NiOh: Najczęściej zadawane pytania Poradnik NiOh
Ostatnia aktualizacja: 9 września 2021
Na tej stronie poradnika do NiOh znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania do gry.
- Czy NiOh jest długą grą?
- Czy można zresetować punkty rozwoju postaci?
- Jakie zastosowanie ma Amrita?
- Jakie zastosowanie mają ołtarze?
- Czy w grze jest crafting?
- Czym są Duchy Kodamy?
- Jakie są skutki śmierci?
- Czy są ukryte przejścia?
- Czy NiOh jest trudniejsze od Soulsów?
- Czy muszę ukończyć NiOh 1 przed zagraniem w NiOh 2?
- Czy gra ma trudną platynę?
Czy NiOh jest długą grą?
Tak, NiOh to stosunkowo długa gra i to nawet jeśli skupisz się wyłącznie na zadaniach głównej fabuły. Ukończenie gry wymusza spędzenie z nią co najmniej 30-35 godzin i to nawet jeśli będziesz pomijał sporo dodatkowej zawartości (poboczne questy, znajdźki itp.). W celu zdobycia "platyny" konieczne może okazać się wygospodarowanie nawet stu godzin.
Więcej informacji o długości gry znajdziesz w osobnym rozdziale Ile czasu zajmuje przejście gry NiOh?.
Czy można zresetować punkty rozwoju postaci?
Tak, umożliwia to Księga Reinkarnacji. Przedmiot ten można zakupić u kowala i po jego użyciu inaczej rozdysponować punkty rozwoju bohatera. Gra pozwala powtarzać ten proces dowolną ilość razy, ale za każdym kolejnym razem księga będzie coraz droższa.
Więcej o zresetowaniu postępów dowiesz się zagladając na stronę Jak rozwijać bohatera?.
Jakie zastosowanie ma Amrita?
Amrita jest w grze unikalnym typem surowca, dzięki któremu możesz zwiększać główne statystyki bohatera. Amritę zdobywa się przede wszystkim dzięki zabijaniu przeciwników, aczkolwiek może też być ona np. nagrodą za ukończenie misji.
Więcej informacji o Amricie znajdziesz w osobnym rozdziale naszego poradnika - Amrita i poziomy doświadczenia.
Jakie zastosowanie mają ołtarze?
Ołtarze w NiOh mają wiele przydatnych zastosowań. Umożliwiają one przede wszystkim odpoczynek, ale odbywa się to kosztem respawnu przeciwników. Oprócz tego możesz dzięki nim m.in. awansować bohatera na kolejne poziomy doświadczenia, składać ofiary, odbierać błogosławieństwa, czy zmieniać duchy opiekuńcze.
Pełny zakres zastosowań ołtarzy w świecie gry omówiliśmy na osobnej stronie Ołtarze w naszym poradniku.
Czy w grze jest crafting?
Tak, NiOh oferuje crafting. Pozwala on na ulepszanie aktualnych broni oraz elementów pancerza, jak również na wytwarzanie całkowicie nowego ekwipunku. Do wykonania każdej operacji potrzebne są materiały do craftingu. Im wyższej jakości przedmiot chcemy stworzyć lub ulepszyć, tym rzadsze materiały będą nam potrzebne.
Crafting dokładniej opisaliśmy w osobnym rozdziale Akcesoria i materiały w naszym poradniku.
Czym są Duchy Kodamy?
Duchy Kodamy to zielone istoty, które możesz odnajdywać w trakcie przechodzenia gry - jest ich w sumie aż 150. Po wejściu w interakcję z duchem trafia on do Chramu i można korzystać z jego wsparcia w formie błogosławieństwa.
Więcej informacji o tym jak odnajdywać duchy Kodamy i jakie wsparcie oferują znajdziesz na stronie Błogosławieństwa Kodamy.
Jakie są skutki śmierci?
Po śmierci bohater przenoszony jest do ostatnio odwiedzanego ołtarza. Możesz podjąć próbę powrócenia do miejsca, w którym zginąłeś, gdzie będzie znajdował się grób bohatera. Wejście w interakcję z nim pozwala odzyskać Amritę oraz pasek Żywej Broni.
Temat ten kompleksowo opisaliśmy na osobnej stronie poradnika - Umieranie w grze.
Czy są ukryte przejścia?
Tak, w NiOh jest wiele sekretnych przejść. Niektóre z nich wymuszają jedynie dokładniejszą eksplorację okolicy. Unikalną kategorią tajnych przejść są Iluzoryczne ściany Nurikabe, które znacznie trudniej jest zlokalizować i których trzeba się dodatkowo pozbyć - dokładniej omówiliśmy to w osobnym rozdziale naszego poradnika.
Czy NiOh jest trudniejsze od Soulsów?
Pod wieloma względami - tak. NiOh jest tytułem kładącym większy nacisk na akcję i szybkie reagowanie na poczynania przeciwników. Mechanika walki jest przy tym jest stosunkowo złożona - różnymi broniami inaczej się walczy, można stosować specjalne techniki odnawiania staminy, czy wybiera się pomiędzy różnymi postawami. Bardzo wymagający są także niektórzy bossowie i jest ich dużo - każdy główny quest kończy się starciem z jakimś silnym przeciwnikiem.
Czy muszę ukończyć NiOh 1 przed zagraniem w NiOh 2?
Nie jest to obowiązkowe, ale bardzo wskazane. Pozwoli ci to przede wszystkim lepiej zapoznać się z podstawami systemu walki, choć należy zaznaczyć, że w NiOh 2 pojawi się wiele zupełnie nowych mechanik, np. opcja przemiany w demona. Warto w tym miejscu dodać, że akcja NiOh 2 toczy się przed wydarzeniami z pierwszej części.
Czy gra ma trudną platynę?
Tak, zdobycie platynowego trofeum jest dość trudne. Wynika to przede wszystkim z faktu, że sama gra cechuje się wysokim poziomem trudności i dobrnięcie do jej finału nie jest łatwym zadaniem. NiOh jest długą grą i dodatkowo na potrzeby zdobycia "platyny" trzeba podjąć się męczącego grindu. Platynowe trofeum możesz odblokować bez konieczności wielokrotnego przechodzenia całej gry, ale mimo wszystko licz się z tym, że zdobycie go może ci zająć do 90-100 godzin.
Więcej informacji znajdziesz w naszym poradniku trofeowym do NiOh.