Star Wars Outlaws: Czy to gra z otwartym światem? Star Wars Outlaws poradnik, solucja
Czy Star Wars Outlaws to gra z otwartym światem? Z poradnika dowiecie się czy jest w pełni otwarty świat, jakie są główne założenia eksploracji, czy można latać po galaktyce oraz w jaki sposób gra może ograniczać eksplorację.
Ostatnia aktualizacja: 16 września 2024
Star Wars Outlaws podobnie do innych gier firmy Ubisoft zachęca do eksploracji. Może Was zastanawiać - czy jest w pełni otwarty świat. Na tej stronie poradnika objaśniamy jak wygląda podróżowanie po otwartych lokacjach, czy jest dostępna mapa galaktyki i jak działają ograniczenia eksploracji, które mogą blokować pełne zbadanie mapy świata.
Podróżowanie po planetach
- W Star Wars Outlaws nie ma jednej wielkiej mapy świata. Występuje za to szereg mniejszych map - każda planeta lub księżyc posiadają własną mapę i w mniejszym lub większym zakresie możecie po nich podróżować. Głównymi miejscami do eksploracji w grze są Toshara, Kijimi, Tatooine oraz Akiva.
- Większość planet pozwala badać ich powierzchnię. Do podróżowania po świecie służy ścigacz, który zastępuje klasycznego wierzchowca. Poszczególne mapy różnią się rozmiarami, ale średnio dotarcie z jednego końca mapy na drugi zajmie Wam kilka minut i będzie to dystans kilku kilometrów.
- Na planetach są też miasta i osady - każda taka lokacja ma swoją odrębną mniejszą mapę. Ich eksploracja może być nagradzana odnajdywaniem zleceniodawców questów, handlarzy, minigier czy skarbów. Gra zabrania w tego typu miejscach używania ścigacza.
Zachęcamy do zerknięcia na nasze interaktywne mapy planet ze Star Wars Outlaws w serwisie gamepressure.com. Zawarte na nich przydatne znaczniki pomogą Wam w odnalezieniu najciekawszych sekretów na każdym z globów.
Latanie po galaktyce
- Gra nie pozwala swobodnie podróżować po całej galaktyce - jej eksploracja jest mocno ograniczona. Początkowo dostępny jest wyłącznie księżyc Toshara i kolejne planety staną się dostępne po naprawieniu hipernapędu. Docieranie do innych planet działa jak szybka podróż i nie możecie liczyć na dłuższą wyprawę.
- Każda planeta / księżyc mają swoją orbitę i mogą tam znajdować się dodatkowe skarby lub miejsca do zbadania. Docelowo musicie zawsze podlecieć do planety i rozpocząć procedurę lądowania - trwa ona około 30-45 sekund i jest w pełni zautomatyzowana. Nie możecie pilotować statku podczas lądowania i gra wyręczy Was w dotarciu do wybranego lądowiska.
Ograniczenia w eksploracji
- Niektóre mapy mają swoje granice i zamiast klasycznej przepaści możecie otrzymać komunikat o konieczności powrotu do obszaru gry. Nie możecie niestety przemierzać dużych przestrzeni bez ograniczeń.
- Podobna wiadomość może pojawiać się w niektórych misjach - gra blokuje eksplorację na czas zaliczania dużych questów i musicie wtedy pozostawać w wyznaczonym obszarze misji.
- Gra może ograniczać eksplorację wysokimi skałami, na które nie można się wspiąć, czy różnorakimi przeszkodami terenowymi, takimi jak bluszcz czy gęsta roślinność.
Do niektórych zablokowanych miejsc możecie powracać po zdobyciu ulepszeń sprzętu. Dwa główny typy przeszkód do ominięcia to:
- Głazy i osłabione ściany - Musicie posiadać odpowiedni moduł blastera i opisaliśmy to na stronie Jak zniszczyć popękaną ścianę?.
- Kraty do przecięcia - Musicie posiadać stosowny gadżet i sposób jego odblokowania jest omówiony na stronie Jak zdobyć przecinarkę fuzyjną?.