Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 11 sierpnia 2019, 11:54

O czym jest Assassin’s Creed?. Czy wiedźmini istnieli? Dziwne pytania graczy

Spis treści

O czym jest Assassin’s Creed?

Pytania o Assassin’s Creed

Jak by to zwięźle ująć... o zwalczających się od wieków dwóch organizacjach – asasynach i templariuszach. Ci drudzy uważają, że ludzi należy kontrolować i manipulując nimi, zmieniać bieg historii, pierwsi są zdania, że każdy powinien być wolny i sam decydować o swoim przeznaczeniu. Żadna ze stron nie chce ustąpić drugiej, więc od stuleci toczą ze sobą zakulisową wojnę na całym świecie. W aferę wmieszana jest też pradawna rasa Prekursorów, która zamieszkiwała Ziemię przed ludźmi i pozostawiła po sobie dające wielką potęgę artefakty. Każda odsłona serii Assassin’s Creed ma miejsce w innym okresie historycznym, a wszystkie luźno spaja wątek współczesny, w ramach którego wcielamy się w ludzi korzystających ze specjalnej maszyny, służącej do poznawania wspomnień swoich przodków.

Dlaczego Assassin’s Creed jest od 18 lat?

To... właściwie bardzo dobre pytanie, bo fabularnie cykl ten nosi wszelkie znamiona produkcji adresowanej do nastolatków i wśród nastolatków cieszy się też bardzo dużą popularnością. Unika on kontrowersyjnych czy poważniejszych tematów, stawiając raczej na walory sensacyjne, i gdyby twórcy się uparli, raczej byliby w stanie zmodyfikować tę produkcję tak, by „załapała” się na niższe ograniczenia wiekowe. Nie zrobiono tego jednak. W efekcie gra nie stroni od pokazywania brutalnej przemocy – głównymi bohaterami są wyszkoleni zabójcy, którzy często pozbawiają swoje ofiary życia, na przykład przebijając je na wylot bronią białą. Zależnie od części serii możemy także spotkać się ze scenami seksu albo wulgarnością.

Akcja poszczególnych gier z serii toczy się na przestrzeni ponad 2 tysięcy lat. - Czy wiedźmini istnieli? Dziwne pytania, które w Google zadają gracze - dokument - 2019-08-12
Akcja poszczególnych gier z serii toczy się na przestrzeni ponad 2 tysięcy lat.

Pytania o Heroes of Might and Magic III

Ile to mnóstwo?

Dla niewtajemniczonych to dziwnie brzmiące pytanie w rzeczywistości jest kluczowe podczas zabawy w HoMMIII – gra nie podaje bowiem wprost liczebności wrogich armii, zamiast tego posiłkując się właśnie tego typu określeniami. „Mnóstwo” oznacza liczebność wroga na poziomie od 20 do 49 jednostek.

Ile to sporo?

W świecie Heroes of Might and Magic „sporo” to dokładnie tyle samo, co „mnóstwo” – od 20 do 49 jednostek.

Pytania o Battlefielda

Co to za gra Battlefield / O czym jest gra Battlefield?

Battlefield to seria strzelanek wojennych, w których akcja pokazana została z perspektywy pierwszej osoby. Cykl pierwotnie skupiał się na realiach drugiej wojny światowej, ale już druga część przeniosła go w czasy współczesne, a później była też przyszłość czy I wojna światowa. Najnowsza wydana dotąd odsłona, Battlefield V, powróciła do okresu największego konfliktu XX wieku. Tytuł skupia się przede wszystkim na rozgrywkach sieciowych, ale oferuje też krótką kampanię fabularną dla samotników. Serię rozwija studio EA DICE, a wydaje Electronic Arts.

W najnowszym Battlefieldzie wróciliśmy do drugowojennych korzeni cyklu. Nie spodziewajcie się jednak lądowania w Normandii i Stalingradu. - Czy wiedźmini istnieli? Dziwne pytania, które w Google zadają gracze - dokument - 2019-08-12
W najnowszym Battlefieldzie wróciliśmy do drugowojennych korzeni cyklu. Nie spodziewajcie się jednak lądowania w Normandii i Stalingradu.

Jak się czyta Battlefield?

„Battlefield” poprawnie wymawia się „batylfild”. Jeśli to wciąż za mało, w tłumaczu Google’a można posłuchać, jak brzmi dane słowo. Pamiętajcie też, że mieszkamy w Polsce i możecie śmiało mówić „pole bitwy pięć”.

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych, a od 2024 roku zarządza działem sprzedaży. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Co robiliście wcześniej: graliście w Wiedźmina czy czytaliście książki Sapkowskiego?

Czytałem\łam książki
42,9%
Grałem\łam w gry
48,9%
Do tej pory ani nie grałem\łam, ani nie czytałem\łam
8,2%
Zobacz inne ankiety
Odpowiadamy na pytania z Google na temat bohaterów Gwiezdnych wojen
Odpowiadamy na pytania z Google na temat bohaterów Gwiezdnych wojen

Kto nigdy nie wpisywał w Google’a dziwnych pytań, niech pierwszy rzuci kamieniem. Albo mieczem świetlnym. Dziś odpowiadamy na pytania o bohaterów gwiezdnej sagi. Te proste, ciut bardziej zawiłe i zupełnie... dziwaczne.

Każdy z nas czasem TO robi. Dziwne zwyczaje graczy
Każdy z nas czasem TO robi. Dziwne zwyczaje graczy

Przeładowywanie magazynków po jednej wystrzelonej kuli, chomikowanie absurdalnych ilości zapasów na czarną godzinę, która nigdy nie nadchodzi, zapisywanie gry co dwa kroki – to ledwie mała część nietypowych nawyków, których uczą nas gry.

Szalone, imponujące i... głupie – rekordy Guinnessa ze świata gier
Szalone, imponujące i... głupie – rekordy Guinnessa ze świata gier

Pierwszy działający emulator Atari 2600 stworzony w Minecrafcie, najszybsze ukończenie Cupheada z wykorzystaniem mat do tańczenia, pierwsza gra z podwójnym skokiem — to tylko trzy z niezwykłych światowych osiągnięć związanych z grami wideo.