Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 12 marca 2022, 13:22

The Last of Us – pies apokaliptyczny. 13 gier, w których możesz pogłaskać psa

Spis treści

The Last of Us – pies apokaliptyczny

Koniec świata, struktury państwowe nie istnieją, społeczeństwa organizują się w grupy, którym najczęściej przewodzą najagresywniejsi osobnicy. Świat płonie, komunikacja dawno stanęła – marzenia, jeśli ktoś wciąż odważa się je mieć – dotyczą przetrwania najbliższej nocy. Kończy się jedzenie. Kończy się amunicja. Pod bramę nędznej osady podchodzi coraz więcej zarażonych.

W The Last of Us – oprócz psa – pogłaszczemy również żyrafę. Co prawda tylko w cutscence, ale mój Boże – to żyrafa! - 13 dobrych piesków - gry, w których możesz pogłaskać psa - dokument - 2022-03-12
W The Last of Us – oprócz psa – pogłaszczemy również żyrafę. Co prawda tylko w cutscence, ale mój Boże – to żyrafa!

Ale co z tego, skoro możemy głaskać psa! The Last of Us opowiada historię, którą wypada zaliczyć do tych raczej pesymistycznych. Większość spotykanych przez nas osób przeważnie próbuje wyrządzić nam krzywdę niż wesprzeć w potrzebie. Pogłaskanie psa jest tu więc odniesieniem do lepszego wczoraj – wprowadza do gry odrobinę spokoju, gram normalności. Gdy Joel wraz z Elly odwiedza Tommiego, swojego brata, spotyka tam raczej mizernie wyglądającego pieska – Buckleya. Wówczas możemy wcisnąć przycisk i pogłaskać czworonoga. Co ciekawe, Troy Baker, aktor wcielający się w głównego bohatera The Last of Us, zdradził w jednym z wywiadów, że Buckley to nawiązanie do jego własnego czworonoga, który zmarł (właśnie tak – zmarł, nie zdechł) trzy lata przed premierą gry. Pies Troya Bakera miał na imię... Buckley. Spoczywaj w spokoju, Buckley!

Maciej Pawlikowski

Maciej Pawlikowski

Redaktor naczelny GRYOnline.pl, związany z serwisem od końca 2016 roku. Początkowo pracował w dziale poradników, a później mu szefował, z czasem został redaktorem prowadzącym Gamepressure, anglojęzycznego projektu adresowanego na Zachód, aby w końcu objąć sprawowaną obecnie funkcję. W przeszłości recenzent i krytyk literacki, publikował prace o literaturze, kulturze, a nawet teatrze w wielu humanistycznych pismach oraz portalach, m.in. Miesięczniku Znak czy Popmodernie. Studiował krytykę literacką i literaturę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lubi stare gry, city-buildery i RPG-i, w tym również japońskie. Wydaje ogromne pieniądze na części do komputera. Poza pracą oraz grami trenuje tenisa i okazyjnie pełni funkcję wolontariusza Pokojowego Patrolu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy kupisz Cyberpunka 2077, jeśli twórcy nie pozwolą nam głaskać w grze psów?

Nigdy w życiu!
78,3%
Tak, czemu nie
21,7%
Zobacz inne ankiety