Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 26 maja 2023, 13:12

Mama z Death Stranding. Najlepsze cyfrowe matki na dzień mamy

Spis treści

Mama z Death Stranding

She’s my daughter... And I’m her Mama.

Mama – bo tak po angielsku nazywa się postać z Death Stranding – to jedna z ciekawszych i najdziwniejszych person z ostatniej gry Hideo Kojimy. Naprawdę nazywa się Malingen i jest wybitnym naukowcem w postapokaliptycznym świecie gry. To właśnie ona stworzyła tzw. chiral network (odpowiednik, powiedzmy, internetu w świecie Death Stranding).

Wygląd NPC w Death Stranding to naprawdę wyższa i nieosiągalna dla większości twórców szkoła jazdy (Death Stranding, 505 Games, 2019). - Najlepsze cyfrowe matki na dzień mamy - dokument - 2023-05-26
Wygląd NPC w Death Stranding to naprawdę wyższa i nieosiągalna dla większości twórców szkoła jazdy (Death Stranding, 505 Games, 2019).

Historia Mamy należy do zawiłych (w końcu stworzył ją Kojima). Jest ona siostrą bliźniaczką Lockne. Mama posiadała niesprawne jajniki, Lockne natomiast wadliwą macicę. Siostry postanowiły mieć dziecko – używając nasienia zabitego kochanka Lockne, zapłodniono ją, a potem przeszczepiono płód Mamie. Wypadek sprawił jednak, że Mama utknęła pod gruzami szpitala – jej dziecko urodziło się, ale... po drugiej stronie, jako tzw. BT. Duszek na zawsze złączony z Mamą niewidzialną pępowiną.

Mama jest przedziwną bohaterką, nad która lata jedna z tych istot, jakie w normalnych warunkach próbują nas zamordować. Dziecko Mamy nie jest jednak źle nastawione – być może dlatego, że łączy je z matką wspomniana pępowina, a być może to siła matczynej miłości. Niemniej ta niezwykła bohaterka odgrywa dużą rolę w fabule dzieła Kojimy – jeśli jeszcze w to nie graliście, spróbujcie.

Mama otrzymuje więc tytuł najbardziej odjechanej mamy w grach. Nie wszystkie mamy bowiem mają doczepionego do ciała „bombelka” w wersji duchowej.

Maciej Pawlikowski

Maciej Pawlikowski

Redaktor naczelny GRYOnline.pl, związany z serwisem od końca 2016 roku. Początkowo pracował w dziale poradników, a później mu szefował, z czasem został redaktorem prowadzącym Gamepressure, anglojęzycznego projektu adresowanego na Zachód, aby w końcu objąć sprawowaną obecnie funkcję. W przeszłości recenzent i krytyk literacki, publikował prace o literaturze, kulturze, a nawet teatrze w wielu humanistycznych pismach oraz portalach, m.in. Miesięczniku Znak czy Popmodernie. Studiował krytykę literacką i literaturę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lubi stare gry, city-buildery i RPG-i, w tym również japońskie. Wydaje ogromne pieniądze na części do komputera. Poza pracą oraz grami trenuje tenisa i okazyjnie pełni funkcję wolontariusza Pokojowego Patrolu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej

Najgorsi ojcowie w historii elektronicznej rozrywki
Najgorsi ojcowie w historii elektronicznej rozrywki

Skoro zaserwowaliśmy Wam niedawno tekst o najgorszych matkach w grach komputerowych, czas na wyrównanie parytetów i kilka słów o najpaskudniejszych tatach. W końcu świętujemy dzień ojca!

Najgorsze matki w historii elektronicznej rozrywki
Najgorsze matki w historii elektronicznej rozrywki

Im więcej w grach fabuły, tym więcej trudnych relacji rodzinnych. Kochające i dumne z dziecka matki też są częścią elektronicznej rozrywki. Tyle, że w pamięć nawet bardziej zapadają te niekoniecznie wzorowe…

Potężne bohaterki gier, przy których nawet Kratos nie czułby się pewnie
Potężne bohaterki gier, przy których nawet Kratos nie czułby się pewnie

Choć nie wszystkie podbiły popkulturowy mainstream, mogą zawstydzić samego Hulka. O kim mowa? O growych heroinach zdolnych skopać tyłki każdemu. A jakim cudem zawstydzają Hulka? Oto przynajmniej kilkanaście powodów.