunicją.

Broń taktyczna (category: tactical)

Lasery. Dzielą się na dwa rodzaje:

Ciężkie - mniej szybkostrzelne, zadające większe obrażenia i skuteczniej przebijające się przez tarcze.

Lekkie - relatywnie szybkostrzelne, o mniejszej sile przebicia i zniszczeń.

Broń tego rodzaju musimy nakierować na określony podsystem statku - tylko najsilniejsze z nich są w stanie zadawać uszkodzenia kadłubom statków.

Artyleria (category: artillery)

Rakiety. Jak zwykle dwa rodzaje - jedne (konwencjonalne) niszczą kadłub, inne (energetyczne) tarcze.

Ich podstawowe zalety są dwie. Pierwsza to obszar zniszczeń - nie tylko jeden statek ale i jego okoliczni sąsiedzi. Druga to dystans z jakiego można prowadzić ostrzał - największy ze wszystkich broni (za wyjątkiem siege lasera)

Wady - można je zestrzelić (za pomocą myśliwców i broni przeciwlotniczych - choć nie wszystkie) oraz fakt iż ta klasa uzbrojenia dysponuje bardzo ograniczoną liczbą amunicji

Broń specjalna (category: special)

Broń przeciwlotnicza - aktywuje się samodzielnie i niszczy wrogie myśliwce i rakiety. Ponieważ są na nią przeznaczone oddzielne sloty a wrogich myśliwców zwykłą bronią nie zniszczymy - zawsze zalecam mieć najnowszą wersję tej klasy uzbrojenia.

Energy skeeter - specjalna broń wysysająca energię z mechanoidów. Jedyna dostępna broń zdolna do niszczenia w bezpośredniej walce statków tej rasy.

Siege laser - najpotężniejsza broń w grze. Potężny laser montowany na największych pancernikach. Do zasilania wymaga energii z kilku statków - do użycia konieczne jest stworzenie specjalnej formacji. 4-5 strzałów z tej broni są w zasadzie w stanie zniszczyć każdy statek w grze.

Myśliwce i komandosi

Wyposażenie naszych statków w myśliwce i grupy komandosów jest możliwe za pomocą zakładki squadrons w menu ekwipunku

Myśliwce (fighter), myśliwce szturmowe (gunboad) i bombowce (bomber) - które dla wygody będę nazywał w dalszej części tekstu myśliwcami po prostu, stanowią ważną część arsenału jakim dysponujemy. Mimo, że zazwyczaj nie przesądzają one o wyniku starcia, radziłbym ich nie lekceważyć. Zarówno jako broń ofensywna (niszczenie podsystemów) jak i defensywna (ochrona przed wrogimi myśliwcami i rakietami) są bardzo przydatne.

Podobnie jak wymienione powyżej bronie myśliwce (każdej kategorii) występują w kilku generacjach - każda kolejna jest lepsza od poprzedniej. W miarę możliwości warto dbać o to by na pokładzie znajdowały się najnowocześniejsze maszyny.

Komandosi przydają się dużo rzadziej. Poza kilkoma misjami, w których są niezbędni (ale wtedy zazwyczaj są automatycznie w naszym wyposażeniu) służą do niszczenia określonego podsystemu. Ich zaletą jest fakt, iż po dotarciu do celu wyznaczony podsystem jest niszczony automatycznie i całkowicie. Wadą - no cóż, w bitwie komandosi zazwyczaj nie docierają do celu...

Wahadłowiec komandosów jest nieuzbrojony i lekko opancerzony co czyni go łatwym celem dla wrogich myśliwców i broni przeciwlotniczej. Niemniej czasem są przydatni, tyle że zazwyczaj lepiej od nich sprawują się myśliwce.

Komandosi występują w trzech wersjach - każda kolejna jest skuteczniejsza od poprzedniej. Przynajmniej powinna być, ale nie udało mi się tego potwierdzić.