Misje poboczne i oferty | Bitwa o Europę | Kozacy II Wojny Napoleońskie poradnik Kozacy II: Wojny Napoleońskie
Ostatnia aktualizacja: 2 września 2019
Misje poboczne i oferty
Można podzielić je na dwa rodzaje. Te, których propozycja wypełnienia pojawia się w części turowej oraz występujące podczas przejścia w tryb walki rzeczywistej. Pierwsze wymienione zostaną te, które składane są przez przedstawicieli innych nacji i będą dotyczyć takich spraw jak zajęcie konkretnego sektora wroga (głównie stolic), czy też stacjonowanie wojskiem w wybranym rejonie przez określoną w piśmie liczbę tur. Za wszystkie wypełnione misje dostaniesz gratyfikacje w postaci dostarczonych przez wdzięczne państwo w pokaźnej liczbie sztabek złota. Mimo wszystko, powinieneś je traktować z przymrużeniem oka, bowiem pierwsze co powinno się liczyć, to Twój plan działania. Inne państwa będą również kusić Cię złotem, abyś wypowiedział wojnę niewygodnej dla nich nacji. Dodatkowo możesz się spodziewać także ofert sprzedaży pożądanego przez drugą stronę terytorium, odbicia konkretnego rejonu i wielu innych. Najprzyjemniejszym momentem dla gracza w tej całej dokumentacji będzie jednak pojawienie się prośby o przyłączenie się do Twojego państwa. Złoży je zazwyczaj nacja, którą tak wymęczyłeś, że już nie widzi dla siebie sensu egzystencji. Po zaakceptowaniu, sektory tegoż narodu natychmiast wchodzą w skład twych granic.
Nieładnie jest odmawiać jak ładnie proszą.
Następnym rodzajem dodatkowych zadań będzie szukanie ich na mapie podczas ataku wybranego obszaru. Ich ilość oscyluje zazwyczaj w liczbie trzech. Możliwość wypełnienia takiej misji symbolizowane jest odpowiednią informacją podczas gry oraz pojawienie się małej, czerwonej chorągiewki na podręcznej mapie. Ich fabuła nie ma żadnego wpływu na rozwój wydarzeń i posiada tylko charakter dekoracyjny. O wiele ważniejsze jest jednak to, co za sobą kryją. W przeważającej większości wypełnienie misji ograniczy się tylko do zniszczenia kilku, nielicznych oddziałów i zebranie po nich łupów, ale i znajdą się poważniejsze zadania. Do takich trzeba zaliczyć uruchomienie kolejnej misji, bądź kontynuacja pierwotnej w innej lokalizacji. Niezwykle widowiskowo prezentują się także operacje na morzu, gdzie kierujesz potężnymi i, niestety, "weglożernymi" fregatami.
Imponujący widok. Jednostki naziemnie nie mają żadnych szans.
W dalszej części poradnika znajdziesz wykaz wszystkich, oficjalnych, możliwych do wykonania zadań. Nie uwzględniłem tutaj jedynie misji nieoznaczonych, ale trafiają się one bardzo rzadko. Ich występowanie jest przypadkowe i uzależnione jedynie w niewielkim stopniu od Twojego doświadczenia. Poza tym występują pod postacią poruszających się stale po mapie pomarańczowych oddziałów, tak więc taka lokalizacja jest niemożliwa do przedstawienia. Pamiętaj o nich jednak. Jeżeli zauważysz jakieś punkty na mapie o wspomnianym kolorze i nie dostajesz żadnej informacji na ich ten temat, to jest to znak ze możesz zebrać kolejne doświadczenie za wykonanie misji pobocznej.
Główne cele ataku, czyli zajęcie np. miasta albo celów strategicznych, również wchodzi w skład ilości wypełnionych misji pobocznych, widocznych w podsumowaniu po zakończeniu ofensywy.