Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 12 marca 2022, 13:22

Fable 2 – pies praktyczny. 13 gier, w których możesz pogłaskać psa

Spis treści

Fable 2 – pies praktyczny

Po latach łatwiej wytknąć Peterowi Molyneux te rzeczy, które – mówiąc najdelikatniej – nieszczególnie mu wyszły, choć przecież w swojej długiej już karierze ma on na koncie naprawdę sporo udanych projektów. Do takich należy m.in. Fable 2. Jasne, w drugiej części znanej serii możemy być tym złym, możemy być też dobrym, możemy mieć żonę, męża i gromadkę „horyh curek” oraz inszych „bombelków", ale przede wszystkim możemy mieć psa.

Pies w Fable 2 nie służy tylko do głaskania. Pełni on funkcje dla początkującego bohatera praktyczne – znajdzie skarb czy wesprze w walce. Ale tak, oczywiście, jak najbardziej możemy go głaskać. W dodatku możemy go głaskać do końca gry, bo piesek nie odstępuje nas na krok. Gdy w końcu umiera – a to żaden spoiler, bo wszyscy umrzemy – można obejrzeć jego nagrobek. Wygrawerowano na nim napis: „Tu leży twój wierny przyjaciel. Umarł tak, jak żył: u twego boku”. A teraz zróbcie sobie przerwę w lekturze, by popłakać.

A JEŚLI SAMO GŁASKANIE PSÓW TO ZA MAŁO?

A może by tak zamiast tylko głaskać psy – zagrać psem. Da się znaleźć kilka produkcji, które na to pozwalają, choć nie oszukujmy się, nie jest to najwyższy światowy poziom. Jest jednak pewien nadchodzący projekt, który robi lepsze wrażenie – Home Free. Gra o psiaku porzuconym w wielkim mieście w 2015 roku zebrała na Kickstarterze niecałe 100 tysięcy dolarów. Początkowo tytuł ten miał zadebiutować jeszcze w 2016 roku, co trochę niepokoi, ale regularne aktualizacje na stronie zbiórki pokazują, że prace cały czas trwają i wciąż mamy szansę na finalny produkt.

  1. Zobacz więcej na temat Home Free

Maciej Pawlikowski

Maciej Pawlikowski

Redaktor naczelny GRYOnline.pl, związany z serwisem od końca 2016 roku. Początkowo pracował w dziale poradników, a później mu szefował, z czasem został redaktorem prowadzącym Gamepressure, anglojęzycznego projektu adresowanego na Zachód, aby w końcu objąć sprawowaną obecnie funkcję. W przeszłości recenzent i krytyk literacki, publikował prace o literaturze, kulturze, a nawet teatrze w wielu humanistycznych pismach oraz portalach, m.in. Miesięczniku Znak czy Popmodernie. Studiował krytykę literacką i literaturę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lubi stare gry, city-buildery i RPG-i, w tym również japońskie. Wydaje ogromne pieniądze na części do komputera. Poza pracą oraz grami trenuje tenisa i okazyjnie pełni funkcję wolontariusza Pokojowego Patrolu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy kupisz Cyberpunka 2077, jeśli twórcy nie pozwolą nam głaskać w grze psów?

Nigdy w życiu!
78,3%
Tak, czemu nie
21,7%
Zobacz inne ankiety