Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 29 grudnia 2013, 00:01

6. Path of Exile. 20 najlepszych gier 2013 według redakcji gry-online.pl

Spis treści

6. Path of Exile

Wydawać by się mogło, że w gatunku hack’n’slash powiedziano już wszystko, co było do powiedzenia, a koła żadnym sposobem nie da się tu na nowo wynaleźć. I w zasadzie twórcom Path of Exile też nie udała się podobna sztuka – ale okazali się bliżsi dokonania tego niż ktokolwiek w ciągu ostatnich lat. Teoretycznie mamy podział na klasy postaci – jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by na przykład wiedźmę wyszkolić w rozszczepianiu przeciwników dwuręcznym toporem; wystarczy tylko znaleźć odpowiednią gałąź na gigantycznym, wspólnym dla wszystkich drzewie umiejętności i wytyczyć sobie do niej drogę. Niby ekonomia sprowadza się do zbierania przedmiotów i zasypywania nimi kupców – ale nie dostajemy za nie złota, tylko rozmaite sfery służące do ulepszania i modyfikowania magicznych właściwości ekwipunku, przez co trzeba nagłówkować się przy handlowaniu, dobierając graty w taki sposób, by wymienić je na potrzebną w danej chwili kulę. A tak w ogóle to na drzewie umiejętności są jedynie „pasywki”, bo właściwe, aktywne zdolności znajdujemy w świecie gry w formie kamieni, które instaluje się na orężu. Do tego wszystkiego mamy wysoką grywalność, miodne walki (zwłaszcza z bossami) i przyzwoitą grafikę. A wiecie, co jest najlepsze w Path of Exile? Gra jest całkowicie za darmo.

Zesłanie na ścieżkę wygnańca z radością wybraliby Cayack i Czarny.

Path of Exile to obszerna i fascynująca gra – o różnego rodzaju „smaczkach” zawartych w tym tytule można by opowiadać godzinami. Jeżeli jesteście fanami serii Diablo i jego wszelkiego rodzaju klonów, po prostu musicie poznać ten tytuł. Zapewnia dziesiątki godzin wspaniałej i wymagającej rozrywki. Do tego kompletnie za darmo. Czegoż chcieć więcej? /Sting

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej