Popularne recenzje gier przygodowych 3
Recenzje i oceny najważniejszych i najpopularniejszych gier
Recenzje gier z kategorii: Przygodowe. Znajdziesz tu ponad 360 tekstów spełniających te kryteria.
Dracula: Zmartwychwstanie - recenzja gry
recenzja gry22 maja 2001
Dracula: Zmartwychwstanie to próba wykorzystania postaci mrocznego hrabiego w grze komputerowej. Wygląda jednak na to, że pomimo dobrych chęci twórców końcowy efekt ich pracy jest mocno problematyczny...
Dracula: Zmartwychwstanie - recenzja gryJack Orlando A Cinematic Adventure: Director's Cut - Director's Cut
recenzja gry21 grudnia 2001
Mroczny świat szalonej Ameryki lat trzydziestych, nocnego życia, gangsterskich porachunków i zawiłych, zapierających dech w piersiach zagadek. Prywatny detektyw Jack Orlando budzi się po nocy spędzonej przy alkoholu w zaułku podwórka obok zwłok mężczyzny.
Jack Orlando A Cinematic Adventure: Director's Cut - Director's CutDreamfall: The Longest Journey - recenzja gry
recenzja gry21 lipca 2006
Warto wyruszyć w tę podróż z Zoe, by dowiedzieć się, co przydarzyło się April Ryan, gdzie przebywa Cortez, co stało się z Domem Granicznym, dokąd odleciał Kruk... Warto ponownie wkroczyć w ten cudowny, zachwycający świat.
Dreamfall: The Longest Journey - recenzja gryFahrenheit - recenzja gry
recenzja gry2 grudnia 2005
Fahrenheit to gra niezwykła. A może nie gra? Dzieło francuskiego studia Quantic Dream to pewien rodzaj interaktywnego filmu. Bez wątpienia jednak jest to produkcja, obok której nie można przejść obojętnie.
Fahrenheit - recenzja grySherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka - recenzja gry
recenzja gry1 lutego 2005
„Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring” to wyjątkowo udana przygodówka. To trudny i dość wymagający tytuł, ale z całą pewnością udany.
Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka - recenzja grySentinel: Strażnik Grobowca - recenzja gry
recenzja gry24 marca 2005
Urzekająca grafika, znakomita muzyka i dźwięk, przyzwoita fabuła, wygodne sterowanie i zagadki, których rozwiązanie daje poczucie ogromnej satysfakcji. Podróż wraz z Benim po przecudownych światach sprawia, że chciałoby się tam wracać po kilka razy.
Sentinel: Strażnik Grobowca - recenzja gryRecenzja gry The Last Guardian – gry są sztuką, choć czasem źle zoptymalizowaną
recenzja gry5 grudnia 2016
The Last Guardian przez wiele osób został spisany na straty, bo mało kto spodziewał się, że gra sprosta oczekiwaniom. Technologicznie nierówne dzieło Fumito Uedy zawiera jednak tak duży ładunek emocjonalności i miłości, że warto się pomęczyć.
Recenzja gry The Last Guardian – gry są sztuką, choć czasem źle zoptymalizowanąRecenzja Return to Monkey Island - to (nie) jest gra dla starych ludzi
recenzja gry21 września 2022
Return to Monkey Island to gra, w której w końcu, po tylu latach, wielu z nas odkryje sekret Małpiej Wyspy. Prowadzi do niego ciepła, kolorowa i nostalgiczna przygoda zamknięta w pomysłowej, świetnie napisanej, metatekstualnej przygodówce.
Recenzja Return to Monkey Island - to (nie) jest gra dla starych ludziWilkołak występuje w Puszczy - Recenzja gry Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest
recenzja gry13 października 2020
Powrót do świata żywych wilkołaków ze Świata Mroku okazuje się ambitniejszy niż mogliśmy przypuszczać – Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to bowiem ciekawa gra tekstowa, która spróbuje udowodnić, że czytelnictwo w Polsce nie jest w odwodzie.
Wilkołak występuje w Puszczy - Recenzja gry Werewolf: The Apocalypse - Heart of the ForestRecenzja Beyond a Steel Sky - gry, na którą czekaliśmy 25 lat
recenzja gry16 lipca 2020
Beyond a Steel Sky udowadnia, że na właściwy sequel warto poczekać nawet ćwierć wieku. Albo, że i dziś warto zapoznać się z 26-letnią grą z Amigi, by lepiej bawić się przy tej nowszej produkcji.
Recenzja Beyond a Steel Sky - gry, na którą czekaliśmy 25 latRecenzja Arise: A Simple Story – gry, która najpierw was wkurzy, a potem uszczęśliwi
recenzja gry13 grudnia 2019
Na praktycznie każdym etapie gry przynajmniej raz trafi Was szlag. Początkowo żmudna i nudnawa rozgrywka z czasem nam to jednak wynagradza. Z nawiązką! Jak w życiu. Jak wino. Arise: A Simple Story to gra niepozorna, uniwersalna, piękna i emocjonalna.
Recenzja Arise: A Simple Story – gry, która najpierw was wkurzy, a potem uszczęśliwiRecenzja gry The Walking Dead: A New Frontier – spadek formy
recenzja gry31 maja 2017
A New Frontier nie przypomina pełnoprawnej kolejnej odsłony fenomenalnego cyklu The Walking Dead. Wygląda raczej na zrobiony na szybko, pełen dziur fabularnych i miałkich pomysłów wypełniacz przed ewentualnym prawdziwym trzecim sezonem.
