autor: Marek Czajor
W co zagrać na PlayStation 2? - cz. 2
Kto jest w stanie wymienić wszystkie dobre gry na PS2? Przypuszczalnie nikt, ale my chcielibyśmy przedstawić Wam kolejną porcję wyboru tych najlepszych.
Spis treści
PlayStation 2 wciąż trzyma się nieźle. Wychodzą nowe tytuły, konsola zdobywa kolejnych wielbicieli. Nic zatem dziwnego, że nasz artykuł W co zagrać na PlayStation 2? spotkał się z dużym zainteresowaniem zarówno byłych, aktualnych, jak i przyszłych właścicieli „czarnuli”. Zaprezentowane przez nas dwadzieścia fajnych, wartościowych pozycji, to oczywiście kropla w morzu tytułów, w które warto zagrać. Trzeba jednak od czegoś zacząć. Nasze propozycje przeznaczone są dla świeżych nabywców konsoli i, co warto podkreślić, są w większości łatwo dostępne w sprzedaży.
Z drugiej strony sama łatwość zdobycia danego tytułu nie może być czynnikiem decydującym o jego zakupie. Istnieje szereg produkcji, w które bez względu na to, czy można je dostać, czy nie, zagrać po prostu trzeba. Dlatego przygotowaliśmy drugą część artykułu, w której, oprócz ponownie pozycji ogólnodostępnych, prezentujemy nowicjuszom gry uznawane w świecie PS2 za kultowe. Warto się wysilić, by je zdobyć, czy to na sklepowych wyprzedażach, giełdzie, w komisach, czy wreszcie na aukcjach internetowych. Nawet stare, porosłe kurzem i pajęczyną hity przy odrobinie zachodu można nabyć i to za całkiem nieduże pieniądze, szczególnie w wersjach „platynowych”.
Przeglądając bazę tytułów na PlayStation 2, łatwo zauważyć, że do topowych gier z reguły powstają kontynuacje i w następstwie dalsze odcinki. Trudno opisywać każdą grę z osobna, dlatego w przypadku dużej, przebojowej serii staramy się podać jej ogólne założenia, skupiając się też na jej najlepszym przedstawicielu. Najczęściej jest to najnowsza odsłona cyklu, z reguły najbardziej dopieszczona, rozbudowana, z najlepszą oprawą audio-wideo. Kiedy jednak jest inaczej i kto inny dzierży pałeczkę lidera, staramy się również o tym wspomnieć.
Przed zaproszeniem do lektury przypominamy o naszej trójstopniowej klasyfikacji dostępności gier na rynku:
Dostępność: bardzo dobra (hipermarkety, sklepy z grami, sklepy internetowe, serwisy aukcyjne).
Dostępność: średnia (wybrane sklep internetowe, serwisy aukcyjne).
Dostępność: słaba (serwisy aukcyjne).