Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 26 czerwca 2024, 19:20

Indiana Jones and the Fate of Atlantis – „ocena 95/90/95”. 10 najlepszych gier 1992 roku

Spis treści

Indiana Jones and the Fate of Atlantis – „ocena 95/90/95”

Data premiery: 26 czerwca

Producent: LucasArts

Gatunek: przygodówka

Platformy: PC DOS, Mac OS, Amiga

Indiana Jones and the Fate of Atlantis jest najnowszą i najnowocześniejszą grą LucasArts. Do jej pisania użyto najnowszej, piątej wersji systemu SCUMM (Script Creation Utility for Maniac Mansion). Jest to program, dzięki któremu napisanie gry jest sprowadzone do minimum wysiłku, podobnego do programowania w Basicu. [...]

Intryga Indiany jest prosta: znów faszyści, znów przystojna babka, znów zagadka sięgająca tysiącleci w przeszłość. Tym razem wyścig prowadzi na Atlantydę, gdzie Indy musi przeszkodzić faszystom w odnalezieniu źródła orichalcum, metalu o niespotykanych właściwościach energetycznych.

Recenzja gry Indiana Jones and the Fate of Atlantis, „Secret Service” nr 1,17 ocena 95/90/95 (grafika/dźwięk/miodność)

Recenzje Indiany Jonesa 4 w ówczesnej prasie zapewne spodobałyby się niektórym i dzisiaj – trzy strony tekstu drobnym drukiem wypełniał opis przejścia gry, a opinia „recenzenta” sprowadzała się jedynie do wystawienia oceny. Zwykle tej najwyższej, dodajmy, bo przygodówka studia LucasArts Indiana Jones and the Fate of Atlantis to przykład gry doskonałej! Wiernie przenosiła klimat i rozmach oryginalnej trylogii filmowej, zachwycała grafiką, fabułą, muzyką. Sprzedaż osiągnęła po pewnym czasie milion egzemplarzy, a gra wymieniana jest dziś wśród najważniejszych i najlepszych produkcji komputerowych wszech czasów.

Zostało jeszcze 50% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Najważniejsza gra 1992 roku to...

Wolfenstein 3D
36,9%
Mortal Kombat
16,5%
Dune II: Battle for Arrakis
30,1%
Alone in the Dark
2,4%
Comanche: Maximum Overkill
0,5%
Sensible Soccer: European Champions
5,8%
Ultima Underworld: The Stygian Abyss
1%
Links 386 Pro
0,3%
Indiana Jones and the Fate of Atlantis
5%
King’s Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow
0,5%
inna (dodaj w komentarzu)
1%
Zobacz inne ankiety
Amiga rulez!, a książę Persji jeździ tylko Lotusem - 10 najlepszych gier przełomu 1989 i 1990 roku
Amiga rulez!, a książę Persji jeździ tylko Lotusem - 10 najlepszych gier przełomu 1989 i 1990 roku

Oto subiektywna lista 10+ legendarnych tytułów z lat 1989-1990, które najlepiej podziwiało się na 16-bitowych maszynach, zwłaszcza na „Przyjaciółce”, czyli legendarnej Amidze 500. Tylko kto miał do niej dostęp?

Cywilizacja lemingów powstała w innym świecie - 10 najlepszych gier 1991 roku
Cywilizacja lemingów powstała w innym świecie - 10 najlepszych gier 1991 roku

W 1991 roku graliśmy głównie na komputerach 8-bitowych i w starsze tytuły. Jedynie szczęśliwi posiadacze Amigi, Atari ST oraz komputerów IBM mogli sprawdzić najnowsze przeboje, które dominowały w zachodnim świecie. Wiele z nich to ponadczasowa klasyka!

UFO na Arenie zalicza Szok w Systemie - 10 najlepszych gier 1994 roku
UFO na Arenie zalicza Szok w Systemie - 10 najlepszych gier 1994 roku

Kiedyś to gry robili… Zapraszamy Was na kolejną nostalgiczną podróż, tym razem do roku 1994 i najlepszych produkcji z tego okresu. Opisujemy m.in. zapomnianą dziś, rewolucyjną przygodówkę i początki Bethesdy tworzącej przodka Skyrima.