Recenzja gry The Walking Dead: A New Frontier – spadek formyRecenzja gry Life Is Strange: Before the Storm – dużo klimatu, za mało emocji
recenzja gry21 grudnia 2017
Life Is Strange: Before the Storm jest jak środkowe odcinki dobrego serialu – ogląda się je przyjemnie, ale w gruncie rzeczy jest to tylko zapychacz między znacznie ciekawszym początkiem i finałem opowieści.
Recenzja gry Life Is Strange: Before the Storm – dużo klimatu, za mało emocjiRecenzja gry Fe – krótka przygoda w bajecznym świecie
recenzja gry16 lutego 2018
Fe nie zaskoczy nikogo, kto zwrócił na ten tytuł uwagę na etapie zapowiedzi. Gra oferuje dokładnie to, czego można się było po niej spodziewać – solidne, ale nie wybitne mechanizmy rozgrywki i piękną, klimatyczną oprawę wizualną.
Recenzja gry Fe – krótka przygoda w bajecznym świecieRecenzja gry Kona – kanadyjskie miejskie legendy
recenzja gry22 marca 2017
Kanadyjskie, ośnieżone odludzie to idealne miejsce do pochowania kilku trupów w szafie. Przekona się o tym każdy, kto sięgnie po survivalową przygodówkę Kona od studia Parabole.
Recenzja gry Kona – kanadyjskie miejskie legendyRecenzja gry Night in the Woods – Twin Peaks spotyka Cartoon Network
recenzja gry25 lutego 2017
Gdy Twin Peaks spotyka Stranger Things, a wszystko ubrane jest w stylistykę rodem z Cartoon Network to rodzi się Night in the Woods, czyli świetny „indyk” z naciskiem na melancholijny klimat i niebanalną historię.
Recenzja gry Night in the Woods – Twin Peaks spotyka Cartoon NetworkRecenzja gry Tales from the Borderlands - solidna dawka humoru
recenzja gry21 października 2015
Telltale Games wyrobiło sobie markę, tworząc epizodyczne przygodówki z minimalną rolą rozgrywki i naciskiem na historię, a Tales from the Borderlands jest przykładem tego, że przy odpowiednim podejściu formuła ta może pasować nawet do zwariowanego FPS-a.
Recenzja gry Tales from the Borderlands - solidna dawka humoruRecenzja gry Kholat - tylko dla fanów Dear Esther i Zaginięcia Ethana Cartera
recenzja gry5 czerwca 2015
Twórcy z polskiego studia IMGN.pro wiedzą, jak skupić uwagę na ich debiutanckiej grze pod tytułem Kholat. Ciekawy temat, związany z autentyczną, do dziś niewyjaśnioną historią, Sean Bean i Andrzej Chyra jako narratorzy. Co wyszło z tej mieszanki?
Recenzja gry Kholat - tylko dla fanów Dear Esther i Zaginięcia Ethana CarteraRecenzja gry Layers of Fear - polskiej odpowiedzi na grywalny zwiastun Silent Hills
recenzja gry14 lutego 2016
Polska ekipa z Bloober Team zwarła szeregi i przygotowała horror z prawdziwego wrażenia. Pusta rezydencja, szalony malarz i jego pokręcony umysł, który gracz przemierza z duszą na ramieniu.
Recenzja gry Layers of Fear - polskiej odpowiedzi na grywalny zwiastun Silent HillsResident Evil: Outbreak - File #2 - recenzja gry
recenzja gry20 września 2005
W oczekiwaniu na Resident Evil w wersji na PS2, można pograć w Outbeak File#2. To stary/nowy tytuł z poprawkami oraz dodanym trybem online. Czy to wystarczy, aby ponownie wydać na niego kasę?
Resident Evil: Outbreak - File #2 - recenzja gryPodróż Do Wnętrza Ziemi - recenzja gry
recenzja gry28 maja 2004
Kolejna klasyczna gra przygodowa pochodząca z firmy Frogwares, twórców całkiem niezłej przygodówki, pt. The Mystery of the Mummy. Bohaterką gry jest młoda pani fotograf, Ariane, pracująca dla dużego i popularnego magazynu podróżniczego.
Podróż Do Wnętrza Ziemi - recenzja gryCall of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - recenzja gry
recenzja gry31 marca 2006
Dla wielbicieli prozy Howarda Phillipsa Lovecrafta, Innsmouth to nazwa kultowa – a Dark Corners of the Earth bardzo intensywnie nawiązuje do literackiego pierwowzoru. Przy czym produkt to bardzo specyficzny, który wymyka się zaszufladkowaniu.
Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - recenzja gryAgatha Christie: I Nie Było Już Nikogo - recenzja gry
recenzja gry28 marca 2006
Z różnych stron Anglii na małą wysepkę przybywa dziesięć, jakże odmiennych, osób. Chociaż preteksty, na podstawie których zdecydowali się odbyć tę niezwykłą podróż, pozostają ich tajemnicą, każda z nich została zaproszona przez pana U.N. Owena...
Agatha Christie: I Nie Było Już Nikogo - recenzja gryForbidden Siren 2 - recenzja gry
recenzja gry25 lipca 2006
Hello, co my tu mamy? Forbidden Siren 2. Survival horror jakiś – cool. Dzieło twórcy Silent Hilla – wow! Nie ukaże on się w Stanach, gdyż wydawca założył, że i tak by się tam nie sprzedał – Wooow!!
Forbidden Siren 2 - recenzja gry