Cyberpunk 2077 – RPG ambitniejsze od Wiedźmina 3. 11 polskich gier, których nie możemy się doczekać
Spis treści
Cyberpunk 2077 – RPG ambitniejsze od Wiedźmina 3
Producent: CD Projekt RED
Data premiery: nieznana
Dlaczego czekamy:
- bo wizja futurystycznej, mrocznej metropolii w wykonaniu studia CD Projekt RED jest niezwykle kusząca;
- bo ciekawie będzie zobaczyć, jak warszawscy deweloperzy poradzą sobie w diametralnie odmiennych klimatach;
- bo dotychczasowe informacje przekonują, że to projekt jeszcze ambitniejszy niż trzeci Wiedźmin.
W przypadku wielu innych zespołów gra dorównująca jakością trzeciemu Wiedźminowi byłaby absolutnym opus magnum; dziełem, z którym porównywano by każdy kolejny projekt. Tymczasem pracownicy studia CD Projekt RED absolutnie nie zamierzają poklepywać się po plecach – nadchodzący Cyberpunk 2077 ma być produkcją większą, lepszą i przede wszystkim ambitniejszą od trylogii o Białym Wilku. I wcale nie wygląda na to, by miały to być jedynie czcze przechwałki: w produkcję zaangażowany jest liczniejszy zespół niż przy Dzikim Gonie, przeznaczono na nią także większy budżet. A dodatkowe fundusze, pracownicy oraz długi czas procesu twórczego będą niezbędne, jeśli kolejne dzieło warszawskiego studia ma spełnić pokładane w nim oczekiwania.
Bo gdy mówimy o Cyberpunku 2077, z nielicznych informacji wyłania się zamglony obraz szalenie ambitnej gry RPG, która w zamierzeniach ma pod względem rozmachu rozłożyć na łopatki zagraniczną konkurencję. CD Projekt RED na razie utrzymuje szczegóły w tajemnicy, ale wiemy już m.in., że tytuł doczeka się modułu multiplayer (mającego zapewnić jeszcze większe przychody i możliwość dalszego rozwoju) oraz szerokiej gamy pojazdów. Największą gratką ma być jednak samo miasto – olbrzymia metropolia Night City. Jej ulice, wystylizowane na wzór świata z takich filmów jak Łowca androidów czy Ghost in the Shell, będziemy mogli swobodnie eksplorować, a nad jej funkcjonowaniem ma czuwać wyjątkowo zaawansowana sztuczna inteligencja. Kiedy jednak przyjdzie nam zobaczyć te wszystkie cuda? Niestety, raczej nie przed 2019 rokiem – a i ta data może ulec zmianie. Bo choć w studiu CD Projekt RED bez wątpienia pracuje mnóstwo utalentowanych deweloperów, punktualność raczej nie jest ich najmocniejszą stroną.
Nazwę CD Projekt RED zna niemal każdy gracz – nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Warszawskie studio szybko wyrobiło sobie renomę, rozpoczynając od całkiem udanego Wiedźmina w 2007 roku, a następnie wydając jeszcze lepszą kontynuację przygód Geralta z Rivii cztery lata później. Ale sukces, który rozsławił zespół na całym świecie, przypadł na rok 2015 – wtedy to ukazał się Wiedźmin 3: Dziki Gon. Produkcja podbiła chyba wszystkie rynki, zdobyła potężne grono fanów i stała się najbardziej utytułowaną grą w historii branży. Aby przebić to osiągnięcie, CD Projekt RED naprawdę będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności.