Indyki z Afryki - 7 ciekawych gier z Czarnego Lądu
Branża gier wideo w Afryce dopiero stawia pierwsze kroki, a już może pochwalić się paroma ciekawymi tytułami. Przedstawiamy Wam listę siedmiu interesujących produkcji, za które odpowiadają deweloperzy z Czarnego Lądu.
Spis treści
Prawdopodobnie, jeśli czytacie gdzieś o Afryce, pierwsze, co przychodzi Wam na myśl, to sawanny, wszechobecne lepianki i przejmująca bieda. I jest to skojarzenie uzasadnione: jeśli spojrzeć na listę państw o najmniejszym produkcie krajowym brutto na mieszkańca, niemalże cała „czołówka” to kraje z tego kontynentu. Czarny Ląd od dawna próbuje radzić sobie z powszechnym ubóstwem, brakami w infrastrukturze, wysoką przestępczością i niekończącymi się wojnami – zanim jednak sytuacja zostanie całkowicie opanowana, minie sporo czasu. A jeszcze więcej, nim Afryka przestanie być utożsamiana z tzw. Trzecim Światem.
Jako podkład muzyczny do artykułu zdecydowanie polecamy klasyczny utwór zespołu Toto.
Nie oznacza to jednakże, że cała Afryka jest kontynentem skrajnie zacofanym, gdzie ludzie nie mają dostępu do komputerów czy komórek. Tak jak obywatele w niemal w każdym miejscu na świecie, tak i mieszkańcy Czarnego Lądu eksperymentują z najnowszymi technologiami. W wyniku tych właśnie eksperymentów w poszczególnych państwach zaczyna tworzyć się branża gier wideo – w większości przypadków nadal raczkująca, ale z drugiej strony dostatecznie rozwinięta, by już móc zaprezentować światu kilka ciekawych dzieł.
O nich właśnie traktuje niniejszy artykuł. Wybraliśmy dla Was siedem produkcji rodem z tego kontynentu: od znajdującego się na samej północy Maroka aż po Republikę Południowej Afryki, gdzie biznes tworzenia gier ma się obecnie najlepiej. Oczywiście te siedem tytułów to zaledwie ułamek dorobku tamtejszych deweloperów: jeśli poświęcicie chwilę na poszukiwania na własną rękę, szybko dowiecie się, że z Czarnego Lądu wywodzi się naprawdę dużo gier, zazwyczaj wydawanych w wersji na urządzenia mobilne. My jednak skupiliśmy się na takich, które mogą czymś zaskoczyć: ambitnym pomysłem, ciekawym wykorzystaniem afrykańskiej kultury lub znaczeniem dla branży. Kto wie, może po lekturze tego artykułu sami dacie im szansę?