Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 15 sierpnia 2019, 11:30

Crossroads Inn. Nie tylko Cyberpunk. Polskie gry, na które czekamy

Spis treści

Crossroads Inn

Do tej pory takie przybytki odwiedzaliśmy tylko po to, by otrzymać nową misję. Teraz sami damy schronienie poszukiwaczom przygód. - Nie tylko Cyberpunk 2077. Nadchodzące polskie gry, o których mogliście nie słyszeć - dokument - 2019-08-14
Do tej pory takie przybytki odwiedzaliśmy tylko po to, by otrzymać nową misję. Teraz sami damy schronienie poszukiwaczom przygód.
  1. Data premiery: listopad 2019
  2. Platforma: PC
  3. W skrócie: symulator karczmarza

Do tej pory karczmy w grach RPG były dla nas miejscem, w którym zdobywaliśmy informacje, otrzymywaliśmy zadania lub spotykaliśmy się z rozmaitymi typami spod ciemnej gwiazdy. Deweloperzy z Kraken Unleashed Games postanowili tymczasem uczynić jeden z tych przybytków centralnym punktem swojej nadchodzącej produkcji.

Crossroads Inn to strategia ekonomiczna, w której wcielimy się w emerytowanego żołnierza, prowadzącego kiepsko przędącą gospodę. Nasze zadanie ma być proste – zmienić podrzędną spelunkę w oberżę, do której zjeżdżać się będą wszyscy okoliczni poszukiwacze przygód, handlarze i rzezimieszki. Aby to osiągnąć, zatrudnimy współpracowników – od kelnerów i barmanów po kurtyzany – wyposażymy wnętrze w jak najładniejsze meble, urozmaicimy menu i zadbamy o czystość lokalu. Gdzieś w tle pojawi się historia o zamordowanym przez spiskowców królu i osieroconym przez niego dziedzicu, ale nic nie stanie na przeszkodzie, by mieć to w głębokim poważaniu i skupić się na rozwoju naszej knajpy. W końcu rządy się zmieniają, ale pić i jeść zawsze gdzieś trzeba.

JUPITER HELL

We wszelkich materiałach promocyjnych Jupiter Hell wygląda jak Doom, przerobiony na roguelike’a z turowym systemem walki. Sami twórcy z kolei określają swoją grę mianem „szachów ze strzelbami”. Trudno się zdecydować, która z tych opcji brzmi bardziej apetycznie. Oldskulową oprawą graficzną, nastawieniem na maksymalne zwiększanie poziomu trudności i permanentną w tej produkcji śmiercią studio ChaosForge ryzykuje, że zrazi do swego dzieła niektórych graczy, ale ci, którzy z rozrzewnieniem wspominają czasy bezkompromisowego wycinania demonów piłą mechaniczną z ciężkimi, metalowymi rytmami w tle, od razu poczują się tutaj jak w domu.

  1. Więcej o grze Crossroads Inn

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w ambitnych tematach. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy chętniej kupujesz grę, jeśli to polska gra?

Tak, lubię wspierać naszych
44,6%
Nie, to nie ma dla mnie znaczenia
55,4%
Zobacz inne ankiety
11 polskich gier na 11 listopada. Rodzime gry, na które warto czekać
11 polskich gier na 11 listopada. Rodzime gry, na które warto czekać

Lubimy Wam przypominać o polskich grach, a 11 listopada, czyli dzień obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę, wydaje się być idealną okazją do zrobienia tego po raz kolejny.

Najważniejsze polskie gry 2019 roku – czy znajdzie się eksportowy hit?
Najważniejsze polskie gry 2019 roku – czy znajdzie się eksportowy hit?

Polska stała się w ostatnich latach fabryką gier wideo z kilkuset studiami deweloperskimi. To oznacza, że co roku na rynek trafiają dziesiątki lepszych i gorszych gier znad Wisły. Przyjrzyjmy się, jakie tytuły dadzą nam powód do dumy w roku 2019.

Raport z zielonego piekła. Jak rodził się sukces polskiego Green Hell
Raport z zielonego piekła. Jak rodził się sukces polskiego Green Hell

Odwiedziliśmy warszawskie studio Creepy Jar, które ze swoim debiutanckim survivalem Green Hell zdołało nie tylko odnieść komercyjny sukces, ale i uniknąć większości pułapek, czyhających na gry debiutujące we wczesnym dostępie.