Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 12 marca 2022, 13:22

Assassin’s Creed: Valhalla – pies wikiński. 13 gier, w których możesz pogłaskać psa

Spis treści

Assassin’s Creed: Valhalla – pies wikiński

W ostatnich latach zarazem wyśmiewamy i podziwiamy cykl Assassin’s Creed. Przeszedł on bowiem za sprawą Origins nie lada transformację gatunkową, zmieniając się w... RPG akcji z otwartym światem pełnym najróżniejszych znaczników i rozmaitych zadań do wykonania. Odyssey oraz Valhalla jeszcze bardziej rozwinęły tę formułę, oferując więcej treści w obszerniejszych lokacjach, a gracze z jednej strony czuli ogrom otaczających ich open worldów, a z drugiej byli już znudzeni po kilkudziesięciu godzinach oddawania się podobnym aktywnościom. Jeżeli jednak cała ta eksploracja i morze możliwości zawierają tak ważny element jak opcja pogłaskania psa, to przynajmniej wiemy, że Ubisoft nie potraktował swojego tytułu po macoszemu.

Głasku, głasku i pytajnik odznaczony. - 13 dobrych piesków - gry, w których możesz pogłaskać psa - dokument - 2022-03-12
Głasku, głasku i pytajnik odznaczony.
Co większe bestyje można też ujeżdżać. - 13 dobrych piesków - gry, w których możesz pogłaskać psa - dokument - 2022-03-12
Co większe bestyje można też ujeżdżać.

Ba, Assassin’s Creed Valhalla to nie pierwszy reprezentant tej serii, w którym możemy tego czy innego czworonoga podrapać za uszkami. To już siódma część cyklu, w której taka czynność jest dostępna. Czyni to z AC prawdziwie wielką markę pod tym względem – w żadnej innej serii gier wideo nie da się głaskać psów częściej.

Nie do samego miziania ogranicza się jednak AC. W Odyssey mogliśmy oswoić wilki (a więc w gruncie rzeczy zwierzęta psowate), a Valhalla pozwala na ujeżdżanie tych samych bestii, tylko o nieco większych rozmiarach. Asasyni nie wahają się zabijać ludzi, ale z psami łączy ich jednak niepodrabialna więź.

Maciej Pawlikowski

Maciej Pawlikowski

Redaktor naczelny GRYOnline.pl, związany z serwisem od końca 2016 roku. Początkowo pracował w dziale poradników, a później mu szefował, z czasem został redaktorem prowadzącym Gamepressure, anglojęzycznego projektu adresowanego na Zachód, aby w końcu objąć sprawowaną obecnie funkcję. W przeszłości recenzent i krytyk literacki, publikował prace o literaturze, kulturze, a nawet teatrze w wielu humanistycznych pismach oraz portalach, m.in. Miesięczniku Znak czy Popmodernie. Studiował krytykę literacką i literaturę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lubi stare gry, city-buildery i RPG-i, w tym również japońskie. Wydaje ogromne pieniądze na części do komputera. Poza pracą oraz grami trenuje tenisa i okazyjnie pełni funkcję wolontariusza Pokojowego Patrolu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy kupisz Cyberpunka 2077, jeśli twórcy nie pozwolą nam głaskać w grze psów?

Nigdy w życiu!
78,3%
Tak, czemu nie
21,7%
Zobacz inne ankiety