Taktyka walki | Łowca demonów w Diablo III poradnik Diablo III 2.0
Ostatnia aktualizacja: 29 lipca 2019
Taktyka walki
Przy korzystaniu z opisanego builda, na każdym poziomie trudności kluczowe staje się utrzymanie dystansu od przeciwnika, zwłaszcza jeżeli mamy aktywowany Pewny strzał. Chodzi tutaj o tak zwany "kiting", czyli zręczne unikanie ciosów przeciwnika i trzymanie się od niego na odległość poprzez nieustanny ruch.
W zależności od spotkanego wroga, warto rozpocząć starcie Strzałą żywiołów, a następnie albo dobić wroga korzystając z Huraganu ognia, albo wycofać się na większy dystans. Można tego dokonać zarówno Odskokiem/Ogniem osłaniającym, jak i pozostawiając za sobą Kolczatki. Jeżeli wróg dysponuje zdolnością przyciągania, warto mieć w zanadrzu Zasłonę dymną/Odskok. Manewrując po polu bitwy, warto zbierać kule zdrowia (nawet przy pełnej puli punktów życia, aby zregenerować nienawiść), a w każdym razie - raz jeszcze to podkreślam - pozostać w ciągłym ruchu.
Pod koniec poziomu trudności Ekspert, zacząłem stopniowo rezygnować z umiejętności Wielostrzał. Gdy nie musiałem walczyć z dużą ilością drobnych przeciwników preferowałem umiejętność Wachlarz ostrzy + Odwet (32). Przydaje się ona w sytuacjach okrążenia (które są nadzwyczaj częste) i kiedy nie możemy skorzystać z Zasłony dymnej lub Odskoku. Możliwe jest także całkowite zrezygnowanie z tej umiejętności na rzecz Przygotowania + Wojenne blizny (44), zwłaszcza jeżeli zastąpimy Kolczatkę skillem Osłona dymna (patrz następny akapit).
Warto poświęcić kilka linijek kwestii dostosowywania tego buildu do różnych trudniejszych sytuacji na piekielnym poziomie trudności. Jeżeli zauważacie, że dość często korzystacie z Odskoku, warto rozważyć zastąpienie Kolczatki zdolnością Osłona dymna i stosować - zamiast Wielostrzału - skill Przygotowanie. Od 35 poziomu ta ostatnia zdolność oferuje także runę Wojenne blizny, regenerującą 60% życia. Wówczas zasada jest prosta: w ciężkich chwilach rzucamy Osłonę dymną, a gdy tylko się ona skończy, aktywujemy Przygotowanie, aby odzyskać punkty życia/dyscypliny. Następnie ponownie włączamy osłonę lub wykonujemy kolejne odskoki, czekając na ponowne załadowanie się Przygotowania lub innych przydatnych skilli. W ostatniej fazie można łyknąć miksturę zdrowia. W ostateczności, w przypadku zbyt częstych śmierci, istnieje też możliwość zastąpienia umiejętności pasywnej Selekcja naturalna/Pewny strzał zdolnością Skupienie, regenerującej życie poza walką.
Na wyższych poziomach trudności nieodzowne do skutecznego stosowania tego builda są przedmioty zwiększające szybkość ataku (m. in. prawie zawsze kołczany) i poruszania się (buty, amulety itp.). Ponadto, grając Łowcą demonów starałem się zatrzymywać takie zdobycze, które z jednej strony zwiększają zręczność i witalność, z drugiej zaś gwarantują odnowę energii życiowej (zarówno przy uderzeniu, jak i po zabiciu wrogów) i jednego ze źródeł energii. Na najwyższych poziomach trudności warto, aby każdy element noszonego przez nas ekwipunku dodawał jakieś bonusy do obu wspomnianych atrybutów. Bezcenne są też klejnoty, zwłaszcza ametysty (więcej witalności i życia), szmaragdy (większa zręczność i obrażenia krytyczne) i rubiny (większe obrażenia od broni).
Build oparty na spowalnianiu jest bardzo przydatny grając Łowcą demonów w drużynie. Pozwala innym członkom waszej zabójczej grupy na zyskanie cennych sekund, aby wyeliminować większą liczbę potworów, nie odnosząc przy tym nadmiernych szkód. Wielostrzał dobrze sprawdza się w wybawianiu przyjaciół barbarzyńców i monków z okrążenia przez większą liczbę przeciwników.
Jeżeli w trakcie rozgrywki dostrzeżecie, że jakieś umiejętności bardziej trafiają w wasz styl gry niż te opisane w tym buildzie, nie wahajcie się ich zastosować. Ukazana tutaj kombinacja skilli jest jedną z tysięcy możliwych. Nie istnieje zresztą idealny build. Jednak jeżeli postawicie na ten build na początku waszej przygody z Diablo III, na pewno się nie zawiedziecie.