Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 3 stycznia 2019, 13:11

Pizza Connection 3. Parszywa dwunastka – 12 najgorszych gier 2018 roku

Spis treści

Pizza Connection 3

Przerysowana oprawa wizualna może sugerować przyjemną zabawę, ale nie łudźcie się – Pizza Connection 3 to produkcja nieintuicyjna, a przy tym niewybaczająca błędów. - 2019-01-03
Przerysowana oprawa wizualna może sugerować przyjemną zabawę, ale nie łudźcie się – Pizza Connection 3 to produkcja nieintuicyjna, a przy tym niewybaczająca błędów.
  1. Data premiery: 22 marca 2018
  2. Platformy: PC
  3. Gatunek: growy odpowiednik pizzy ze spalonym spodem, zakalcem, bananami, łososiem i sosem barbecue
  4. Pozytyw: jeśli deweloperzy tak samo będą się spieszyć z częścią czwartą, przynajmniej do 2035 roku mamy spokój

Wszyscy kochają pizzę, nikt nie kocha gry Pizza Connection 3. Prawdopodobnie dlatego, że ta uparcie podąża śladami swojej poprzedniczki, która na rynek trafiła przecież w 2001 roku. W efekcie dostajemy produkcję, która kompletnie zignorowała niemalże dwie dekady rozwoju strategii ekonomicznych i interaktywnej rozrywki w ogóle.

Otwieranie sieci pizzerii z filiami w porozrzucanych po całym świecie miastach to idealny pretekst, by dać graczom absolutną swobodę w zdobywaniu klienteli oraz radzeniu sobie z konkurencją. Tymczasem zamiast tego zaserwowano kampanię, w której nasza inicjatywa nie jest mile widziana – mamy robić konkretne rzeczy w konkretnych lokalach. Nudy!

Kilka pierwszych godzin z nowym tytułem doprowadzi obytego z serią gracza do niepokojącej konstatacji, że oto w „trójce” nie tylko zabrakło nowości – również wiele elementów obecnych w poprzedniej grze zostało zwyczajnie wyciętych.

Recenzja gry Pizza Connection 3 – biznes na cienkim cieście

Z drugiej strony deweloperzy mogli obawiać się, że danie graczowi wolnej ręki sprawi, iż ten łatwiej zauważy, jak uboga w zawartość jest Pizza Connection 3. Brakuje tu części funkcji z poprzednich odsłon cyklu, mechanizmy rozgrywki są słabo wytłumaczone i nieintuicyjne, opcje zarządzania lokalami okazują się niesatysfakcjonująco ubogie, a klimatu kierowania restauracyjnym imperium mamy jak na lekarstwo.

Gwóźdź do trumny gry studia Gentlymad stanowi strona technologiczna – w trakcie zabawy co rusz natrafiamy na mniej lub bardziej rażące potknięcia sztucznej inteligencji – oraz jakość tłumaczenia, w którym roi się od literówek i błędów.

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w ambitnych tematach. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Co było gorszą wpadką?

Metal Gear Survive
7,1%
Fallout 76
92,9%
Zobacz inne ankiety
Najgorsze gry na PS4, w które NIE chcecie zagrać
Najgorsze gry na PS4, w które NIE chcecie zagrać

Cykl życia PlayStation 4 jako dominującej siły na rynku powoli się kończy – za rok o tej porze będziemy się szykować na dziewiątą generację konsol. Z tej okazji przypominamy najgorsze gry, jakie kiedykolwiek trafiły na tę platformę.

Wtopy roku – oto 9 największych blamaży 2018 roku
Wtopy roku – oto 9 największych blamaży 2018 roku

Rok w rok branża daje nam co najmniej kilka powodów, by wątpić w dobre intencje wydawców. Minione dwanaście miesięcy nie były niestety wyjątkiem, a niektóre z antykonsumenckich praktyk i idiotycznych decyzji doprowadziły nas do szewskiej pasji.

Najgorsze gry i rozczarowania 2017 roku – nie graj tego jeszcze raz, Sam
Najgorsze gry i rozczarowania 2017 roku – nie graj tego jeszcze raz, Sam

Jeszcze trwa czas podsumowań: największych oczekiwań, zaskoczeń... i rozczarowań. Poświęciliśmy się dla Was i wybraliśmy sześć gier, przed którymi musimy Was ostrzec – to jedne z najgorzej zaprojektowanych produkcji mijających dwunastu miesięcy.