Podstawowe Informacje | Warsztat Okrętów w Battlefleet Gothic Armada poradnik Battlefleet Gothic: Armada
Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2019
Podstawowe Informacje
Z warsztatu możesz korzystać w przerwach pomiędzy misjami wynikającymi z toku kampanii lub prowadzonego aktualnie scenariusza potyczki. Tutaj możesz dokonać niezbędnych napraw po ostatniej bitwie i dokonać wszelkich możliwych modyfikacji wraz z rozwojem poszczególnych jednostek. Warsztat umożliwia również rozbudowanie floty o dodatkowe jednostki kiedy rośnie poziom twojego admirała. Tutaj możesz zmienić nazwy jednostek, poznać szczegółowe informacje dotyczące każdej z nich a także zastąpić konkretną jednostkę innym modelem w ramach tej samej klasy okrętu.
Naprawy
Opcja naprawy nie jest droga, szczególnie w przypadku mniejszych jednostek. W tym miejscu będziesz mógł przywrócić do służby zezłomowaną jednostkę. W przypadku całkowitej naprawy koszty są spore, ale w toku kampanii lepiej poświęcić odpowiednią ilość punktów rozgłosu. Naprawie podlegają wszystkie jednostki począwszy od klasy Lekkich Krążowników do Statków Bojowych. Jeśli jednostka potrzebuje naprawy, to obok jej nazwy na liście warsztatu pojawi się ikonka przedstawiająca czerwone koło.
Modyfikacje
Warsztat oferuje cztery osobne sekcje w których można dokonywać modyfikacji jednostek. Zmiany dokonywane są za pośrednictwem punktów modyfikacji, które statek otrzymuje po awansie na wyższy poziom doświadczenia. Punkty są zróżnicowane dla każdej z czterech sekcji, więc nie można ich rozdysponować dowolnie np. na same umiejętności lub załogę. Niektóre statki już po umiejscowieniu ich we flocie posiadają dostępne punkty, więc już na pierwszym poziomie możesz dostosować wybrany okręt do własnego stylu gry. W przypadku okrętów wsparcia możliwa jest jedynie modyfikacja w jednej sekcji - ulepszenia. Większe jednostki podlegają zmianom we wszystkich czerech obszarach.
Rozbudowa floty
Dostępna wraz z rozwojem admirała floty. Po osiągnięciu wyższego poziomu na liście okrętów pojawi się opcja wykupu dodatkowego slotu na okręt. Może to być slot dla okrętu wyższego klasą lub kolejnej jednostki w tej samej klasie. Kiedy tylko pojawi się taka możliwość a możemy sobie na nią pozwolić, należy odblokować dodatkowy statek. Jest to jednocześnie uwarunkowane zasobami w punktach rozgłosu, ponieważ każdy dodatkowy slot na okręt jest osobno płatny. Po odblokowaniu slotu możesz wybrać jednostkę z listy dostępnych okrętów dla konkretnej klasy. Na liście są dostępne wszystkie niezbędne statystyki,które ułatwią wybór konkretnej jednostki.
Zmiana nazwy okrętu
Każdy okręt swojej floty możesz dowolnie nazwać, co ułatwi orientację na polu bitwy. Oczywiście każda jednostka po wybraniu ma przypisaną własną nazwę, ale wystarczy wybrać statek z listy i kliknąć LPM na jego nazwie żeby pojawiło się pole tekstowe. Po wpisaniu dowolnej frazy wciśnij Enter a okręt zmieni nazwę na tą wybraną przez ciebie. Wybrana przez ciebie nazwa będzie widoczna na liście okrętów w warsztacie, na liście podczas tworzenia floty oraz w ramach interfejsu podczas bitwy. Opcja szczególnie przydatna na potrzeby gry sieciowej.
Wymiana jednostki
Opcja, która nie powinna być nadużywana w toku rozgrywki. Możesz wymienić bezpłatnie wybrany przez siebie okręt na inny w ramach tej samej klasy. Przydatne w sytuacji, kiedy wybrana przez ciebie jednostka nie spełnia twoich oczekiwań lub gdy naprawa jednostki jest za droga a z pewnego punktu widzenia może to być dla ciebie nieopłacalne. Okręt, który zostanie wymieniony jest usuwany z gry. W zamian otrzymujesz nową i sprawną jednostkę, która jest na tym samym poziomie doświadczenia co usunięty okręt. Oznacza to, że możesz ponownie rozdysponować punkty modyfikacji, ale pamiętaj, że za każdą wybraną umiejętność musisz zapłacić. Podczas wymiany jednostki, koszta poniesione na jej usprawnienie nie są refundowane więc zawsze dobrze się zastanów zanim usuniesz okręt. Warto zaznaczyć, że wymianie podlegają jednostki o klasie Lekkiego Krążownika i wyższej.