Rasizm - Mafia 3. 11 gier z przekazem, którego nie zauważyliście
Spis treści
Rasizm - Mafia 3
Ponowne wydanie gry Mafia 3 w pakiecie Definitive Edition z odświeżoną wersją drugiej części zbiegło się w czasie z dramatycznymi wydarzeniami w Stanach Zjednoczonych, które wywołały wielkie poruszenie w kwestii nadal obecnego w tym kraju rasizmu. A produkcja studia Hangar 13 często nawiązuje do tego tematu, choć nie po to, by wywoływać sensacje, a by tworzyć spójne i autentyczne tło dla fabuły Mafii 3, która rozgrywa się w 1968 roku na południu USA. W tamtym czasie i miejscu przejawy rasizmu wobec Afroamerykanów był na porządku dziennym.
Mafia 3 daje dość unikatową okazję doświadczenia przejawów rasizmu na własnej skórze, bo kontrolowany przez nas główny bohater jest właśnie czarnoskórym weteranem z Wietnamu. Lincoln Clay na każdym kroku słyszy o „czarnuchach”, białe kobiety instynktownie łapią za torebki, gdy ten przechodzi obok, a policjanci zaczepiają go, jeśli Lincoln wkroczy na obszar oznaczony „whites only”.
Zostało jeszcze 55% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...
... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium
Abonament dla Ciebie