F1 Manager 2022: Długość gry - czas trwania kariery F1 Manager 2022 poradnik, porady
F1 Manager 2022 domyślnie ma bardzo rozbudowaną karierę, ale możecie wpływać na jej długość. Ta strona poradnika wyjaśnia ile czasu średnio powinno zająć rozegranie 1 pełnego sezonu Formuły 1 w grze.
Ostatnia aktualizacja: 18 września 2022
F1 Manager 2022 jest produkcją, z którą możecie spędzić mnóstwo czasu, zajmując się planowaniem strategii wyścigowych czy szczegółowo zarządzając zespołem. Z tej strony poradnika dowiecie się na temat orientacyjnej długości gry - wyjaśniamy konkretnie ile czasu trzeba średnio poświęcić na rozegranie jednego sezonu kariery.
Rozegranie sezonu F1 w trybie kariery
W grze F1 Manager 2022 jest wiele rzeczy, przy których możecie spędzić dużo czasu. Najbardziej czasochłonne są weekendy wyścigowe, gdyż domyślnie ich długość pokrywa się z tymi prawdziwymi. Oznacza to przykładowo, że pojedyncza sesja treningowa może trwać 60 lub 90 minut, zaś ukończenie 1 wyścigu może zająć nawet do 120 minut.
Dużo rzeczy jest też do wykonania pomiędzy wyścigami - musicie m.in. odczytywać pocztę, zajmować się rozwojem i dbaniem o stan bolidów, szukać nowych pracowników, rozbudowywać obiekty zespołu czy planować występy w kolejnych weekendach wyścigowych. Wiele istotnych decyzji należy podjąć samemu i nie można przekazać obowiązków w ręce doradców.
Ukończenie pojedynczego sezonu startów powinno Wam zająć w grze około 30-40 godzin Jest to wartość przy założeniu, że pomożecie sobie przyśpieszaniem mniej istotnych momentów sesji wyścigowych (opisujemy to w kolejnym podpunkcie). Dużo zależy też od tego jak bardzo zamierzacie angażować się w niektóre rzeczy, gdyż przykładowo sesje treningowe i nawet sesje kwalifikacyjne można symulować.
Zdobycie platyny w F1 Manager 2022 powinno być możliwe mniej więcej w połowie drugiego sezonu startów. Nie będziecie mogli wykonać wszystkich czynności już w sezonie 2022. Ponadto łatwiejsze odblokowanie platynowego trofeum zagwarantuje wybranie jednego z czołowych zespołów F1 - dokładniejsze porady znajdziecie w naszym poradniku trofeowym.
Przyśpieszanie upływu czasu - czy jest dostępne?
W F1 Manager 2022 nie może zmieniać domyślnego dystansu wyścigów, tzn. rozgrywać weekendów wyścigowych z ustawionym 25% lub 50% prawdziwego dystansu. Możecie na szczęście używać opcji znacznego przyśpieszania upływu czasu. Jej najważniejsze cechy to:
- jeśli chcecie zachować widok 3D to maksymalnym ustawieniem upływu czasu może być 2x;
- maksymalnie przyśpieszenie gry to aż 16x, ale musi być wtedy załączony widok 2D (rzut izometryczny z kropkami symbolizującymi bolidy).
Z opcji przyśpieszenia gry radzimy korzystać w nudniejszych momentach sesji, tzn. gdy nie musicie podejmować żadnych ważnych decyzji. Nie przesadzajcie jednak z tą mechaniką, by nie przegapić np. momentu idealnego zjechania do boksu. Mechanikę tę dokładniej omówiliśmy na osobnej stronie Długość wyścigu - czy można zmienić?.