Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 15 lipca 2020, 16:05

Przenośna konsola w ubikacji – po wygranej spuść wodę. Gry w pracy – w co i jak grać?

Spis treści

Przenośna konsola w ubikacji – po wygranej spuść wodę

Ten pomysł może wydać się niektórym z Was cokolwiek dziwny, choć sądzimy, że większość uzna go jednak za całkowicie zwyczajny. Aby pograć na konsoli w pracy, wystarczy udać się do łazienki – i w istocie sporo ludzi tak robi. Tytuły wydane na starsze „kieszonsolki” uprzyjemnią Wam (i znacznie wydłużą – do stopnia, w którym Wasi współpracownicy posądzą Was o problemy z żołądkiem) pobyt w firmowych łazienkach. W naszej redakcji zdarzało się, że ludzie szli za potrzebą, aby podlać grządki w Stardew Valley.

Takie stanowiska mamy w każdej łazience w siedzibie GRY-OnLine S.A. - Szef idzie! Gry w pracy – podpowiadamy w co i jak grać - dokument - 2020-07-31
Takie stanowiska mamy w każdej łazience w siedzibie GRY-OnLine S.A.

Warto jednak zaznaczyć, że „łazienkowa” konsolka powinna być mniejszych gabarytów. Świetnie sprawdzi się więc PSP lub PS Vita i kolejne zamykane konsole z serii Nintendo DS. Gorzej ze Switchem, ponieważ jest odrobinę zbyt duży i nieporęczny, a co najważniejsze, ciężko go ukryć w spodniach. No, chyba że... Wiecie.

PSV ma tę zaletę, że wzorem innych konsol Sony w każdej chwili da się zatrzymać tu akcję, wychodząc do menu. Nintendo DS natomiast wystarczy zamknąć, aby konsola wstrzymała aplikację (a po otwarciu wznowiła grę w miejscu, w którym skończyliśmy).

Wszystkie media o tym pisały, nie pamiętacie? - Szef idzie! Gry w pracy – podpowiadamy w co i jak grać - dokument - 2020-07-31
Wszystkie media o tym pisały, nie pamiętacie?

Polecane gry na przenośne konsolki

  1. Stardew Valley (PS VITA)
  2. Puyo Puyo Tetris (PS VITA, 3DS)
  3. New Super Mario Bros. (NDS, 3DS)
  4. Super Meat Boy (PS VITA, NDS)
  5. Don’t Starve (PS VITA, NDS)

Maciej Pawlikowski

Maciej Pawlikowski

Redaktor naczelny GRYOnline.pl, związany z serwisem od końca 2016 roku. Początkowo pracował w dziale poradników, a później mu szefował, z czasem został redaktorem prowadzącym Gamepressure, anglojęzycznego projektu adresowanego na Zachód, aby w końcu objąć sprawowaną obecnie funkcję. W przeszłości recenzent i krytyk literacki, publikował prace o literaturze, kulturze, a nawet teatrze w wielu humanistycznych pismach oraz portalach, m.in. Miesięczniku Znak czy Popmodernie. Studiował krytykę literacką i literaturę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lubi stare gry, city-buildery i RPG-i, w tym również japońskie. Wydaje ogromne pieniądze na części do komputera. Poza pracą oraz grami trenuje tenisa i okazyjnie pełni funkcję wolontariusza Pokojowego Patrolu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Grasz w pracy?

Nie mam pracy :(
12,9%
Jeszcze się uczę, ale w szkole/na studiach gram!
21,2%
Tak, dość często
29,3%
Nie, przecież kocham swoją robotę
24,4%
Tylko parę razy
12,2%
Zobacz inne ankiety
Praca dla gracza – jak zmienić pasję w poważny zawód?
Praca dla gracza – jak zmienić pasję w poważny zawód?

Co może zrobić młody gracz, który połowę swego wolnego czasu poświęca na budowanie domków w Minecrafcie? Czy granie w gry może stanowić profesję? A jeśli tak, to jak to zrobić, żeby i pograć, i zarobić?

Wakacje bez peceta? Podpowiadamy w co warto zagrać na smartfonie
Wakacje bez peceta? Podpowiadamy w co warto zagrać na smartfonie

20 gier i jeden bonusowy temat – taką paczkę przygotowaliśmy z myślą o tych z Was, którzy na wakacjach chcieliby pograć, ale nie mają na czym. Wybraliśmy najciekawsze mobilne produkcje, dbając o to, żeby dla każdego znalazło się coś miłego.

10 gier przeglądarkowych na zimowe wieczory i ponurą szarówkę
10 gier przeglądarkowych na zimowe wieczory i ponurą szarówkę

Wszyscy czasem w nie gramy, nie wszyscy się tym chwalimy – niesłusznie. Przygotowaliśmy listę dziesięciu godnych uwagi gier przeglądarkowych, z którymi możecie miło spędzić czas zimowej szarówki.