Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 15 marca 2017, 17:26

autor: Michał Pajda

World in Conflict: Complete Edition.... Granie na małym ekranie – w co grać na laptopie?

Spis treści

World in Conflict: Complete Edition...

...dla strategów

Czterej, ale jacy my pancerni? I gdzie się szwenda ten kundel...?

Mój świat taki piękny, niemal w całości brnie ku chaosowi, konfliktom i rozlewowi krwi – i nie jest to czcza gadanina, co potwierdza szereg krwawych informacji pozycjonowanych najwyżej w mass mediach. World in Conflict stanowi więc adekwatną nazwę dla gry powstałej w „ciekawych czasach” XXI wieku. Od razu należy wspomnieć, że „Świat w konflikcie” nie jest pierwszą lepszą gierką, a kawałkiem porządnie napisanego kodu, który powinien zadowolić największych malkontentów narzekających na współczesne strategie.

WiC przedstawia alternatywną wizję globalnego konfliktu pomiędzy kapitalistycznym Zachodem a komunistycznym Wschodem, w której Związek Radziecki wcale nie uległ rozpadowi pod koniec XX wieku. Complete Edition oprócz podstawowej edycji zawiera również dodatek Soviet Assault, pozwalający spojrzeć na oblicze tytułowego konfliktu z perspektywy rosyjskiego kolosa na glinianych nogach.

Uwielbiam zapach napalmu o poranku...

Dobra, dobra... już pancerni, ale psiny dalej brak.

Do oceny wydajności sprzętowej w World in Conflict bez wątpienia przydaje się wbudowany benchmark, który można znaleźć w zakładce ustawień graficznych. Początkowo ustawiłem wszystkie opcje na „minimalne”, zarówno podstawowe, jak i zaawansowane (a tych jest naprawdę wiele – w przypadku samych odbić pojawiających się na wodzie możemy włączyć lub wyłączyć je osobno dla chmur, jednostek, przedmiotów na polu bitwy, a nawet efektów związanych choćby z destrukcją otoczenia).

Była to dobra decyzja, ponieważ sam benchmark pokazywał potężny rozrzut liczby klatek na sekundę – miejscami dochodziła ona nawet do 50, jednak średnio utrzymywała się na poziomie 20, a w czasie potężnego bombardowania i licznych wybuchów potrafiła spaść do 13 FPS. Grę najlepiej jednak odpalić w najniższej dostępnej rozdzielczości i trybie okienka – wtedy mamy szansę na to, że zakosztujemy rozgrywki w trzydziestu, a czasem i w czterdziestu klatkach na sekundę.

Jak przyspieszyć stary komputer? Co zrobić, żeby PC szybciej działał
Jak przyspieszyć stary komputer? Co zrobić, żeby PC szybciej działał

Wiele osób uważa, że jedyną receptą na powolny komputer jest kupno nowego. To nieprawda – istnieje wiele sposobów na to, by wycisnąć z poczciwego peceta całkiem solidną dawkę młodzieńczego wigoru. Co ważne – większość z nich jest całkowicie darmowa!

W co grać na starym laptopie? Płynne granie na małym ekranie
W co grać na starym laptopie? Płynne granie na małym ekranie

Wielu posiadaczy mało wydajnych laptopów sprzed kilku lat często obawia się konfrontacji z nowymi tytułami, sądząc, że żadnego z nich nie da się odpalić na starszym sprzęcie. Oto 10 produkcji, którym powinniście dać szansę.

Laptop do gier – co trzeba wiedzieć przed zakupem. Praktyczny poradnik
Laptop do gier – co trzeba wiedzieć przed zakupem. Praktyczny poradnik

Assassin's Creed Origins i Wiedźmin 3 na laptopie? Odpowiadamy na wszystkie pytania związane z laptopami do gier, które zadaliście i których nie zdaliście, ale o nich pomyśleliście.