Interfejs i modyfikacje | Warsztat Okrętów w Battlefleet Gothic Armada poradnik Battlefleet Gothic: Armada
Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2019
Interfejs i modyfikacje
Warsztat charakteryzuje się osobnym typem interfejsu, który jest bardzo intuicyjny i czytelny. Za jego pośrednictwem możesz poznać wszystkie dostępne dane dotyczące każdej z jednostek twojej floty. Poniżej znajdziesz kompletny spis wszystkich aspektów interfejsu w warsztacie.
Interfejs
1. Opcje gry
Po wciśnięci koła zębatego istnieje możliwość zmiany ustawień gry a także powrót do menu głównego gry. W trybie kampanii będzie możliwość zapisania lub wczytania stanu gry. W trybie potyczki ta opcja jest wyłączona.
2. Dane Admirała
W ramach tego panelu możesz sprawdzić nazwę nadaną dla Admirała floty (profilu gracza) oraz jego poziom. Za pośrednictwem paska postępu ukazana jest liczba punktów doświadczenia wymagana do awansu na kolejny poziom. Konkretną informację możesz uzyskać poprzez najechanie kursorem myszy na pasek postępu - wyświetli się dodatkowe okno informujące o ilości doświadczenia wymaganej do awansu. W tym panelu jest również informacja odnośnie punktów rozgłosu, które możesz poświecić na rozwój swojej floty.
3. Kolejna misja
Kiedy twoja flota jest gotowa na rozpoczęcie kolejnej misji w trybie potyczki należy wcisnąć wskazany przycisk. Pamiętaj, że po wybraniu tej opcji zostaniesz przeniesiony do ekranu wyboru okrętów i nie będziesz mógł powrócić do warsztatu do momentu rozegrania misji więc dobrze przemyśl czy na pewno flota jest gotowa.
4. Lista okrętów
Z pomocą listy możesz odblokować dodatkowe sloty na okręty i wybierać pomiędzy poszczególnymi jednostkami w celu przeprowadzenia modyfikacji. Na liście jednostki widoczne są w podziale na klasy okrętów. Każda pozycja opisana jest nazwą i modelem okrętu, poziomem jednostki oraz charakterystycznymi ikonami symbolizującymi wyposażenie lub przeprowadzone modyfikacje. Na liście pojawi się również informacja odnośnie dostępnych punktów ulepszeń po zdobyciu nowego poziomu oraz ikony symbolizujące wymagane naprawy.
5. Widok okrętu
Warsztat umożliwia obejrzenie każdego okrętu, który został włączony do twojej floty. Obraz jednostki pojawi się w centralnym punkcie wskazanego pola. Jeśli przeniesiesz kursor myszy na jednostkę, to używając kółka myszy możesz przybliżyć i oddalić kamerę. Naciskając obydwa klawisze myszy i wykonując ruch, zmienisz położenie kamery. Na modelu statku zostanie oznaczone uzbrojenie, które zostanie podświetlone, kiedy najedziesz na ikonę konkretnej broni w panelu informacyjnym. Warto sprawdzić położenie broni na statku, żeby mieć lepsze zrozumienie dla informacji podawanych jako kąt ostrzału jednostki.
6. Panel danych
1. Poziom i pasek postępu punktów doświadczenia dowódcy jednostki
2. Okno zmiany nazwy okrętu
3. Tonaż okrętu
4. Ilość bitew w których okręt wziął udział
5. Przyciski umożliwiające korzystanie z modyfikacji jednostki
6. Statystyki okrętu
7. Ikony uzbrojenia
8. Cechy jednostki
9. Rozkazy dostępne dla jednostki
10. Dodatkowe opcje m. in. wymiana okrętu
Dostępne modyfikacje
Każda frakcja może dokonywać modyfikacji okrętów o większym tonażu w czterech kategoriach:
Ulepszenia
Odnoszą się bezpośrednio do okrętu i wpływają na pięć elementów okrętu: Silnik, Generator, Pokład, Kadłub i Uzbrojenie. Dla czterech pierwszych kategorii dostępne są cztery opcje, a w kwestii uzbrojenia gra oferuje aż osiem odrębnych modyfikacji.
Umiejętności
Modyfikacje, które wpływają na liczbę dostępnych taktyk na polu bitwy. Odblokowane umiejętności pojawią się w polu rozkazów dla okrętu na którym zostały wprowadzone. Umiejętności są dostępne w sześciu obszarach: Obrona, Obrażenia, Kontrola, Wsparcie, Rozpoznanie i Manewry. W każdej z dostępnych sekcji są dwie umiejętności do wyboru.
Przychylność
Każdą jednostkę możemy odpowiednio nacechować. Proces ten jest kosztowny ale dzięki temu jednostka zyskuje dwie dodatkowe opcje związane z drzewkiem umiejętności. Sam proces kosztuje 200 punktów rozgłosu, nie podlega pod punkty umiejętności i jednocześnie możliwe jest korzystanie tylko z jednej opcji.
Załoga
Z ramach awansu na kolejne poziomy doświadczenia, okręt może zyskać punkty przeznaczone na rozwój załogi. Modyfikacje przypisujemy do dowódcy konkretnego oddziału na naszym statku. Dowódców może być maksymalnie siedmiu, jednak ich ilość może być mniejsza w zależności od nacji i typu okrętu. Każdy dowódca może otrzymać maksymalnie trzy punkty rozwoju, a wprowadzenie modyfikacji nie podlega opłatom. Pamiętaj jednak, że jeśli będziesz chciał rozdysponować punkty ponownie to musisz zapłacić za ta możliwość 100 punktów rozgłosu.