Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 15 lipca 2020, 16:05

Heroes of Might and Magic 3 – wyrzucą cię z pracy za jeszcze jedną turę. Gry w pracy – w co i jak grać?

Spis treści

Heroes of Might and Magic 3 – wyrzucą cię z pracy za jeszcze jedną turę

O Heroesach napiszemy jeszcze wiele razy, więc możecie być spokojni – na pewno o nich nie zapomnicie. A jest o czym pamiętać, bo gra została wydana również w wersji na Androida i iOS-a. Co ciekawe, ta kultowa strategia świetnie sprawdza się jako pozycja do grania w pracy, bo turowy system zabawy umożliwia zrobienie sobie przerwy w dosłownie każdym momencie.

W przypadku wersji PC pomaga oczywiście fakt, że to staroć, który odpali najbardziej wiekowy komputer biurowy ze zintegrowaną kartą graficzną i Dual Core’em na pokładzie. Warto jednak zaopatrzyć się w dawne wydanie tej produkcji lub nabyć ją na GOG-u. Wówczas nie musimy martwić się o to, że ktoś odnajdzie na naszym komputerze platformę Valve z wgraną grą. Leciwą aplikację studia 3DO z łatwością i błyskawicznie można zminimalizować przy pomocy klawiszy ALT+TAB.

Mijają lata, ale trzecia część tej kultowej serii wcale się nie zestarzała. - Szef idzie! Gry w pracy – podpowiadamy w co i jak grać - dokument - 2020-07-31
Mijają lata, ale trzecia część tej kultowej serii wcale się nie zestarzała.

PROTIP

Grę tak niedużą jak HoMM 3 można bez problemu zainstalować na pendrive’ie i potem grać bez zostawiania śladów na dysku służbowego komputera.

Co ciekawe, w naszej redakcji w trzecią część Heroes of Might and Magic chciał zagrać sobie dział tłumaczeń. W problem w tym, że nasi tłumacze mają dużo pracy i mało czasu i póki co z wielkiego turnieju nic nie wyszło.

Gry z opcją „Szef idzie!”

Młodsi użytkownicy mogą nie pamiętać, ale kiedyś trafiały się gry, w których istniała specjalna opcja „Szef idzie!”. Po kliknięciu produkcja taka natychmiast się albo wyłączała, albo minimalizowała. Jedną z takowych były oczywiście przygody sławnego podrywacza, Larry’ego Laffera.

Kultowa przygodówka Sierry sama w sobie była pozycją kontrowersyjną, nie stroniła od mocnych żartów, erotyki i przemocy (Larry, szczególnie w pierwszych odsłonach, ginął zazwyczaj w spektakularny sposób), stąd opcja ukrycia gry na wypadek nalotu przełożonych (lub rodziców!) była jak najbardziej na miejscu. W końcu sam akt grania trudno wytłumaczyć szefostwu, a co dopiero gdy na ekranie widzimy skąpo ubraną dziewczynę i Larry’ego przykutego do łóżka.

Maciej Pawlikowski

Maciej Pawlikowski

Redaktor naczelny GRYOnline.pl, związany z serwisem od końca 2016 roku. Początkowo pracował w dziale poradników, a później mu szefował, z czasem został redaktorem prowadzącym Gamepressure, anglojęzycznego projektu adresowanego na Zachód, aby w końcu objąć sprawowaną obecnie funkcję. W przeszłości recenzent i krytyk literacki, publikował prace o literaturze, kulturze, a nawet teatrze w wielu humanistycznych pismach oraz portalach, m.in. Miesięczniku Znak czy Popmodernie. Studiował krytykę literacką i literaturę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lubi stare gry, city-buildery i RPG-i, w tym również japońskie. Wydaje ogromne pieniądze na części do komputera. Poza pracą oraz grami trenuje tenisa i okazyjnie pełni funkcję wolontariusza Pokojowego Patrolu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Grasz w pracy?

Nie mam pracy :(
12,9%
Jeszcze się uczę, ale w szkole/na studiach gram!
21,2%
Tak, dość często
29,3%
Nie, przecież kocham swoją robotę
24,4%
Tylko parę razy
12,2%
Zobacz inne ankiety
Praca dla gracza – jak zmienić pasję w poważny zawód?
Praca dla gracza – jak zmienić pasję w poważny zawód?

Co może zrobić młody gracz, który połowę swego wolnego czasu poświęca na budowanie domków w Minecrafcie? Czy granie w gry może stanowić profesję? A jeśli tak, to jak to zrobić, żeby i pograć, i zarobić?

Wakacje bez peceta? Podpowiadamy w co warto zagrać na smartfonie
Wakacje bez peceta? Podpowiadamy w co warto zagrać na smartfonie

20 gier i jeden bonusowy temat – taką paczkę przygotowaliśmy z myślą o tych z Was, którzy na wakacjach chcieliby pograć, ale nie mają na czym. Wybraliśmy najciekawsze mobilne produkcje, dbając o to, żeby dla każdego znalazło się coś miłego.

10 gier przeglądarkowych na zimowe wieczory i ponurą szarówkę
10 gier przeglądarkowych na zimowe wieczory i ponurą szarówkę

Wszyscy czasem w nie gramy, nie wszyscy się tym chwalimy – niesłusznie. Przygotowaliśmy listę dziesięciu godnych uwagi gier przeglądarkowych, z którymi możecie miło spędzić czas zimowej szarówki.