Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 14 września 2024, 08:00

Indianapolis 500: The Simulation – „bez wątpienia najlepsza gra wyścigowa, jaką można kupić”. 10 najlepszych gier przełomu 1989 i 1990 roku

Spis treści

Indianapolis 500: The Simulation – „bez wątpienia najlepsza gra wyścigowa, jaką można kupić”

Data premiery: 1989

Producent: Papyrus Design Group

Gatunek: wyścigi

Platformy: MS-DOS, Amiga

Bez wątpienia najlepsza gra wyścigowa, jaką można kupić. Realistyczna, wiarygodna, wnosi powiew świeżości do tkwiącego w stagnacji i powtarzalności gatunku. Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z prawdziwymi wyścigami, nie będziesz zawiedziony. A jeśli aż do teraz zadowalałeś się niezliczoną ilością prymitywnych klonów Out Runa, to w końcu masz okazję zasiąść za kierownicą prawdziwego bolidu i spocić się z wrażenia. Fanom pieszych wędrówek i gapienia się w telewizor raczej się nie spodoba, no ale chyba nie jesteś jednym z nich?

Recenzja gry Indianapolis 500: The Simulation, „Amiga Format” nr 17, ocena 92%

Indianapolis 500: The Simulation to jeden z niesłusznie zapomnianych tytułów, gdy wymienia się najlepsze gry wyścigowe w historii. Można bowiem powiedzieć, że dzięki niemu mamy dziś najlepszy symulator do ścigania się – iRacing. W 1989 roku Indianapolis 500 było pierwszą grą powstałego 2 lata wcześniej studia Papyrus i prawdziwej legendy simów wyścigowych – Davida Kaemmera. Papyrus wydał później dwa istotne tytuły: Grand Prix Legends i serię NASCAR Racing. Oba zasłynęły za sprawą realistycznej fizyki, wyprzedzając wszystkie inne gry pod tym względem. Na zmodernizowanym silniku GPL i NASCAR Racing 2003 do dziś działa ceniony wśród prawdziwych zawodników iRacing.

Zostało jeszcze 40% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Najlepszą grą lat 1989-1990 był...

Prince of Persia
23,8%
SimCity
4,3%
North and South
27,6%
Harpoon
1,1%
Indianapolis 500: The Simulation
0,6%
Populous
2,4%
Lost Patrol
1,4%
Sid Meier’s Railroad Tycoon
3,9%
Centurion: Defender of Rome
13,7%
Lotus Esprit Turbo Challenge
8,2%
The Secret of Monkey Island
3,2%
Golden Axe
7,3%
inna - dodaj w komentarzu
2,5%
Zobacz inne ankiety
Cywilizacja lemingów powstała w innym świecie - 10 najlepszych gier 1991 roku
Cywilizacja lemingów powstała w innym świecie - 10 najlepszych gier 1991 roku

W 1991 roku graliśmy głównie na komputerach 8-bitowych i w starsze tytuły. Jedynie szczęśliwi posiadacze Amigi, Atari ST oraz komputerów IBM mogli sprawdzić najnowsze przeboje, które dominowały w zachodnim świecie. Wiele z nich to ponadczasowa klasyka!

B.J. Blazkowicz i Indiana Jones sami w ciemnościach na Arrakis - 10 najlepszych gier 1992 roku
B.J. Blazkowicz i Indiana Jones sami w ciemnościach na Arrakis - 10 najlepszych gier 1992 roku

Na jakich komputerach graliśmy w Polsce w 1992 roku? Ile lat miał statystyczny gracz? W tym zestawieniu nie tylko przypominamy najlepsze gry 1992, ale i przytaczamy wyniki starej ankiety badającej to, jak grało się w naszym kraju na początku lat 90.

UFO na Arenie zalicza Szok w Systemie - 10 najlepszych gier 1994 roku
UFO na Arenie zalicza Szok w Systemie - 10 najlepszych gier 1994 roku

Kiedyś to gry robili… Zapraszamy Was na kolejną nostalgiczną podróż, tym razem do roku 1994 i najlepszych produkcji z tego okresu. Opisujemy m.in. zapomnianą dziś, rewolucyjną przygodówkę i początki Bethesdy tworzącej przodka Skyrima.