Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 12 marca 2022, 13:22

Walking Dead: The Final Season – pies ostatni. 13 gier, w których możesz pogłaskać psa

Spis treści

Walking Dead: The Final Season – pies ostatni

Z pewnością zauważyliście ten trend – psy jakoś nadzwyczaj często trafiają do gier postapokaliptycznych. Obok wymienianych w tym artykule The Last of Us i Far Crya: New Dawn warto jeszcze wspomnieć cykl Fallout czy niedawne Days Gone. Nie pisaliśmy o nich, bo po prostu nie można w nich głaskać psów – a przynajmniej nie możemy zrobić tego sami – pieszczoty, jeśli są, to tylko w cutscenkach. Na koniec zajmiemy się więc kilkuletnią serią, która rozstała się z nami raczej smutną dramą.

Sama spotykamy w sezonie nr 2 i choć możemy go pogłaskać, jest to spotkanie dość traumatyczne. - 13 dobrych piesków - gry, w których możesz pogłaskać psa - dokument - 2022-03-12
Sama spotykamy w sezonie nr 2 i choć możemy go pogłaskać, jest to spotkanie dość traumatyczne.
Do Rossie należą jeszcze inne tytuły – to także pierwszy pies w całej serii The Walking Dead, który zabija zombie. - 13 dobrych piesków - gry, w których możesz pogłaskać psa - dokument - 2022-03-12
Do Rossie należą jeszcze inne tytuły – to także pierwszy pies w całej serii The Walking Dead, który zabija zombie.

Dobrze jednak wiedzieć, że mimo iż szefostwo Telltale nie należało do najbardziej kompetentnych, w grze znajduje się opcja pogłaskania pieska. Tak naprawdę możemy to zrobić już w drugim sezonie (piesek nazywa się Sam i niestety wkrótce ginie). W ostatnim sezonie zaś Clementine spotyka Rossie, z którą się zaprzyjaźnia. Rossie – warto to podkreślić – jest jedynym zwierzęciem w całej grze, które zdołało przeżyć wszystkie epizody. Przyznajcie, że to niemały wyczyn, biorąc pod uwagę, jak często (i w jaki sposób) giną bohaterowie serii The Walking Dead.

Maciej Pawlikowski

Maciej Pawlikowski

Redaktor naczelny GRYOnline.pl, związany z serwisem od końca 2016 roku. Początkowo pracował w dziale poradników, a później mu szefował, z czasem został redaktorem prowadzącym Gamepressure, anglojęzycznego projektu adresowanego na Zachód, aby w końcu objąć sprawowaną obecnie funkcję. W przeszłości recenzent i krytyk literacki, publikował prace o literaturze, kulturze, a nawet teatrze w wielu humanistycznych pismach oraz portalach, m.in. Miesięczniku Znak czy Popmodernie. Studiował krytykę literacką i literaturę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lubi stare gry, city-buildery i RPG-i, w tym również japońskie. Wydaje ogromne pieniądze na części do komputera. Poza pracą oraz grami trenuje tenisa i okazyjnie pełni funkcję wolontariusza Pokojowego Patrolu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy kupisz Cyberpunka 2077, jeśli twórcy nie pozwolą nam głaskać w grze psów?

Nigdy w życiu!
78,3%
Tak, czemu nie
21,7%
Zobacz inne ankiety