Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 12 marca 2022, 13:22

Fortnite Battle Royale – pies po aktualizacji. 13 gier, w których możesz pogłaskać psa

Spis treści

Fortnite Battle Royale – pies po aktualizacji

Wspomniana już kilkakrotnie inicjatywna Can You Pet the Dog w pewnym momencie swego istnienia rozpętała małą burzę w środowiskach deweloperskich. Gdy bowiem wokół tego profilu zgromadzili się fani, okazało się, że stanowią całkiem liczną, a więc i silną grupę nacisku. Pieski (i inne zwierzaki) wprowadzono do Fortnite’a we wrześniu 2018 roku, ale poza funkcją estetyczną nie pełniły żadnej roli, ani nie mogliśmy wejść z nimi w interakcje.

Nowe, oficjalne hasło Fortnite’a: buduj, strzelaj i głaszcz! - 13 dobrych piesków - gry, w których możesz pogłaskać psa - dokument - 2022-03-12
Nowe, oficjalne hasło Fortnite’a: buduj, strzelaj i głaszcz!

Zmieniło się to właśnie za sprawą środowiska skupionego wokół wspomnianego profilu na Twitterze. Epic Games w patchu V8.40 wprowadziło bowiem mechanikę głaskania (w patch notes określono to jako: „You can now pet the dog... and other pets!”). Twórcy spełnili żądanie fanów, choć sama animacja pozostawiała wiele do życzenia (wyglądało to bardziej tak, jakbyśmy chcieli uderzyć pieska, a nie pogłaskać). Dopiero w kwietniu 2019 roku wprowadzono poprawkę – teraz animacja głaskania rzeczywiście wygląda jak głaskanie i wszyscy fani czworonogów mogli odetchnąć z ulgą.

Przy okazji – to niejedyna sytuacja, w której twórcy przychylają się do próśb swoich fanów. Za sprawą Can You Pet the Dog mechanikę głaskania wprowadzono również w Enter the Gungeon.

CZY PIES UMIERA?

Twitterowe konto o głaskaniu psów w grach to niejedyna podobna inicjatywa. Na stronie doesthedogdie.com co bardziej wrażliwi widzowie, gracze i czytelnicy mogą się zawczasu upewnić, czy w filmie, grze bądź książce jakiemuś psu nie dzieje się krzywda. Portal mocno się rozwinął i znajdziemy tu bardzo wiele informacji, które teoretycznie mogą nam pomóc podjąć decyzję czy grać/oglądać/czytać, czy lepiej sobie odpuścić. Jeśli sprawdzimy tu na przykład wspomniane w tym tekście The Last of Us, dowiemy się, że w grze nie widzimy żadnego umierającego psa, nie ginie tu żaden kot, ale za to jesteśmy świadkami śmierci konia.

Maciej Pawlikowski

Maciej Pawlikowski

Redaktor naczelny GRYOnline.pl, związany z serwisem od końca 2016 roku. Początkowo pracował w dziale poradników, a później mu szefował, z czasem został redaktorem prowadzącym Gamepressure, anglojęzycznego projektu adresowanego na Zachód, aby w końcu objąć sprawowaną obecnie funkcję. W przeszłości recenzent i krytyk literacki, publikował prace o literaturze, kulturze, a nawet teatrze w wielu humanistycznych pismach oraz portalach, m.in. Miesięczniku Znak czy Popmodernie. Studiował krytykę literacką i literaturę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lubi stare gry, city-buildery i RPG-i, w tym również japońskie. Wydaje ogromne pieniądze na części do komputera. Poza pracą oraz grami trenuje tenisa i okazyjnie pełni funkcję wolontariusza Pokojowego Patrolu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy kupisz Cyberpunka 2077, jeśli twórcy nie pozwolą nam głaskać w grze psów?

Nigdy w życiu!
78,3%
Tak, czemu nie
21,7%
Zobacz inne ankiety