Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 15 sierpnia 2020, 11:33

autor: Karol Laska

Gracz to człowiek chory i uzależniony. Obalamy 8 głupich mitów o graczach

Spis treści

Gracz to człowiek chory i uzależniony

Niepozorny obiekt o nieprzewidywalnej mocy. Mówię o mózgu czy o padzie? - 8 fałszywych mitów o graczach - dokument - 2020-08-13
Niepozorny obiekt o nieprzewidywalnej mocy. Mówię o mózgu czy o padzie?

Poprzedni podpunkt o nadwadze i nie tylko to tak naprawdę następstwo tego mitu. Jeżeli bowiem zatracamy się w graniu i nie zwracamy uwagi na zewnętrzne komunikaty, możemy zacząć zastanawiać się nad sensem naszego życia. I nie chodzi tu nawet o odmówienie matce podejścia do stołu, gdy ta zrobiła rosół i oczekuje, że zapauzujemy rozgrywkę w League of Legends. To już jej problem, że nie rozumie tak elementarnych zasad rządzących gamingowym światem. Chodzi bardziej o ten moment, gdy jak co roku – jesienią – debiutuje nowa FIFA, a Ty budzisz się z telefonem w ręku, by sprawdzić, czy sprzedali się zawodnicy z listy transferowej. Uwierzcie mi, coś o tym wiem.

Powszechnie używanym argumentem przeciwko graniu jest właśnie ta łatwość utraty kontroli – chwila, w której „ostatnia rundka” staje się zwykłym pretekstem i próbą ukrycia naszej słabości. Mogło to zabrzmieć gorzko, ale przekaz jest prosty: oszukujemy się, aby trochę dłużej sobie popykać, bo nie umiemy przestać.

Zostało jeszcze 45% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy przeszkadzają Ci stereotypy o graczach?

Tak, uważam je za szkodliwe.
64,9%
Nie mam zdania.
4,1%
Nie, sami się z nich śmiejemy.
31%
Zobacz inne ankiety
Pogromcy mitów - obalamy kilka popularnych mitów o grach
Pogromcy mitów - obalamy kilka popularnych mitów o grach

W internetowych dyskusjach często powielane są nieprawdziwe stwierdzenia, które z czasem potrafią się mocno utrwalić. Przeróżne błędne przekonania dotyczą także świata gier – obalamy więc te najczęściej spotykane mity.

6 mitów o broni palnej, które utrwalają gry komputerowe
6 mitów o broni palnej, które utrwalają gry komputerowe

Strzelać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej - zwłaszcza na ekranie komputera, bo o „brońkach” w grach wiemy niemal wszystko. Ile z tej wiedzy ma jednak oparcie w rzeczywistości? Rozprawiamy się z najpopularniejszymi mitami o broni palnej w grach!

7 momentów, gdy gracze okazali serce
7 momentów, gdy gracze okazali serce

Czasem gracze zdobywają się na prawdziwie bezinteresowne czyny, które pokazują, że wirtualne przyjaźnie czy nawet nieznające się bliżej społeczności potrafią w potrzebie celująco zdać test ze szlachetności.