Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 8 lipca 2017, 12:05

4. Expeditions: Viking. 15 gier, które przegapiliście w I połowie roku

Spis treści

4. Expeditions: Viking

W SKRÓCIE:
  1. Platforma: PC
  2. Producent: Logic Artists
  3. Gatunek: RPG

Wikingowie ostatnimi czasy przeżywają w popkulturze drugą młodość – poświęcony nordyckim wojownikom kanadyjsko-irlandzki serial Wikingowie transmitowany przez stację History cieszy się olbrzymią popularnością, a na ekranach kin tryumfy święci bardzo swobodna interpretacja przygód Thora, Lokiego, Odyna i innych bogów będących częścią filmowego uniwersum Marvela. Na fali popularności skandynawskich rozbójników wybić starają się także twórcy gier komputerowych – a Expeditions: Viking jest jednym z lepszych efektów tych prób.

Produkcja studia Logic Artists to następca średnio udanego, ale za to wykazującego spory potencjał Expeditions: Conquistador. Podobnie jak tamten tytuł jest to rozbudowana gra fabularna. Wcielamy się w młodego wodza wikingów, który po śmierci ojca przejmuje obowiązki dowódcze i stara się zapewnić swojemu ludowi chwałę i dobrobyt. W tym celu musi nie tylko nim dowodzić w licznych bojach, ale także zaspokajać wszelkie potrzeby podwładnych oraz dbać o ich rozwój. Tytuł w chwili premiery był mocno niedopracowany technicznie, ale urok i interesujące pomysły wynagradzały te braki. Do dania mu szansy szczególnie zachęcają Draug i Adrian Werner.

Przegapiłeś, ponieważ: liczne błędy w premierowym wydaniu mogły odstraszać.

W trakcie walk Expeditions: Viking zmienia się z RPG w taktyczną strategię turową. - 2017-07-08
W trakcie walk Expeditions: Viking zmienia się z RPG w taktyczną strategię turową.

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych, a od 2024 roku zarządza działem sprzedaży. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Która z wymienionych gier jest Twoim zdaniem najlepsza?

Uurnog
0,6%
Hollow Knight
6,8%
Persona 5
10,2%
Yakuza 0
3%
Snipperclips: Cut it Out, Together
0,6%
Pathfinder Adventures
1,4%
What Remains of Edith Finch
3,6%
Nex Machina: Death Machine
0,5%
Cold Waters
3,4%
NieR: Automata
29,6%
Steel Division: Normandy 44
8,8%
Expeditions: Viking
13,9%
Little Nightmares
6,9%
RiME
3,4%
Night in the Woods
7,6%
Zobacz inne ankiety
Nie tylko Castlevania – 15 najlepszych metroidvanii w historii
Nie tylko Castlevania – 15 najlepszych metroidvanii w historii

Świat gier zalewają metroidvanie. Dosłownie wylewają się z przepełnionego naczynia. My wybraliśmy te najlepsze i postanowiliśmy tym wyborem się z Wami podzielić.

Siedmiu przegapionych – fajne gry, których premiery mogły Ci umknąć jesienią 2017
Siedmiu przegapionych – fajne gry, których premiery mogły Ci umknąć jesienią 2017

W zalewie jesiennych hitów o astronomicznych budżetach reklamowych łatwo jest stracić z oczu pomniejsze tytuły. Są to gry, które oferują końską dawkę dobrej zabawy, choć na rynku ukazały się bez większych fanfar.

Najciekawiej zapowiadające się gry drugiej połowy 2017 roku
Najciekawiej zapowiadające się gry drugiej połowy 2017 roku

Po satysfakcjonującej pierwszej połowie roku druga zapowiada się nie mniej ciekawie. Wydawcy planują premiery interesujących gier należących do niemal wszystkich popularniejszych gatunków.