Rodzaje odnajdywanych przedmiotów w Thief | Porady poradnik Thief
Ostatnia aktualizacja: 2 sierpnia 2019
Rodzaje odnajdywanych przedmiotów
Garrett w trakcie swoich przygód może odnajdywać oraz kupować cztery zasadnicze rodzaje przedmiotów:
1) Standardowy łup (Loot) - W każdej lokacji do odnalezienia jest kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt zwykłych przedmiotów i wartość każdej z nich jest wyrażona w złocie. Niektóre przedmioty (np. noże czy pióra) warte są jedynie kilka sztuk złota, ale zdarzają się też takie (np. teleskop), które są warte kilkadziesiąt czy nawet kilkaset sztuk. Polecam dokładnie badać okolicę i zbierać wszystkie tego typu obiekty, szczególnie jeśli grasz na wyższym poziomie trudności i musisz radzić sobie z zawyżonymi cenami u lokalnych handlarzy.
2) Znajdźki (Collectibles) - Każda z ponad 80 znajdziek jest unikalna, albowiem dysponuje własną nazwą i dodatkowym opisem. Możliwe jest ponadto przeglądanie zdobytych sekretów za każdym razem gdy Garrett powróci do wieży zegarowej. Niestety, tylko wybrane znajdźki przeliczane są na złoto. Pozostałe są "bezcenne" i w rezultacie nie przyczyniają się do poprawy stanu złota głównego bohatera.
3) Dokumenty (Documents) - W grze do odnalezienia jest ponad 200 dokumentów podzielonych na kilkanaście różnych kategorii. Niektóre dokumenty (np. listy) pojawiają się tylko raz w trakcie gry, na inne (np. gazety) możesz natrafić w kilku różnych miejscach. Dokumenty nie są nigdy przeliczane na złoto, ale zapoznając się z ich treścią możesz poznać lepiej otaczający świat czy nawet niekiedy otrzymać wskazówki odnośnie lokalizacji najcenniejszych skarbów.
4) Elementy ekwipunku - Do tej kategorii wliczane są przede wszystkim żywność, pąki maku oraz różnego rodzaju strzały, bomby i przedmioty do rzucania. Wiele z tych obiektów możesz odnajdywać w trakcie swobodnej eksploracji świata gry, ale możesz je też nabywać u handlarzy. Na taki krok radzę decydować się jedynie wtedy gdy pilnie potrzebujesz jakiegoś przedmiotu (np. strzały ze sznurem do dotarcia w niedostępne miejsce). W pozostałych sytuacjach gromadzone złoto najlepiej jest przeznaczać w całości na unikalne gadżety (np. klucz czy lepsze wytrychy) oraz na różnego rodzaju trwałe ulepszenia.