Rozwój postaci w Seven The Days Long Gone | Porady Poradnik Seven The Days Long Gone
Ostatnia aktualizacja: 14 sierpnia 2019
W grze Seven: The Days Long Gone postać rozwija się na inne sposoby niż w konkurencyjnych grach RPG. Poniżej zamieściliśmy najważniejsze informacje na ten temat.
- Seven nie oferuje możliwości zdobywania punktów doświadczenia i w związku z tym nie awansuje się też na wyższe poziomy doświadczenia. Jest to szczególnie istotne w kontekście staczanych walk, bo pokonywanie przeciwników nie jest w grze powiązane z opcją rozwijania postaci. Zabijanie innych postaci ma w rezultacie wyłącznie na celu ułatwienie sobie zaliczenia questu czy pozyskanie przedmiotów, które mają na wyposażeniu.
- Bohatera możesz uczynić silniejszego na dwa zasadnicze sposoby. Pierwszy z nich to zdobywanie lepszych broni oraz elementów pancerza. Nowe bronie oraz pancerze możesz odnajdywać w świecie gry (rozglądaj się przede wszystkim za skrytkami oraz zamkniętymi skrzyniami i sejfami), zdobywać dzięki pokonywaniu przeciwników oraz kupować u handlarzy. Tę ostatnią opcję najlepiej jest początkowo całkowicie ignorować, gdyż dobre "bazowe" bronie z łatwością zdobędziesz dzięki dwóm pozostałym metodom. Na zakupy u handlarzy zdecyduj się dopiero w dalszej części gry, tj. po tym jak zakupisz większość wiz (lub cały komplet) i nadal będziesz miał sporo aurytu w zapasie. Przy doborze elementów wyposażenia zwracaj oczywiście na ich statystyki i dopasowuj je do swoich upodobań (np. ostrza z premią do obrażeń krytycznych jeśli lubisz atakować wrogów z zaskoczenia) oraz potrzeb (np. pancerz ze zwiększoną odpornością na truciznę jeśli masz zamiar zaatakować grupę pająków).
- Wszystkie posiadane bronie i elementy pancerza możesz ulepszać dzięki odwiedzaniu stacji do craftingu. Nie interesuj się tą funkcją w początkowej fazie gry i powróć do niej dopiero po tym jak zdobędziesz wyraźnie lepsze przedmioty. Musisz odnaleźć w świecie gry stosowny schemat, zadbać o to żeby stacja do craftingu spełniała wymagania ulepszenia i następnie przeznaczyć na zakup ulepszenia posiadane składniki do craftingu. Wyprodukowane w ten sposób ulepszenie możesz połączyć z posiadanym elementem wyposażenia.
- Druga metoda na wzmacnianie Tyriela to odblokowywanie nowych umiejętności. Musisz w tym przypadku dysponować co najmniej jednym czipem umiejętności (lista przykładowych czipów na obrazku 1) i ustawić go jako aktywny. Nowe czipy zdobywa się w wyniku postępów w grze.
- Każdy czip posiada określoną liczbę slotów na umiejętności oraz ich ulepszenia. Dopasuj taki czip żeby jak najbardziej pasował ci ich układ. Same umiejętności dzielą się na aktywne (przykładowa lista na obrazku 2) oraz pasywne. Postaraj się mieć w gotowości co najmniej dwie aktywne zdolności i przełączać się z nimi w razie potrzeby w trakcie gry. Każdą umiejętność możesz wzmocnić lub wyposażyć w nowe efekty dzięki ulepszeniom, które odnajduje się w świecie gry - staraj się dokładnie badać okolicę i odnajdywać dzięki temu kolejne ulepszenia (pojawiają się na mapie świata gdy się do nich zbliżysz).
- Ważną zależnością jest to, że w danym momencie możesz mieć zapełnioną ograniczoną liczbę slotów umiejętności. Czynnikiem ograniczającym rozwój bohatera pod tym kątem jest liczba posiadanych fiolek z Nektarem (przykładowa fiolka ze świata gry na obrazku). Każda fiolka to jeden slot możliwy do zapełnienia - przykładowo posiadając 6 fiolek możesz zapełnić 6 slotów ("głównymi" umiejętnościami i/lub ich ulepszeniami).
- Pojemniki z Nektarem to przedmioty, które możesz odnajdywać we własnym zakresie (poboczny quest Gorączka złota) oraz zdobywać dzięki zaliczaniu określonych questów. W grze do zdobycia jest ponad 30 fiolek z Nektarem, ale do dysponowania niezłym wachlarzem aktywnych i pasywnych umiejętności wystarczy ci już "zaledwie" 10-15.
- Fiolki z Nektarem są traktowane przez grę jak przedmioty questowe. Oznacza to, że nie można je wyrzucić z inwentarza (nic nie ważą) ani pozbyć się u handlarzy. To dobra wiadomość, bo nie ma ryzyka, że jakieś pojemnik przez przypadek utracisz i nagle sprawisz, że Teriel stanie się słabszy.