Ghost of Tsushima: Jak zwalczać wychłodzenie organizmu? Ghost of Tsushima poradnik, solucja
Ostatnia aktualizacja: 21 maja 2024
Na tej stronie poradnika do gry Ghost of Tsushima znajdziesz odpowiedź na pytanie jak radzić sobie z wychłodzeniem organizmu, które może docelowo przyczynić się do śmierci głównego bohatera. Problem ten nie ma skomplikowanego rozwiązana, ale sama mechanika niebezpiecznych niskich temperatur może przeszkadzać w rozgrywce.
Wychłodzenie organizmu to problem, z którymi możesz spotkać się wyłącznie w ostatnim trzecim regionie Cuszimy - Kamiagata. W północnej części wyspy panują niskie temperatury i duża część tego regionu ma zimowy wystrój.
Problem radzenia sobie z chłodem nie dotyczy na szczęście całego regionu Kamiagata, a jedynie wyżej położonych partii górskich. Daje on o sobie znać przede wszystkim podczas zaliczania mitycznego questu Niegasnący płomień, w ramach którego trzeba zaliczyć wspinaczkę na szczyt góry Jogaku. Możesz go też jednak doświadczyć jeśli we własnym zakresie dotrzesz do wyższych partii gór np. w trakcie poszukiwania znajdziek czy odkrywania pytajników.
O tym, że znalazłeś się w miejscu, w którym jest naprawdę zimno, będziesz informowany na dwa sposoby - komentarzem ze strony Jina oraz szronem pojawiającym się na ekranie. Poważne wychłodzenie organizmu dodatkowo sygnalizowane jest nasilającym się rozmyciem ekranu.
Po tym jak sytuacja osiągnie krytyczny poziom Jin zacznie tracić punkty zdrowia aż ostatecznie umrze z wychłodzenia.
Zmiana stroju na "zimowy" nie uchroni cię niestety przed niskimi temperaturami. Są 3 główne sposoby uniknięcia śmierci w wyniku zbytniego wychłodzenia organizmu:
- Szybkie zejście do niższych partii gór. Po tym jak powrócisz do obszarów z nieco wyższą temperaturą problem całkowicie zniknie. Nie jest to niestety możliwe jeśli dotarłeś do wysoko położonych lokacji po dłuższej wspinaczce.
- Docieranie do rozpalonych ognisk.
- Docieranie do ognisk nadających się do rozpalenia - trzeba wcisnąć R2.
W przypadku wariantów 2 i 3 zatrzymaj się na krótką chwilę przy palącym się ognisku po to żeby bohater mógł się ogrzać i kontynuować podróżowanie po chłodnych terenach.